Zrobotyzowane "psy" z firmy Boston Dynamics trafią do sprzedaży już w przyszłym roku

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Firma Boston Dynamics, znana z rozpowszechniania filmów ze zwinnymi robotami spacerującymi, które mogą otwierać drzwi i wspinać się po schodach, jest gotowa do sprzedaży inteligentnych maszyn, informuje phys.org.

 

Generalny dyrektor Marc Raibert twierdzi, że jego firma zacznie sprzedawać psie roboty SpotMini w przyszłym roku. Głównym nabywcą będą najprawdopodobniej przedsiębiorstwa. Roboty będą używane jako ochroniarze, wyposażone w kamery. Urządzenia znajdą zatrudnienie np. na placach budowy. Raibert poinformował o tym w piątek na konferencji na temat robotyki TechCrunch na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (USA). Cena robota - psa nie jest jeszcze znana.

 

Założona w 1992 r. firma Boston Dynamics rzadko ujawnia swoje plany opinii publicznej, ale za to aktywnie umieszcza filmy na YouTube. Można zobaczyć tam, jak działają ich maszyny. Są zarówno imponujące, jak i przerażające ze względu na podobieństwo do żywych istot. Psy - roboty działają szybko, sprawnie, wspinają się po schodach, nauczyły się uniknąć przeszkód. Ponadto, potrafią rozróżniać naczynia od śmieci. Oznacza to, że  np. pusta puszka po piwie, czy Coca – coli, podniesiona przez robota, trafi do kubła, a kieliszek lub szklanka do zmywarki.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Kolejny durny projekt

Kolejny durny projekt finansowany z państwowych grantów, który nie odniesie żadnego sukcesu komercyjnego, gdyż jest tyleż efekciarski co bezużyteczny i głupi. O wiele taniej, prościej i lepiej jest po prostu zainstalować dookoła budyku kamery, które monitorują całe otoczenie. Od zbierania śmieci są pracownicy albo wyspecjalizowane roboty, które nie wyglądają jak pies-zabawka. To jest pies-zabawka dla bardzo bogatych dzieci.

Portret użytkownika euklides

Jak większość ogłupionych

Jak większość ogłupionych istot ludzkich nie rozumiesz, że jeśli zużyje się zasoby na rozwój zabawek, to prawdziwa technologia NIE BĘDZIE SIĘ ROZWIJAĆ. Zasoby (czas, materiały, zasoby ludzkie) nie są z gumy. Spróbuj to sobie wyobrazić.

Portret użytkownika pilippek

ogłupiony chyba jednak jestes

ogłupiony chyba jednak jestes tutaj ty Wink do czego sluzy ci komputer? do jakichś szczegolnie szczytnych celów jak na takiego intelektualiste jak ty przystało??  a  telefon?? 

widze ze tylko jedyny  ty jestes tutaj swiatly i mądry....taki wyjątkowy...nieogłupiony i swiadomy haha, większosc psycholkow tutaj robi z siebie takie wyjątkowe jednostki  :D

ja widzę duzo plusów rozwoju takich robotów, tym bardziej ze sledzilem rozwoj od początku projektu. 

Portret użytkownika euklides

Przycyepiłeś się do MOJEJ

Przycyepiłeś się do MOJEJ OPINII, więc skup się na argumentach zamiast odstawiać jakieś lamenty na temat wyjątkowości. Projekt jest finansowany z podatków, czyli środki zostały ukradzione o wiele lepszym firmom, które rozwijają o wiele bardziej potrzebne rzeczy. Jeśli ukradniesz tym firmom pieniądze i dasz firmie Boston Dynamics na rozwój psa-zabawki, to te firmy nie będą rozwijać własnych technologii. Nie ma znaczenia, że ty widzisz plusy rozwoju psów-zabawek, kiedy firmy robiące pożyteczne rzeczy muszą oddać swoje środki na rzecz podatków.

Portret użytkownika pilippek

akurat naszych pieniędzy na

akurat naszych pieniędzy na to nie ukradli. wydaje mi się ze rząd USA wie co ich interesuje i w co moga i powinni inwestować... a jak nie to powinieneś zostać doradcą w białym domu lub pentagonie i mówić im jak mają kraj i technologie rozwijac Smile nie rozumiem twojego narzekania, skoro z każdej strony zaczyna nas otaczać robotyzacja. chyba po prostu nie wiesz o co chodzi z projektem i twierdzisz ze tylko zbudowali pieska robota dla ludzi ktorych bedzie stac na kupno tego.. polecam jednak obejrzec pare filmów sprzed lat i tych bardziej aktualnych Smile to nie tylko psy roboty. 

miliardy dolarów są wydawane w dużo głupszy i nieuzyteczny sposob... 

Portret użytkownika CzarnyOlo

Ale pierdolisz. Dochód

Ale pierdolisz. Dochód podstawowy ci się maży. Z perspektywy przeciętnego człowieka robotyzacja skazuje go na dochód podstawowy. Wtedy jak coś nie teges można z delikwentem wszystko. A zrobi to maszynka zablokuje mu środki i nie będzie na bułeczki.

Portret użytkownika euklides

Nasze też ukradli, bo przez

Nasze też ukradli, bo przez to, że dolar jest obowiązkową walutą do rozliczeń za ropę to państwo amerykańskie może eksportować inflację, czyli pośrednio nas opodatkowywać.

Poza tym co ludzie z rządu USA takiego wymyślili, że to oni mają decydować na co idą pieniądze? Większość z nich nie potrafi wymienić żarówki w aucie, ale biorą się za kierowanie rozwojem technologii. U nas ich odpowiednikiem jest Morawiecki.

Nie masz pojęcia o tym ile rzeczy można by poprawić gdyby firmy dysponowały odpowiednimi zasobami, które są im zabierane przez rząd na potrzeby tego co laikowi w danym momencie wydaje się fajne i przyszłościowe, czyli roboty, drony, auta elektryczne.

Portret użytkownika inzynier magister

szok ! już robią takie roboty

szok ! już robią takie roboty terminatory które będą decydować same kogo mają zabić ! "Dwanaście osób porzuciło swoją dotychczasową pracę po tym jak korporacja Google zaangażowała się w kontrowersyjny projekt Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Współpraca potentata w branży informatycznej z Pentagonem nie podoba się jednak większej liczbie osób zatrudnionych w koncernie.Program budowy dronów bojowych został zainicjowany przez Departament Obrony USA w kwietniu roku 2018. Projekt Maven wzbudza niezwykle negatywne emocje.Wszystko za sprawą nieoficjalnych informacji o jego naturze. Zgodnie z doniesieniami konstrukcje, jakie chcą tworzyć Amerykanie, to bezzałogowe maszyny bojowe wyposażone w sztuczną inteligencję. Drony miałyby same analizować obiekt ataku.Co to w praktyce oznacza? Maszyny same – bez udziału człowieka! – podejmowałyby decyzję na polu walki. Stworzone zostałyby więc obiekty wyposażone w groźną broń i samodzielnie podejmujące decyzję, gdzie i kiedy jej użyć. http://www.pch24.pl/nie-chca-tworzyc-robotow-zabojcow--grupa-osob-porzucila-prace-u-potentata-branzy-it,60306,i.html#ixzz5FeYufcVf

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj