Źródło promieniowania kosmicznego nadal pozostaje nieznane

Kategorie: 

NASA

Pochodzenie źródeł promieniowania kosmicznego nadal pozostaje tajemnicą. Naukowcy starali się udowodnić, że źródłem promieniowania mogą być rozbłyski gamma, ale zamiast to potwierdzić, źródło to wykluczono, co powoduje, że ponownie znaleźliśmy się w punkcie zero.

 

Promieniowanie kosmiczne to naładowane cząstki elementarne przypominające wiatr słoneczny. Część z tych emisji to bardzo silne wiązki o energiach przekraczających 100 milionów razy największe osiągane w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN pod Genewą. To właśnie te emisje tak bardzo zastanawiają naukowców a ich źródło pozostaje nieznane.

 

Trudno się dziwić, że badacze podejrzewali o to rozbłyski gamma, które, mimo, że są zjawiskami bardzo krótkimi to niezmiernie silnymi. Są w stanie wyemitować tak dużo energii ile cała gwiazda emituje podczas trwającej 10 miliardów lat egzystencji. Trwa to czasami kilka milisekund i dochodzi do kilku minut.

Do badań promieniowania kosmicznego stosuje się obserwatorium ICE Cube Neutrino Observatory znajdujące się na Antarktydzie. Znajduje się tam wiele detektorów, które w idealnych warunkach umożliwiają zbieranie danych potrzebnych naukowcom do takich właśnie eksperymentów.

 

Po przeanalizowaniu 307 śladów po rozbłyskach gamma ustalono, że poziomy neutrin wyłapane w Ice Cube były 3,7 raza mniejsze niż się spodziewano. To sugeruje, że za największe emisje promieniowania nie są odpowiedzialne rozbłyski gamma. Ustalenia naukowców zostaną opublikowane w branżowej prasie naukowej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika elczajniko

Wybaczcie ,ale naukowcy nawet

Wybaczcie ,ale naukowcy nawet jesli by wszystkie ksiazki przeczytali i pojedli wszelkie rozumy swiata i tak do konca nie zrozumieja calego wszechwiata takze tezy ze to jest takie i a to takie spałzaja na niczym ,bo przeciez wszechswiat ciagle sie zmienia tym samym ciagle nas zakokuje czyms nowym ,na ich miejscu zrezygnowal bym z tych ram w ktorych oni sie zamykaja i zapomnial o np prawach fizyki czy o chemii ,bo to ze cos dziala u nas w jakims schemacie nie znaczy ze bedzie wystepowalo gdzies tam daleko ... Promieniowanie Gamma zawsze docieralo,dociera i bedzie docieralo do naszej planety ,czy my tego chcemy czy nie ,a skad dociera ,zewszat ,nie ma jakiejs szczegolnej przyczyny dlaczego tak sie dzieje . Ale fakt rozblysk Gamma ktory pojawilby sie zbyt blisko naszej planety zmiutł by polowe jak nie cale zycie z jej powierzchni ... pozdrawiam Łukasz Smile

nn

Portret użytkownika janusz

Zapewne za znaczną częśc

Zapewne za znaczną częśc promieniowania kosmicznego są odpowiedzialne wybuchy nowych i supernowch jak i jądro naszej Galaktyki oraz Słońce jednakże jego ogólna natura pozostaje w dalszym ciągu zagadką.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Oj dochodzi to

Oj dochodzi to "promieniowanie" do naszej planety już spory czas, nie zraźcie się nagłymi atakami bólu przedewszystkim głowy (tak jakgy od srodka coś rozrywało) oni to nazywają promieniowaniem inni nazywają to boskim światłem. Chodzi o przystosowanie się do tych fal ponieważ bardzo długi czas będzie to docierać w ten obszar galaktyki, chodzi abyśmy się przystosowali do tej nowej fali, ci którzy nie dają sobie rady poprostu odchodzą z tąd na schorzenia typu zawał serca czy wylew. Jak się przystosowywać/dopasowywać? na przeciw siebie bardziej z miłością działać do otoczenia widzianego swoimi oczami, wiadomo non-stop ktoś lub coś dostarcza nam powód do wku*wienia lecz możemy zacząć nad emocjami panować, a to dostarczy nam coraz bardziej zsynchronizowane życie z własnymi upodobnieniami. Nie walczcie z tym, zauważcie, pomyslcie małą chwilke i zareagujcie jak wam sercowy głos podpowiada. YO!

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika mira69

 Tak Rasta , potwierdza to

 Tak Rasta , potwierdza to mnóstwo osób z którymi rozmawiam , potężne energie schodzą teraz na Ziemię , jesteśmy teraz w punkcie kulminacyjnym FALI . widzę we własnym otoczeniu , u bliskich nawet ogromne zmiany . Nasila się telepatia i kreowanie rzeczywistości . Moje dziecko na przykład coś  mówi i za krótki czas to się wydarza . Intuicja przybiera na sile ! Myślimy o czymś i to się zaraz dzieje ! Czas przyśpiesza wyrażnie , zmiany na naszych oczach są spektakularne ! Uważajcie o czym myślicie , bo sobie to ściągacie na głowę ! Ja myślę pozytywnie i gromadzę wokół siebie jak najwięcej przyjaciół . To działa !

Strony

Skomentuj