Znany Youtuber ukarany za opublikowanie filmu z japońskiego „lasu samobójców”

Kategorie: 

Źródło: Logan Paul Vlogs na YouTube.com

Początek 2018 roku zaprezentował się na YouTubie wyjątkowo kontrowersyjnie. Mowa o filmie, który na swoim kanale opublikował Logan Paul – amerykańska gwiazda i idol szczególnie młodego grona odbiorców. 22-latek regularnie dokumentuje na filmach swoje życie i publikuje to w sieci. Tym razem postanowił odwiedzić Japonię ze znajomymi, a jako jedną z „atrakcji turystycznych” wybrał las Aokigahara, w którym wielu Japończyków popełnia samobójstwa. Film z „lasu samobójców” wylądował na kanale celebryty, jak zwykle w zabawowej konwencji, jednak najbardziej szokujące okazało się to, że Youtuber rzeczywiście znalazł w lesie ciało mężczyzny, który odebrał sobie życie kilka godzin wcześniej.

 

 

Logan Paul od dawna słynie z kontrowersji, jednak po opublikowaniu filmu z lasu samobójców  w Internecie wybuchła prawdziwa burza. Oburzenie wywołał właściwie każdy czyn celebryty: ustawienia kadru z ciałem na miniaturkę filmu, szczegółowe nagrywanie ofiary samobójstwa, żartowanie z całej sytuacji, a także fakt, że znaczącą większość widzów kanału stanowią dzieci.

 

Fala hejtu zalała profile Paula na wszystkich portalach społecznościowych, a widzowie domagali się jego ukarania. Film został usunięty przez autora, choć zdążył już nabić kilka milionów wyświetleń i co jeszcze bardziej szokujące, paręset tysięcy łapek w górę. Później youtuber opublikował również film, w którym przeprasza za wszystkie swoje czyny, choć na szczęście większość z widzów nie uwierzyła w jego krokodyle łzy.

Na szczęście w tym przypadku pojawiły się jakieś konsekwencje, choć i tak są rozczarowujące. YouTube ograniczył swoje powiązania z Paulem, jego kanał został usunięty z programu Google Preffered YouTube, w którym różne marki nawiązują współpracę z najpopularniejszymi twórcami na platformie. Ucięto także wspólne projekty z vloggerem, które były już w trakcie realizacji. Mimo wszystko Paul nadal będzie zarabiał na swoich filmach, a ruch na jego kanale wzrósł jeszcze bardziej ze względu na wywołany skandal.

 

W zeszłym roku magazyn Forbes oszacował, że Logan Paul zarobił na swojej karierze 12,5 mln dolarów, co uplasowało go na 4 miejscu najlepiej zarabiających youtuberów na świecie. Wiele osób jest sfrustrowanych opieszałością serwisu w ukaraniu Paula, ponieważ podjęcie jakiejkolwiek decyzji trwało aż 10 dni.

W tym momencie można postawić sobie pytanie, czy przypadek Paula zmusi do refleksji pozostałą społeczność YouTuba? W dzisiejszej gonitwie za wyświetleniami kontrowersja jest w cenie, a twórcy starają się prześcigać w publikowaniu jak najlepiej klikalnych treści. Sam Paul chwalił się przed dodaniem swojego obrzydliwego dzieła, że jest to coś „czego jeszcze na YouTubie nie było”.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Gazior

Z powodu zdebilenia

Z powodu zdebilenia społeczeństw zachodnich- u nas proces jest "w toku", a szczególnie w usraelu, jakoś mnie zbytnio nie zmartwiły klęski żywiołowe na ich terenie. Zasłużyli sobie na to. A wkrótce pewnie będzie tego więcej- trzęsienie ziemi w Kalifornii, może erupcja Yellowstone? A zachodnia gejropa zdechnie pod butem islamskich dzikusów. I będę miał to gdzieś, tak jak oni mieli Polskę i Polaków, gdy po I WŚ odzyskiwaliśmy niepodległość. "Niepodlegość Polski to wewnętrzna sprawa zaborców a nie międzynarodowa"- tak uważał zachód. To samo po ataku szkopów na Polskę. "Nie będziemy umierać za Gdańsk" mówiono we Francji. A ja im teraz mogę powiedzieć- zdychajcie bezbożnicy. Was kres w końcu nadszedł. A ja nie będę umierał za Paryż, Berlin lub Londyn. 

Portret użytkownika Maras

To nie chodzi tylko o ten las

To nie chodzi tylko o ten las w japonii dopuscil sie wielu wtop.  Niszczac i tak juz poszarpany obraz ludzi z,, zachodu,,. W swiatyni zachowal sie skandalicznie. Na markecie rybnym gdzie i tak zaostrzaja przez turystow reguly zachowal sie jak debil.  Z noga osmiernicy i ryba biegal w obrembie centrum gdzie na koncu zostawil to na bagazniku taksowki zero szacunku dla ludziej pracy i jedzenia. Wkurza mnie to bo ja tu mieszkam a jak taki debil na chwile przyjeci narobi szumu i zpierdzieli wuzerinek bialasow 

Portret użytkownika inzynier magister

Zachodnie społeczeństwa już

Zachodnie społeczeństwa już są cywilizacjąa kosmitów ! Oni nic nie kumają i nie znają Ewangelii ! Nie wspominając nawet o Duchu Świętym Jezusa ! "Chelsea Clinton, córka Billa i Hillary, złożyła za pośrednictwem Twittera noworoczne życzenia. Problemem jest jednak nie treść wpisu, a adresat. Clintonówna skierowała bowiem swoje słowa do działającej w USA… satanistycznej organizacji. Skandaliczne życzenia noworoczne – niezależnie czy napisane na poważnie, czy żartobliwie – skierowane do „kościoła szatana”  były elementem twitterowej rozmowy z krytykami Clintonów, zarzucającymi politykom Demokratów udział w skandalach pedofilskich. Oprócz nich, jak przeczytać można w sieci, Chelsea Clinton w rozmowie ze swoją znajomą wspomnieć miała, że w roku 2017 prowadziła z tą okultystyczną organizacją „wspólne projekty”. Sprawa Clinton wywołała w sieci prawdziwe wrzenie, szczególnie, że zarówno profil kobiety jak i satanistów to „konta zweryfikowane”. Konto Chelsea obserwuje ponad 2 miliony osób. Internauci zaczęli spekulować na temat związków córki byłej pary prezydenckiej i mrocznych grup.W sieci zaczęło ponownie krążyć nawet niskiej jakości zdjęcie, na którym Chelsea Clinton ma na szyi zawieszony odwrócony krzyż, co jednoznacznie kojarzy się z satanizmem. http://www.pch24.pl/noworoczne-zyczenia-dla-satanistycznej-organizacji--skandal-wokol-dzialan-corki-clintonow,57509,i.html#ixzz53xYyV900

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Czytając twoje "nabożne"

Czytając twoje "nabożne" wypowiedzi zaczynam sie zastanawiać, że może ci "sataniści" są tą "dobrą" stroną..?. Pewnym jest, że KK, Biblia i inne judaistyczne religie, oraz sam Jahwe, to religie ciemności, więc może jednak "satanizm" to niosący Oświecenie co?

Dobrze pracujesz na rzecz "Ciemności"...

Portret użytkownika lukas2006a

... naoglądałeś się za dużo

... naoglądałeś się za dużo strożytnych kosmitów. Tam Jezus to koleś ze sprzetem do cudów a Szatan to ten jedyny oświecony koleś, który chciał dla ludzkości dobrze i go za to ukarali.

Uni Europejska też chce dobrze dla Europy! W Niemczech są o tym w większości przykonani!

Portret użytkownika euklides

" Mimo wszystko Paul nadal

" Mimo wszystko Paul nadal będzie zarabiał na swoich filmach, a ruch na jego kanale wzrósł jeszcze bardziej ze względu na wywołany skandal."

No właśnie Scarlet. Tutaj chyba nikt o tym kolesiu nigdy wcześniej nie słyszał, ale dzięki twojemu "potępieńczemu" artykułowi już tak...

Portret użytkownika Dako

Sam fakt,ze koles poszedl tam

Sam fakt,ze koles poszedl tam "dla fanu" wjakiejsglupiej czapeczce...ok kazdy lubi robic sobie jajca...ale moglby juz na miejscu odpuscić, zeby pokazac tym idiotom, ktorzy go ogladaja  ze zycie to nie zabawa ale on tego nie zrobil,prawda? Nadal rznał głupa i świetnie sie bawil...mysle,ze wiekszosc jego fanow myslala,ze to fejk news i nikt samobojstwa nie popelnil. Miejmy nadzieje,ze ten kolskiedys dostanie od zycia w d... tak, ze powiem sobie- dobrze ci tak. Nie wierze w sprawiedliwosc dziejowa, losu itd ale mam nadzieje ze kiedys zycie go dowiadczy.....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ja bym tej nadziei nie miał..

ja bym tej nadziei nie miał... Tak to już jest w naszym świecie, że kanalie i nikczemnicy mają opiekę i dożywają swych dni w dostatku od Pana tego świata, czyli Jahwe a kopani są ludzie, mający w sobie dobro... Czyż nie?

 Dodam, że  ów jahwe obdarowując swoich, musi spalać dusze naiwnych i dobrych, jako paliwo do produkcji Zła...

To takie oczywiste i zgodne z obserwacją "boskiej sprawiedliwości"

Strony

Skomentuj