Znany niemiecki publicysta zaproponował zabójstwo Donalda Trumpa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od pewnego czasu, w mediach nieustannie mówi się o Donaldzie Trumpie. Zwykle przedstawia się go jako bogatego szaleńca, prawicowca i rasistę, który został wybrany na prezydenta USA "przypadkiem". Cały czas stawiany jest w negatywnym świetle, a w niektórych sytuacjach publicznie dyskutuje się nawet nad sposobami rozwiązania tego "problemu". Ostatnio w Niemczech pojawiła się propozycja aby zamordować Donalda Trumpa.

 

Słowa o zabójstwie padły z ust znanego niemieckiego politologa, publicysty i redaktora lewicowego tygodnika Die Zeit, Josefa Joffe'a. Podczas programu w telewizji państwowej ARD dyskutowano nad wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych. Wspólnie ustalono, że Trumpa nie da się obalić legalnymi środkami, tak jak zrobiono to w przypadku brazylijskiej prezydent Dilmy Rousseff. Wtedy zamyślony Joffe zupełnie poważnie zaproponował "morderstwo w Białym Domu".

Josef Joffe - źródło: Halifax International Security Forum/Wikipedia/CC BY-SA 2.0

Przede wszystkim zaskakujące jest to, że rozmowy tego typu toczą się w programie telewizyjnym. W ten sposób próbuje się przekonać społeczeństwa, że Trump rzeczywiście jest tym złym i można dowolnie obalać prezydentów, nawet gdy zostali wybrani demokratycznie. W takich sytuacjach często przypomina się, że Hitler też został wybrany z woli ludu. Demokracja jest dobra tylko wtedy, gdy służy konkretnej grupie interesu.

 

Zachowanie osób w studiu również jest co najmniej niestosowne. Podczas gdy Josef Joffe proponuje zabójstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych, pozostali głupio uśmiechają się. Wielu obserwatorów zastanawia się dlaczego ten człowiek może publicznie mówić o takich rzeczach i nie spotyka się z żadnymi konsekwencjami. Przecież Joffe wręcz nawołuje do popełnienia przestępstwa.

Jako redaktor tygodnika Die Zeit, od samego początku obsmarowuje Donalda Trumpa. Josef Joffe jest najprawdopodobniej największym krytykiem Trumpa w Niemczech. Jak widać, międzynarodowe lewactwo nie potrafi pogodzić się z jego zwycięstwem a wypowiedzi, takie jak na antenie telewizji ARD wskazują, że może posunąć się nawet do ostateczności.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (8 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

ludzie zamiast myśleć

ludzie zamiast myśleć samodzielnie przyjmują z założenia piramidalne doktryny jak nie komunizm, albo faszyzm... nie rozumiejąc zupełnie ze dla nich jest to nie istotne co owce wybiorą ważne żeby miały przewodnika tak maszerowały po sztandarami otępiałe i ubezwłasnowolnione w swym myśleniu ..wrogie nie są izmy, tylko piramidalny system. który funkcjonuje od tysiąc leci dzieląc ludzi a to na tych na tych .wrogiem planety przez co i wszystkich ludzi jest piramida jej sam wierzchołek

Portret użytkownika tosia

Dawniej , raz na jakiś czas

Dawniej , raz na jakiś czas zdarzał się człowiek chcący mieć władzę nad światem. Teraz cała sfora milionerów gra o nią nie przebierając w środkach. Kierując się najniższymi, zwyrodnialczymi  pobudkami. Czy znajdą się ludzie którzy wbiją im przed nosem znak STOP, łapy przecz od tej ziemi?

Portret użytkownika Mojeimię44

Zamach na Trumpa byłby

Zamach na Trumpa byłby totalnym błędem. Dziś nie jest on jeszcze oswojony z dyplomatycznym działaniem i błędy mogą mu się zdarzać. Założe się jednak, że swoją postawe dostosuje w swoim czasie do piastującego stanowiska. Jezeli chodzi o mór między USA a Meksykiem to pomysł moim zdaniem pod wieloma względami jest bardzo mądrym posunięciem. Budowa tego móru będzie trwała latami a co za tym idzie przez lata kilkadziesiąt tysięcy meksykańskich budowlańców bedzie miało pracę. Poza tym uszczelnienie granic oznacza też sankcje na Meksyk a co za tym idzie zmusi Meksyk do rozkręcenia własnej gospodarki. Każdy mór ma dwie strony dobrą i złą. Jeśli media będą przedstawiać tylko złą stronę takiego móru to niestety ludzie będą myśleli, że jest on zbytecznym projektem a miliardy dollarów poszły w gruz. Media mają siłę przekonywania a polityk, który zachęca do mordu wypowiadając się publicznie to palant. Jest to poprostu hamstwo ale w dzisiejszym świecie wszystko staje się możliwe. Zachęcam w dalszym ciągu do czytania archekracji 

http://archekracja.blog.pl/

Portret użytkownika magi74

A pytanie przez telefon tej

A pytanie przez telefon tej nierozgarnietej paniusi na temat tego czy istnieje sposob na usuniecie Trumpa???? Pyta w imieniu wielu, ktorzy licza na odpowiedz "tak"! No blagam!!!! 

Czy tej pani "niedorozwinietej" sorry!!! Podobala sie rodzinka Clintonow ktora maczala i pewnie dalej to robi, lapy w pedofilii???!!! Czy ci ludzie maja mózgi? Pytam sie! 

Zobaczcie jak latwo jest sterowac glupim bydlem. Nie obrazajac bydla bo to madre zwierzatka. To tylko taka moja przenosnia. Moze bardziej pasuje to do stada baranow. To pewnie jedna z tych co stoi na dworcu i macha na powitanie cudzoziemcom. Q....wa ja sie pytam co za prochy ten motloch lyka? 

Strony

Skomentuj