Znany biolog planuje odnaleźć żyjący okaz wilkowora tasmańskiego

Kategorie: 

Źródło: Supplied, YouTube/Inside Edition, Wikimedia Commons

Znany biolog planuje odnaleźć żyjące okazy wilkowora tasmańskiego, który domniemanie wyginął przed laty. Forrest Galante specjalizuje się w odnajdywaniu zwierząt, które są na skraju wyginięcia lub zostały uznane za wymarłe.

Biolog Forrest Galante jest znany ze swojego projektu znajdowania żywych okazów gatunków, które wyginęły. Setki gatunków są uznawane za wymarłe każdego roku, jednak nie wszystkie z nich faktycznie zniknęły z powierzchni Ziemi. Galante zajmuje się poszukiwaniami takich zwierząt.

Samemu Galante udało się odnaleźć lamparta zanzibarskiego – gatunek, który wyginął domniemanie 25 lat temu w Tanzanii ze względu na praktykowane tam łowiectwo. Mężczyzna używa tradycyjnych metod śledzenia oraz zaawansowanej technologii, aby odnaleźć ślady zaginionych zwierząt.

 

„Zwierzęta często błędnie i bez odpowiednich badań uznawane są za wymarłe” – powiedział. „Proces wymierania jest jednak niezwykle złożony. Prawie niemożliwe jest stwierdzenie dokładnego czasu wymarcia danego gatunku.”

Wilkowór tasmański stanowi jednak zupełnie nowe wyzwanie. Ostatni znany okaz trzymany w niewoli zmarł w zoo w Hobart w 1936 r. Od tego czasu pojawiły się jednak pojedyncze doniesienia, że ktoś widział zwierzę na wolności.

 

We współpracy z naukowcami z James Cook University, którzy finansują nowe badania dotyczące zwierzęcia, Forrest Galante ma nadzieję znaleźć dowody na to, że diabeł tasmański nadal istnieje.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze