Żołnierze amerykańskich Siły Kosmicznych zostaną nazwani "strażnikami"

Kategorie: 

Źródło: Space Force

Przestrzeń kosmiczna zyskała w naszych czasach zupełnie nowe znaczenie. Popularyzacja lotów kosmicznych oznacza, że światowe mocarstwa będą chciały zmilitaryzować orbitę, co zapewni im istotną przewagę nad mniejszymi państwami. Od lutego 2019 roku Stany Zjednoczone maja oficjalnie nowy rodzaj wojsk - Siły Kosmiczne. Dzisiaj wiceprezydent Mike Pence ogłosił, że żołnierze tej formacji mają być nazywani Strażnikami ( ang. Guardians)

Dominacja militarna na orbicie okołoziemskiej zapewni absolutną przewagę nad przeciwnikiem, tak jak dominacja w powietrzu ma istotne znaczenie przy działaniach zbrojnych prowadzonych na lądzie. Stany Zjednoczone obawiają się, że Chiny i Rosja mogą wkrótce wejść w posiadanie technologii kosmicznej przeznaczonej do zakłócenia pracy lub eliminacji satelit na orbicie. Wiadomo, że wymienione państwa pracują nad nową bronią antysatelitarną od dłuższego czasu, lecz w najbliższych latach prawdopodobnie będzie gotowa do użytku.

Prezydent Donald Trump jeszcze zeszłym roku ogłosił, że jego nowa strategia narodowa dotycząca przestrzeni kosmicznej uznaje kosmos jako pole do prowadzenia działań wojennych na takiej samej zasadzie co na lądzie, w powietrzu i na morzu. Trump nie ukrywał, że jest zwolennikiem powstania Sił Kosmicznych - Space Force. W Stanach Zjednoczonych już od dłuższego czasu mówiło się o zbudowaniu nowej formacji zbrojnej, która mogłaby podlegać siłom powietrznym.

Teraz po roku od uformowania, Strażnicy ze Space Force są już organizacją, która okrzepła i stała się częścią amerykańskiej armii. Już teraz można powiedzieć, że będą oni odgrywać kluczową rolę w bezpieczeństwie narodowym. Bez wątpienia przyszła wojna światowa będzie się odbywała również w przestrzeni kosmicznej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Technologia już jest

Technologia już jest opracowana i czeka na ujawnienie i wcale nie jest powiedziane , że w ukryciu nie realizuje się Tajnego Programu Kosmicznego. Pamiętacie serial "Gwiezdne Wrota" ? , właśnie taki scenariusz był tam przedstawiony . Nie każde widziane  "UFO" jest pozaziemskiego pochodzenia .. A skoro takie kosmiczne siły zostały powołane a i Trump przebąkiwał coś o nowej wspaniałej technologii to kto wie .

Portret użytkownika inzynier magister

Po angielsku ta nazwa odnosi

Po angielsku ta nazwa odnosi się do istot anielskich albo ufonautów czyli do "watchers" ! Poza tym znakiem "strażników ufonautycznych" jest piramida-trójkąt, wznoszący się do nieba, a wiemy że w połączeniu z trójkątem skierowanym w dół, czyli ufonautów nadlatujących genetyków powstaje znak masoński NWO GMO !

UFO oblivion oraz tajne nauki istot iluminackich odlatującej piramidy

https://youtu.be/-ozJd-v0oj0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj