Znany amerykański meteorolog uważa, że globalne ocieplenie to oszustwo

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Niemal codziennie pojawiają się w mediach informacje, które nawiązują do globalnego ocieplenia. Zjawisko opisywane jest z przekonaniem, że to ludzkość jest temu winna; że tak już jest i musimy się z tym pogodzić. Teoria ta nie jest jednak popierana przez wszystkich i często można również usłyszeć głosy krytyki.

 

John Coleman, znany w Stanach Zjednoczonych meteorolog, jest jednym z niewielu, który otwarcie głosi iż globalne ocieplenie to jedno wielkie oszustwo. Człowiek ten wielokrotnie oświadczał, że zjawisko nie zostało potwierdzone naukowo i mamy tu do czynienia z przekrętem, w którym biorą udział zarówno naukowcy, jak i politycy.

 

Meteorolog w otwartym liście do Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) napisał, że rosnące globalne temperatury są zjawiskiem naturalnym i nie zostały wywołane przez czynnik ludzki. Dodał również, że oceany nie rosną w tak szybkim tempie jak zostało to stwierdzone przez uczonych a pokrywa lodowa na biegunach wciąż rośnie.

 

Coleman napisał, że większość swojej wiedzy czerpie z odkryć dokonywanych przez agencję NIPCC, czyli pozarządowego, międzynarodowego panelu naukowców, którzy na własną rękę badają dowody analizowane przez IPCC i chcą wystosować swoją niezależną opinię. Meteorolog przekonuje iż nie było, nie ma i nie grozi nam żadne globalne ocieplenie.

 

W przeszłości, John Coleman wielokrotnie określał omawiane zjawisko jako największy przekręt w historii, w który uwikłani zostali naukowcy i politycy z pobudek politycznych. NASA była również przez niego oskarżana o celowe manipulowanie danymi temperatury na świecie.

 

 

Źródło: Express.co.uk

Więcej: http://web.archive.org/web/20100328032627/http://www.kusi.com/weather/colemanscorner/81559212.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika taj

Tak czy siak, powinniśmy dbać

Tak czy siak, powinniśmy dbać o naszą planetę.
To, że ciągle tkwimy w epoce paliw kopalnych, to zasługa kilka korporacji, które rządzą światem.
Już dawno moglibyśmy pozyskiwać energię choćby ze Słońca, które w zasadzie jest dla nas niewyczerpanym źródłem.
 
Niestety, 7 miliardów chce mieć iphona, a do tego potrzeba surowców...
Czy się to komuś podoba, czy nie, ropa i węgiel pewnego dnia się skończą, a my obudzimy się z ręką w nocniku i zaczniemy wtedy łapać energię słońca.
 

Portret użytkownika Pacal

Tu nie mażadnych ukrytych

Tu nie mażadnych ukrytych przekazów". Ten odważny naukowiec potrafi się sprzeciwiść 10'000-com jak piszesz, myślisz ze drugie tyle pada zaraz na kolana w podziwie przed nim? Nie. Jak barany idą za tamtymi bo taka baranów natura!

Strony

Skomentuj