Żołnierze będą korzystać z egzoszkieletów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Żołnierze z ciężką bronią (karabiny maszynowe, moździerze lub granatniki) będą wspierać się nowym rodzajem egzoszkieletu na nogi o nazwie FORTIS, który ma zmniejszyć obciążenie ich kolan. Urządzenie ma zmniejszyć wysiłek podczas przenoszenia ciężkich ładunków.

 

FORTIS, opracowane przez Lockheed Martin jest egzoszkieletem energetycznym, który otacza nogi żołnierzy. System zapewnia dodatkowe podparcie, a jego czujniki ustalają prędkość, kierunek oraz kąt ruchu. Gdy egzoszkielet stwierdzi, że człowiek potrzebuje pomocy, generuje impuls w napędach, aby zminimalizować obciążenie.Egzoszkielet sprawdza się podczas podnoszenia oraz przeciągania ciężkich ładunków, redukując ilość energii potrzebnej do wykonania zadania. Szczególnie przydatny ma okazać się w górach, pod ziemią, a także na schodach. Cały system waży jednak 12,5 kg, ale jego twórca zapewnia, że jest to waga nieodczuwalna dla osoby noszącej.

Żołnierze, którzy mieli okazję skorzystać z egzoszkieletu, twierdzili że czują mniejsze zmęczenie, byli także znacznie bardziej efektywni. Używanie egzoszkieletów ma umożliwić dodatkowe obciążenie żołnierzy, jednak system ma także swoją wadę: bateria może ulec wyczerpaniu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika tubylec

Jak sobie dłużej pobiegają w

Jak sobie dłużej pobiegają w tych egzoszkieletach to potem będą kalekami z zaburzeniami równowagi, zwyrodnieniami kręgosłupa, zanikiem mięśni .. ucierpi też psychika przyzwyczajona do zawyżonej oceny swoich rzeczywistych możliwości co może się przełożyć na częstsze kontuzje w zwykłych życiowych sytuacjach. No ale żołnierz to tylko mięso armatnie i generalnie jego zdrowie się nie liczy, ważne by wykonywał rozkazy swoich dowódców.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Trwają prace nad tym samym '

Trwają prace nad tym samym ''wspomaganiem'' dla paralityków świrów i innych inwalidów. Będą latać po miastach supermani ale tylko do czasu rozładowania bateryjki. Kto wie może nawet powstaną nowe konkurencje ''sportowe'' np bieg terenowy do MOPSA po karmę. 

Skomentuj