Zoo z piekła rodem w Albanii. Uratowano maltretowane zwierzęta

Kategorie: 

Źródło: Caters

Władze Albanii zdecydowały o zamknięciu zoo, w którym głodzono i źle traktowano zwierzęta. W tym przypadku należy zastanowić się raczej, czy zwierzętami nie powinno się nazywać ludzi zarządzających ogrodem zoologicznym...

Safari Park Zoo w albańskim mieście Fier traktowało zwierzęta jak przedmioty. Faunę trzymano w ciasnych i niehigienicznych warunkach. Kierownictwo ogrodu nie przykładało również większej wagi do karmienia zwierząt, wyraźnie zaniedbując ten obowiązek.

 

Skandaliczne warunki ujrzały światło dzienne dzięki zdjęciom wykonanym przez anonimowego fotografa. Szczególne wrażenie robi fotografia, na której widzimy niedożywionego lwa z paskudnym urazem oka.

 

Po przejrzeniu zdjęć, Minister Turystyki i Środowiska Albanii, Blendi Klosi, podjął natychmiastową decyzję o zamknięciu ogrodu zoologicznego w celu ratowania zwierząt. Autor fotografii również przyznał, że był zbulwersowany warunkami, w których musiały egzystować zwierzęta. Jak opisuje, wszystkie gatunki były trzymane w małych i niehigienicznych betonowych klatkach.

 

Brak przestrzeni nie był jedynym problemem zwierząt, gdyż cierpiały one również z powodu niewłaściwej opieki weterynaryjnej oraz niedożywienia. Według fotografa, prywatne zoo było domem dla trzech dorosłych lwów, zebry, kilku jeleni, małp, niedźwiedzia i wilka.

Źródło: Caters

Weterynarze, którzy odwiedzili to miejsce po interwencji władz, przyznali, że były to jedne z najgorszych warunków trzymania zwierząt, jakie kiedykolwiek widzieli. Organizacja Four Paws od wielu lat broniąca praw zwierząt ogłosiła, że współpracuje z albańskim rządem w celu ukarania właścicieli zoo oraz zapewnienia faunie lepszego życia.

 

Pozostaje nam mieć nadzieję, że zwierzęta najgorsze mają już za sobą i wkrótce znajdą nowy dom, w którym będą traktowane z godnością.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Anonim

Wlasnie dlatego niezawidze

Wlasnie dlatego niezawidze ludzi za to co robia,

Zwierzeta oferuja to co ludzie dawno zagubili, milosc bez zadnych oczekiwan! nie klamia, nie oszukuja, poprostu sa soba..... za to je kocham!

ale nie ma co sie stresowac, kolko sie zamknie, natura dobierze co jej..........

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Proste chłopy ze wsi wiedzą

Proste chłopy ze wsi wiedzą że ''jak kto traktuje swoje zwierzaki to sam jest taki.'' Zatem. Albańczyki jako gospodarze na tym terenie to wcielone zło zła, złem poganiane. Dla mnie jest to jakoś tak oczywiste.

Skomentuj