Żona prezydenta Turcji: "Harem był placówką edukacyjną która przygotowywała kobiety do życia"

Kategorie: 

Emine Erdoğan - źródło: Γιώργος Α. Παπανδρέου Πρωθυπουργός της Ελλάδας/CC BY-SA 2.0

Emine Erdoğan, żona tureckiego przywódcy, wywołała swoim przemówieniem telewizyjnym oburzenie nie tylko w kraju ale także na świecie. Według niej, harem za czasów Imperium Osmańskiego był szkołą, w której kobiety były przygotowywane do życia.

 

Kilka dni temu na świecie obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji prezydent Recep Tayyip Erdoğan stwierdził między innymi, że "kobieta jest przede wszystkim matką", co nie spodobało się mieszkańcom kraju, głównie kobietom, i przyczyniło się do wybuchu protestów. Teraz jego żona zaczęła wychwalać dawne haremy, określając je jako miejsce edukacji dla kobiet.

 

Jej wypowiedź spotkała się z powszechnym potępieniem. Krytycy potwierdzają, że kobiety w haremie rzeczywiście były kiedyś edukowane, lecz harem nie miał niczego wspólnego ze szkołą. Jeśli tak to dlaczego strażnicy haremów musieli byli kastrowani?

 

Wypowiedzi Recepa Tayyipa Erdoğana i jego żony, a także jego działania, powodują coraz większe niezadowolenie społeczne. Jeszcze dwa lata temu przywódca Turcji powiedział, że kobiety i mężczyźni nie są sobie równi. Erdoğan jest powszechnie krytykowany za nakłanianie kobiet do posiadania co najmniej trójki dzieci. Aborcja jest według niego morderstwem a wszelkie kontrole narodzin "zdradą państwa".

 

Mieszkańcy kraju uważają, że Erdoğan chce ograniczyć prawa kobiet i islamizuje Turcję - aż chciałoby się dodać, że to samo robi właśnie z Europą. Zresztą jego priorytetem jest przyłączenie kraju do Unii Europejskiej i zniesienie wiz. Oznacza to, że islamizacja Europy wcale nie zostanie wstrzymana, a nielegalna migracja na nasz kontynent stanie się za niedługo legalną i zgodną z prawem.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2016/mar/09/turkish-first-lady-praises-harem-as-school-for-women

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Harem skrajna,ortodoksyjna

Harem skrajna,ortodoksyjna  odmiana burdelu w której alfons zapierd..a na utrzymanie dziwek zwanych żonami ,gdzie nie mają zastosowania chazarskie metody antykoncepcji a rodzenie dzieci przez żony jest pozycjonowaniem alfonsa .Bodygard haremu ma obcięte jądra w celu utrzymania w czystości genetycznej przychówku alfonsa.Obcięte jądra bodygardu haremu to inna semicko ortodoksyjna metoda obrzezania praktykowana ponoć jeszcze przed Mahometem. 

Portret użytkownika cezary

przykre ale ta kobieta jest

  • przykre ale ta kobieta jest nie Wyedukowana co wg prawa muzułmańskiego do tego czynu jest przypisana odpowiednia kara ............ >> MUZUŁMAŃSKA KOBIETA NIE MA PRAWA GŁOSU ANI DECYDOWANIA O SWOIM LOSIE >> ZŁAMAŁA PRAWO 
Portret użytkownika Medium

Nie wiem, czy harem

Nie wiem, czy harem rzeczywiście był szkołą dla dziewcząt, ale wiem, że osobna edukacja płci to całkiem jeszcze świeża historia w Europie.
 
Gorzej, hehehe, kiedy nawet lekarz ma problem z rozróźnieniem płci, nie wspominając o pewnych dewiacjach preferencji na planie li tylko psychologicznym.
Dla wielu dzisiejszych mężczyzn też należałoby założyć haremy, tylko męskie Biggrin
 

Portret użytkownika Jaron22

Co by nie pisać to ta pani ma

Co by nie pisać to ta pani ma dużo racji. Harem sułtana był miejscem gdzie uczono niewolnice pisać i czytać.  Uczono sztuki i gry na instrumentach. Dla wielu z nich to był raj na ziemi.  Sułtana mogły niektóre w życiu nie zobaczyć, a dostawały wikt opierunek, bezpieczeństwo i edukację w czasach  gdy ludziom na prawdę kiepsko się żyło.  Ciągle wojny,  głód choroby.  Do tego kobieta w islamie jako nie więcej warty od kozy przedmiot dużo nie znaczyla. Mogła co najwyżej liczyć na zamazpojscie i prawdopodobny zgon w wieku 25 lat po urodzeniu 5-7 dziecka. Trzeba wypowiedź Prezydentowej odczytywać w kontekście realiów epoki, a nie tego co mamy teraz. 

Strony

Skomentuj