Zniszczono ponad 85% ryb żyjących w rafach koralowych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z School of Marine and Atmospheric Sciences na Uniwersytecie w Miami w USA wykazało, że ponad 85% badanych lucjanów i graników skalnych jest przełowionych w wyniku zwiększonego zapotrzebowania ludzi na owoce morza.

Ze względu na wzrost populacji ilość złowionych ryb rośnie. Niestety, zwierzęta nie mają czasu na odbudowę populacji. Zespół badawczy przeanalizował dane z 30 lat dotyczące obfitości 15 gatunków ryb żyjących w rafach koralowych południowej Florydy. Odkryto, że trzy z pięciu gatunków gruperów, osiem gatunków lucjanowatych i dwa gatunki ryb gruntowych były poniżej 40% minimalnego potencjalnego wskaźnika tarła. A ten wskaźnik jest normą niezbędną do utrzymania populacji ryb.

 

Po przeanalizowaniu danych naukowcy zdali sobie sprawę, że powrót populacji do minimalnego zrównoważonego poziomu zajmie około 10 lat, a osiągnięcie równowagi, w której możliwy byłby zrównoważony połów, zajęłoby 22 lata. Problem przełowienia istnieje od dawna. Eksperci twierdzą, że przede wszystkim jest to niebezpieczne ze względu na utratę bioróżnorodności, która dotknie człowieka. A także utratę ogromnego źródła pożywienia. 

Oczywiście rosnący popyt na produkty morskie jest silnie powiązany ze wzrostem światowej populacji. Ponadto ryby są uważane za alternatywę dla pokarmu mięsnego. W wielu krajach taka żywność jest znacznie tańsza niż inne źródła białka. Niestety, ze względu na brak pewnych norm dotyczących zrównoważonego rybołówstwa, wiele gatunków jest już na skraju wyginięcia. Na przykład mintaj. Zasoby handlowe dorsza, morszczuka, labraksa i flądry zmniejszyły się o 95%

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Ostatnie egzemplarze mintaja

Ostatnie egzemplarze mintaja można zobaczyć na promocji w Biedronce. I tak co roku, mintaj, mintaj, mintajj... Aż chciałbym żeby wyginęły, to może jego miejsce zajmie dla odmiany mięso z ekotaliba.

Portret użytkownika Q

Ja wiem , że jesteś

Ja wiem , że jesteś niedowartościowanym frustratem ale dodawanie sobie (+) a oponentom wielu (-) nic ci w tym nie pomoże . Dalej będziesz się męczył i bardzo dobrze - upór ma swoją cenę !

Portret użytkownika Q

To sprawdż sobie cenę za kg

To sprawdż sobie cenę za kg tej rybki - jak jest teraz a jaka była rok temu .. I jeszcze miejsce połowu porównaj czy jest to dziko żyjąca ryba czy chodowlana. Bo ja widzę , że cena wzrosła dwukrotnie ! Jakiś tego powód jest.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

To sprawdż sobie cenę za kg

To sprawdż sobie cenę za kg tej rybki - jak jest teraz a jaka była rok temu

Inflacja to tylko i wyłącznie zasługa takich dzbanków jak ty, odchodzenia od węgla i sztucznego zabijania gospodarki. Jakbyś nie zauważył wzrosły ceny wszystkiego, a chyba wszystko nie jest zagrożone wyginięciem? Dzbanki do herbaty np. też stają się coraz droższe, a nie są zagrożone wyginięciem?

Portret użytkownika Smutny młody człowiek

Powiedzmy to wprost bo w

Powiedzmy to wprost bo w końcu musimy sobie to powiedzieć i nie ma sensu zaczynać czy dłużej prowadzić na ten temat żadnej dyskusji:
Ludzie się nie ogarną i za naszego, nie tak odległego życia spotka nas osobiście tragedia z powodu zmian na naszej planecie, nieważne czy z powodów zewnętrznych, czy naprawdę przez działalność człowieka.
W dodatku ta cala sytuacja z chciwością Rosji lub USA czy też Elit czy Europy (każdy z nas wie swoje) przyczyni się do destabilizacji sytuacji na świecie, dzieląc go na jeszcze wyraźniejsze dwa fronty - Wschodni i Zachodni, co w konsekwencji jeśli do tego czasu nasz styl życia jako cywilizacji się utrzyma, doprowadzi do kolejnej zimnej wojny która ma większe prawdopodobieństwo skończenia się tragicznie niż pierwsza.

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Strony

Skomentuj