Źródłem promieniowania kosmicznego może być starożytna supernowa

Kategorie: 

Źródło: NASA

Protony o dużej energii, naładowane jądra atomowe i inne cząstki nieustannie bombardują atmosferę Ziemi z kosmosu. Jednak pochodzenie tych tak zwanych promieni kosmicznych pozostaje nieznane. Dotychczas pojawiło się wiele hipotez na ten temat, a ostatnio zaproponowano zupełnie inne podejście do tematu.

 

Według jednej z teorii, naukowcy zaproponowali, aby za źródła promieniowania kosmicznego uznać supernowe. Jednak z wyliczeń wynika, że wersja ta jest potwierdzona przez bardzo ograniczoną ilość dowodów.

 

Ostatnio dokonane analizy widma promieniowania kosmicznego, powodują, że naukowcy byli w stanie ustalić, iż źródłem jednego z typów obserwowanego promieniowania kosmicznego może być supernowa o wieku około dwóch milionów lat, znajdująca się w odległości około 160 bilionów kilometrów od nas.

 

W nowym badaniu, przeprowadzonym pod kierownictwem Michaela Kachelrieß, profesora fizyki z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Trondheim, zwrócono uwagę na niezauważone dotychczas przez naukowców funkcje w widmie promieniowania kosmicznego, które polegają na tym, że od pewnego poziomu energii, znaleziono więcej pozytonów niż oczekiwano zgodnie z obowiązującymi teoriami.

NASA/DOE/Fermi LAT Collaboration, Chandra X-ray Observatory, ESA Herschel/XMM-Newton

Sygnały te są wciąż identyfikowane i autorzy pracy twierdzą, że możliwe jest zlokalizowanie źródła tajemniczych promieni kosmicznych, którym może być supernowa w naszej galaktyce. Dane te pozwolą również badaczom na potwierdzenie czy aby na pewno całe obserwowane promieniowanie kosmiczne mogło zostać wyprodukowane w jednym zjawisku astrofizycznym.

 

Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Physical Review Letters.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Asiek

Nawet Jaśnie Panowie

Nawet Jaśnie Panowie nieśmiertelni nie mają pojęcia na jakiej planecie żyją a co dopiero jacyś tam naukowcy. Ignorancja, buta i ogromne zadęcie wielkich Jaśnie Panów jest większa niż oni sami. Nic nie wiedzą o tym jak funkcjonuje życie na tej planecie ... ale skowyt ogromny podnieśli bo im wszystkim źródełka wody życia wyschły. Nie wiedzą skąd się biorą różne zjawiska nie mają pojęcia jak je wytłumaczyć ale z pełną odwagą i butą potrafią dowalić samotnej kobiecie, oskarżyć kobietę o wszystko i wydać zaocznie (bo boją się tchórze patałachy spojrzeć w twarz) WYROK ŚMIERCI.
Nieśmiertelni są kompletnymi ignorantami w różowych okularkach na nosie.

Portret użytkownika taj

160 bilionów kilometrów? Kto

160 bilionów kilometrów?
Kto w kosmosie używa kilometrów?
To jest niecałe 20 lat świetlnych, nie wydaje mi się, aby tak blisko nas mieściła się jakaś supernova.
Zamieszczone zdjęcie W44 jest oddalona o ok 10 000 lat świetlnych.

Portret użytkownika Rodak

Zastanawiam  sie  czy

Zastanawiam  sie  czy  odległosci  jakie  sa  podawane  w  stsosunku  do  Księżyca, Słonca  itp. itd  są  prawdziwe, gdy  odległość  nieboskłonu  do  Ziemi  to  jest  50 km, a  na  tą  wysokośc  nikt  nigdy  nie  doleciał.

Portret użytkownika oort

Poczytaj o kwazarach,

Poczytaj o kwazarach, przesunięciu ku czerwieni oraz jaki ma wpływ na prędkość, dodaj do tegoj co Tesla mówił Albertowi o eterze i jego wpływie na światło a zaczniesz się zastanawaiać co jest nie tak z obecnie wciskaną nam prędkością światła (aby usprawiedliwić teorię wielkiego wybuchu oraz ewolucji gwałci się w brutalny sposób zasady fizyki). 
"Nałócofcy" to głupcy bezkrytycznie zapatrzeni w religię wielkiego wybuchu i ewolucji. A jak nie wierzysz to nie dostaniesz dyplomu, grantów, nikt nie opublikuje wyników żadnej z twoich prac ... To jest totalitaryzm w najczestrzej postaci.
Co do WW to chciałbym postawić cement, wodę, piasek, betoniarkę, łopatę szpachelkę, itp w rowie, wrzucić wiązkę dynamitu i otrzymać wspaniały dom wybudowany bez udziału istoty myślącej (projektu, pracy,). Najlepsze jest to że ja chciałbym dać materiały, tlen oraz dynamit na jego wybudowanie (czytaj BOOM) a tego przed WW we wszechświecie nie było ...
A nam się takie kity wciska, my za to płacimy i jeszcze wierzymy. Hahaha 

Portret użytkownika Rodak

Czy  w  ogóle  geografia  ,

Czy  w  ogóle  geografia  , łącznie  z  całym  kosmosem,  jest  prawdziwa  czy  wydumana  dla  uprawdopodobniuenia  stawianych  tez  i  teorii, których  nie  mozna  sprawdzić  ?
Moim  zdanie  żyjemy  wewnątrz  skorupy  ziemskiej, a  to  co  serwuja  nam  rózne  mądre  głowy  to  wydumane  teorie  i  tezy, których  nikt  nie  może  sprawdzić.
Prosty  przykład  -  zróbcie  model  ziemi  w  postaci  kuli  i  spróbójcie  na  niej  zatrzmać  wodę  przy  ponad  13  hercach  jej  obrotu  -  co  się  stamnie  z  wodą  ?   Wyrzucona  zostanie  z  powierzchni.
Spróbucie  zamieszac  wodę  w  szklance  -  powstanie  w  środku  pusta  przestrzeń  na  skutek  tzw.  grawitacji.  itp. itd.  i  rózne inne  konsekwencje, łącznie  z  krążenioem  wody  wiltrowanej  przez  ziemię  i  wypływającej  na  powierzchnię  z  gór  odpowiednimi  naturalnymi  kanałami.
Te  teorie  i  tezy  są  wydumane  po  to  aby  nie  zastanawiającym  się  ludziom  wmówić  sposób  postrzegania  rzeczywistości, która  jest  inna  niż  nam  się  wmawia.

Portret użytkownika keri

He, he, wszystko co nam

He, he, wszystko co nam pokazują rzekomo z kosmosu wygląda na jakieś łyse. Tylko Ziemia widoczna rzekomo z kosmosu ma wszystko na wierzchu, wody, rośliny, zwierzęta.
Dlaczego astronauci lecący na Księżyc (he,he, może ktoś w to jeszcze wierzy), nie lecieli na rakiecie tylko w rakiecie? Skoro na Ziemi lecą z olbrzymimi prędkościami (Ziemia bardzo szybko się porusza), to dlaczego na rakiecie nie mogli? Bo by ich zmiotło? A z Ziemi ich nie zmiata?
Biorąc pod uwagę, jak straszliwie nałukofcy kłamią, jak wmawiają nam, że to co widzimy, to nie jest to co widzimy (choćby chemtrails), kłamstwo dotyczące Ziemi, o którym napisałeś, jest bardzo prawdopodobne.
 

Skomentuj