Żona premiera Izraela obraziła Ukraińców wyrzucając chleb ofiarowany na powitanie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Żona premiera Izraela Sarah Netanjahu, znana ze swojego nieskrępowanego zachowania, okazała brak szacunku dla Ukrainy, przybywając wraz z mężem do Kijowa. Nie chciała spróbować powitalnego bochenka chleba i po prostu rzuciła na ziemię jego kęs. 

 

Schodząc z rampy przystawionej do samolotu, Netanjahu i jego żona zbliżyli się do dziewcząt, które witały ich za pomocą zwyczajowym chlebem i solą. Netanjahu odłamał kawałek chleba, zanurzył go w soli i ugryzł. Następnie podał kromkę swojej żonie, ale ona popatrzyła na niego z niesmakiem i natychmiast rzuciła ją na ziemię pod nogi niewiast w strojach ludowych.

 

Odczytać to można jako ekstremalny stopień pogardy. Dlaczego Sarah rzuciła chleb na ziemię, widząc, jak jej mąż zrobił wszystko zgodnie z protokołem? Upokorzono kraj, który przetrwał Wielki Głód za wywołanie którego, zgodnie z dokumentem SBU z 2009 roku, odpowiedzialnych było około 20 osób (75%) z żydowskimi nazwiskami. Upokorzono kraj, który przetrwał katastrofę w Czarnobylu.

 

Przy okazji podano, że żona Netanjahu podczas lotu nie zachowywała się całkiem godnie. Kobieta weszła w konflikt z załogą. Sarah miała pretensje do kapitana za to, że ten nie przywitał jej odpowiednio podczas wsiadania do samolotu. W gniewie dobijała się do kabiny pilotów, ale nie została wpuszczona, co dodatkowo ją rozgniewało. W rezultacie dowódca maszyny zmuszony był ponownie powitać panią Netanjahu na pokładzie na 45 minut przed lądowaniem w Kijowie.

 

Benjamin Netanjahu został pierwszym przywódcą Izraela, który odwiedził Ukrainę od 20 lat. Wizyta odbywa się na tle kampanii wyborczej w państwie żydowskim, a weteran polityki izraelskiej ma nadzieję utrzymać swoje stanowisko.


    
W Kijowie premier Izraela i jego żona byli witani przez trzy dziewczynki w narodowych ukraińskich strojach chlebem i solą. W krajach słowiańskich, takich jak Polska, Rosja, Ukraina i Białoruś, takie powitanie uważa się za tradycyjne spotkanie z bliskimi gośćmi. Gość otrzymuje sól i bochenek chleba, z którego musi uszczknąć kawałek i zjeść jako znak szacunku dla gospodarzy.

 

Małżonka premiera Izraela od dawna jest w polu widzenia mediów. W czerwcu została skazana na grzywnę za wykorzystanie funduszy państwowych na potrzeby osobiste. Sarah Netanjahu została oskarżona o wydawanie środków publicznych na opłacenie dostaw żywności i podróży. Podczas procesu w czerwcu tego roku przyznała się do winy. Jak się okazało, Netanyahu wydało około 100 tysięcy dolarów w ciągu kilku lat.

 

Przyznanie się do winy pomogło żonie premiera uniknąć zarzutów oszustwa. Obrońcy żony premiera zwrócili uwagę na fakt, że informacje o wydatkach żony, które wyciekły do prasy, były skierowane przeciwko Benjaminowi Netanjahu.

 

Sarah Netianyahu ma 60 lat. Jej rodzice pochodzą z Polski. W młodości pracowała z uzdolnionymi dziećmi. Premier Izraela jest jej drugim mężem, wyszła za niego w 1991 roku. Para ma dwóch synów - Yavnera i Yaira.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt