Żona premiera Izraela obraziła Ukraińców wyrzucając chleb ofiarowany na powitanie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Żona premiera Izraela Sarah Netanjahu, znana ze swojego nieskrępowanego zachowania, okazała brak szacunku dla Ukrainy, przybywając wraz z mężem do Kijowa. Nie chciała spróbować powitalnego bochenka chleba i po prostu rzuciła na ziemię jego kęs. 

 

Schodząc z rampy przystawionej do samolotu, Netanjahu i jego żona zbliżyli się do dziewcząt, które witały ich za pomocą zwyczajowym chlebem i solą. Netanjahu odłamał kawałek chleba, zanurzył go w soli i ugryzł. Następnie podał kromkę swojej żonie, ale ona popatrzyła na niego z niesmakiem i natychmiast rzuciła ją na ziemię pod nogi niewiast w strojach ludowych.

 

Odczytać to można jako ekstremalny stopień pogardy. Dlaczego Sarah rzuciła chleb na ziemię, widząc, jak jej mąż zrobił wszystko zgodnie z protokołem? Upokorzono kraj, który przetrwał Wielki Głód za wywołanie którego, zgodnie z dokumentem SBU z 2009 roku, odpowiedzialnych było około 20 osób (75%) z żydowskimi nazwiskami. Upokorzono kraj, który przetrwał katastrofę w Czarnobylu.

 

Przy okazji podano, że żona Netanjahu podczas lotu nie zachowywała się całkiem godnie. Kobieta weszła w konflikt z załogą. Sarah miała pretensje do kapitana za to, że ten nie przywitał jej odpowiednio podczas wsiadania do samolotu. W gniewie dobijała się do kabiny pilotów, ale nie została wpuszczona, co dodatkowo ją rozgniewało. W rezultacie dowódca maszyny zmuszony był ponownie powitać panią Netanjahu na pokładzie na 45 minut przed lądowaniem w Kijowie.

 

Benjamin Netanjahu został pierwszym przywódcą Izraela, który odwiedził Ukrainę od 20 lat. Wizyta odbywa się na tle kampanii wyborczej w państwie żydowskim, a weteran polityki izraelskiej ma nadzieję utrzymać swoje stanowisko.


    
W Kijowie premier Izraela i jego żona byli witani przez trzy dziewczynki w narodowych ukraińskich strojach chlebem i solą. W krajach słowiańskich, takich jak Polska, Rosja, Ukraina i Białoruś, takie powitanie uważa się za tradycyjne spotkanie z bliskimi gośćmi. Gość otrzymuje sól i bochenek chleba, z którego musi uszczknąć kawałek i zjeść jako znak szacunku dla gospodarzy.

 

Małżonka premiera Izraela od dawna jest w polu widzenia mediów. W czerwcu została skazana na grzywnę za wykorzystanie funduszy państwowych na potrzeby osobiste. Sarah Netanjahu została oskarżona o wydawanie środków publicznych na opłacenie dostaw żywności i podróży. Podczas procesu w czerwcu tego roku przyznała się do winy. Jak się okazało, Netanyahu wydało około 100 tysięcy dolarów w ciągu kilku lat.

 

Przyznanie się do winy pomogło żonie premiera uniknąć zarzutów oszustwa. Obrońcy żony premiera zwrócili uwagę na fakt, że informacje o wydatkach żony, które wyciekły do prasy, były skierowane przeciwko Benjaminowi Netanjahu.

 

Sarah Netianyahu ma 60 lat. Jej rodzice pochodzą z Polski. W młodości pracowała z uzdolnionymi dziećmi. Premier Izraela jest jej drugim mężem, wyszła za niego w 1991 roku. Para ma dwóch synów - Yavnera i Yaira.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Mnie takie zachowanie

Mnie takie zachowanie członkini było nie było Nahodu Wybhanego Do Poniżania i Wykorzystywanie Innych Narodów nie dziwi - dziwiłoby mnie gdyby ta rozkapryszona pularda zachowywała się poprawnie... Im wolno obrażać wszystkich - wszystkim nie wolno obrażać ich bo zaraz jest ogólnoświatowy rejwach, wrzask i przywoływanie do działania wcześniej gojom przez Knesejm i Knesenat wysmażonych ustaw o mowie nienawiści, zaraz jak ten Filkip z konopi wyskakują  ż'prokuratorzy oddelegowani w Polin (oddelegowano aż stu wyłącznie do pilnowania "żydowskiego dobrego(!!) imienia!) do ścigania "przestępstw tych"!!! "Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować". - Voltaire

„Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia" - G. Orwell

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika nel35

Typowo żydowska logika,

Typowo żydowska logika, przyznała się do winy, więc uniknęła zarzutu oszustwa. A gdyby tak, jadąc samochodem, zabiła człowieka, to po przyznaniu się do winy nie będzie zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i po sprawie.

Portret użytkownika baca

oni są całkowicie odporni na

oni są całkowicie odporni na naukę... już 3 tysiące lat ludzkosć ich uczy że to nieładnie być bandytami, złodziejami, oszustami i kur**mi no ale cóż... skoro nawet najsurowszy nauczyciel z Austrii nie mógł niczego nauczyć tego robactwa, no to juz dziś można się cieszyć z kolejnego nauczyciela który nie bedzie jak Austriak subtelny...

jako że przecież za każdym razem nauka ta była dla nich coraz bardziej bolesna... tak więc następna lekcja bedzie oj sroga... i z każdym dniem jest ona coraz bliżej...

 

Portret użytkownika PrawNICK

Sprawa jest prosta. Pani

Sprawa jest prosta. Pani Natanjahu albo nie jest Żydówką albo nie zna reguł jakie obowiązują kobiety żydówki.

Kobieta w judaizmie jest tylko dodatkiem do męża (jak w islamie) i w ŻADNYM wypadku nie jest traktowana jako mu równa.

Dlatego nie może sama wsiąść chleba tylko musi go otrzymać od męża po tym jak sam go spróbuje.

Strony

Skomentuj