Zniesienie wiz do USA stało się faktem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent USA Donald Trump podpisał dzisiaj dokument stanowiący zgodę na włączenie Polski do ruchu bezwizowego ze Stanami Zjednoczonymi. Tym samym po wielu latach Polacy dołączają do Czechów i Słowaków Litwinów, Łotyszy, Estończyków i Węgrów, którzy już od dawna mieli możliwość latania do USA bez wiz.Polacy po raz pierwszy polecą do USA bez wiz w styczniu 2020 roku.

Zniesienie wiz do USA było możliwe ponieważ procent odmów wizowych udzielanych Polakom w konsulatach i w ambasadzie amerykańskiej w Polsce, spadł do poziomu poniżej 3%. Klasyfikuje to nasz kraj do partycypacji w programie VisaWaiver. Donald Trump podpisał wczoraj oficjalnie dokumenty, które w konsekwencji oznaczają przystąpienie Polski do ruchu bezwizowego, co stanie się po nowym roku.

Nie będzie już upokarzających ankiet wizowych w których pyta się ludzi czy są prostytutkami. Nie będzie trzeba płacić za wizę ponad 100 dolarów wystarczy tylko 14 dolarów za aplikację do VisaWaiver. Program, do którego zostaje włączona Polska, umożliwia obywatelom uczestniczących w nim krajów na podróżowanie bez wiz do USA w celach biznesowych i turystycznych na okres do 90 dni.

 

Jednak trzeba mieć świadomość, że zniesienie wiz wcale nie oznacza, że każdy do USA wjedzie, bo na granicy każdy może zostać odesłany. Wpuszczenie na terytorium USA i tak zależy od pracowników urzędu imigracyjnego.  Pod tym względem nic się nie zmieniło bo i ta poprzednia upragniona niby wiza była w zasadzie tylko promesą wizową i każdy mógł zostać cofnięty. 

Pojawia się również pytanie czy to przypadek że informacja o tym pojawiła się przed wyborami w Polsce nie jest to w pewien sposób pomoc udzielona jednemu ugrupowaniu. Ciekawe czy ta uprzejmość była gratisowa czy tez wiąże się z konkretnymi zobowiązaniami, które mogą nas słono kosztować.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ttteis77

niebo nigdy nie przestanie

niebo nigdy nie przestanie być pełne. nawet gdy bóg i szatan mieli stoczyć walkę w pojedynkę, szatan nie jest w stanie zabić miłości którą go obdarzono. piekło jest puste. a nawet gdyby było by pełne, jest wciąż puste. on nigdy nie przestanie kochać a on nigdy nie odwajemni miłości. lepiej jest gdy panuje równowaga. a chciałbym być świadkiem gdy on wyzbywa się nienawiści do jego miłości. w piekle nikt nie zostaje na wieki. racz, wieczną szansą nam ojcze.

Strony

Skomentuj