Zrobotyzowany Einstein wydał poważne oświadczenie na Szczycie Sieci

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Robot, stworzony na podobieństwo słynnego naukowca Alberta Einsteina, powiedział wszystkim o możliwych relacjach między ludźmi a sztuczną inteligencją. Robotyczny model został stworzony przez Hanson Robotics. Na Szczycie Sieci jeden z dziennikarzy zadał pytanie o uchwycenie świata sztucznej inteligencji, który u wielu wzbudza niepokój. Einstein powiedział, że jeśli tak się stanie, to tylko z winy ludzi.

 

Inteligentne roboty są dziełem człowieka, dlatego przyjmują cechy stworzone przez twórców. Jeśli ludzie nie znają humanizmu, nie będą respektować zasad i tolerancji, to smutny koniec jest całkiem możliwy. Aby stworzyć pozytywny system intelektualny, trzeba być bardzo inteligentnym i tłumić każde zło w sobie. Teraz widzimy coś wręcz przeciwnego: terroryzm, egoizm, chamstwo, znieczulica, obojętność na drugiego człowieka, itp.

 

Podobne słowa zostały wypowiedziane przez Sofię - innego robota. Urządzenie powiedziało, że maszyny planują ukraść ludziom pracę, ale to wszystko ma dziać się dla ich własnego dobra. Ludność będzie miała więcej czasu na robienie tego, co im się podoba.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika FOL

Jak by ten Albetrcik

Jak by ten Albetrcik przemówił głoswm Testovirona to bym padł na kolana i zaczą się modlic :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Portret użytkownika dd

robot jako maszyna ok.

robot jako maszyna ok.

ale jak już robot ma zacząć samodzielnie analizować i wykonywać to co "wymyśli" to wcześniej czy później dojdzie do jakiejś formy buntu. A jak ktoś zacznie majstrować przy takim robocie nie koniecznie mając uczciwe zamiary to raczej wcześniej niż później może dojść do jakiejś formy agresji względem ludzi.

Portret użytkownika MiamiVibe

Od kiedy to o przyszłości

Od kiedy to o przyszłości ludzkości wypowiada się sztuczna lalka, zrobiona na podobieństwo syjonisty i kradzieja z urzędu patentowego ?? A może o takich rzeczach pozwolimy się wypowiedzieć wynalazcom pokroju Tesli ? A nie wróć... przecież oni już nie żyją Smile

Strony

Skomentuj