Znane są ostateczne wyniki skanu dziwnego cylindrycznego obiektu, który przyleciał nagle do Układu Słonecznego

Kategorie: 

Źródło: NASA

Niedawno cały astronomiczny świat zadziwił się odkryciem pierwszego w historii obiektu, który przyleciał do nas z przestrzeni międzygwiezdnej, lub z innego systemu planetarnego. Jego trajektoria była na tyle niezwykła, że zaczęto sugerować, że może to być pojazd obcych. Aby to potwierdzić wykonano dogłębne skanowanie emitowanych przez ten obiekt sygnałów radiowych. Znane są już ostateczne wyniki tego skanu.

 

 
Wygląda na to, że ów cylindryczny obiekt, który prawdopodobnie przybył z innego systemu planetarnego, jednak nie wyemitował sygnałów radiowych w okresie gdy prowadzono jego nasłuch. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia uczestników projektu Breakthrough Listen, w ramach którego zakończono pełną analizę obiektu znanego astronomom jako 1i/2017 U1 nazywanego również po hawajsku Oumuamua.

Oficjalnie jest to pierwsza międzygwiezdna asteroida, która nas odwiedziła. Zdaniem ekspertów można całkowicie wykluczyć możliwość obecności na jej powierzchni jakichkolwiek nadajników radiowych o mocy 10 razy mniejszej niż typowy telefon komórkowy. 

 

Eksperci NASA twierdza, że sprawdzono dogłębnie czy Oumuamua to naprawdę asteroida czy też tak jak pierwotnie sądzono, kometa. Usiłowano odnaleźć fale radiowe generowane zwykle przez obecne cząsteczki wody, ale nic takiego nie znaleziono. Ich zdaniem potwierdza to, że ten przedmiot jest asteroidą.

Wyniki te są zapewne nieco rozczarowujące dla ekspertów i sponsorów programu Breakthrough Listen. Ostateczna analiza zebranych dotychczas danych, wskazuje na to, że ślady pozaziemskich cywilizacji na obiekcie znanym obecnie jako Oumuamua są mało prawdopodobne lub całkowicie nieobecne.

 

Jednak chyba już na zawsze pozostanie niepewność w kwestii tego, czy nasi naukowcy dysponują obecnie technologią, która pozwala na rzetelne zbadanie tego dziwnego obiektu. Nie można bowiem wykluczyć tego, że to co miało pozostać nieodkryte, właśnie takim pozostało i zobaczyliśmy tylko to na co nam zezwolono.
 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika wyzdro

Tak a to że wszystkie

Tak a to że wszystkie kosmiczne agencje na świecie wysyłają właśnie teraz ekspresowo tajne satelity to zbieg okoliczności ?Jestem pewny że na pokładzie każdej z tych rakiet jest sonda wyposarzona w napęd jonowy bo tylko taki jest w stanie dogonić ten obcy statek kosmiczny. 

Nie ma wątpliwości że jest to międzygwiezdny statek obcych , znamy tysiące jak nie miliony komet i asteroid ale żadna nie posiada nawet w przybliżeniu  takich wymiarów (długa jak ołówek) za to projekty naszych statków miedzygwiezdnych właśnie takie wymiary posiadają.

Portret użytkownika kolo21

Jeżeli załorzyć że naukowcyu

Jeżeli załorzyć że naukowcyu kłamią, to trzeba również załorzyć że kłamią z całą resztą. Łącznie z tą asteroidą, a nawet kosmosem itp. Bo nałogowy kłamca ma to do siebie, że nie potrafi przestać kłamać. A wystarczy poluzować jedną kartę żeby cały domek rozleciał się. A więc pilnują żeby tak się nie stało. Nie negują życia w kosmosie, ale też go nie potwierdzają. Coś ważnego ma NASA do zakomunikowania ludzkości, i co? I wielkie gó.o.

kolo21

Portret użytkownika jvk_2012

Właściwie, to ci „uczeni”

Właściwie, to ci „uczeni” dobrze wiedzą co to jest i o co w tym wszystkim chodzi, że ich czasss... tego całego plemienia żmijowego jest policzony i zbliża się do rychłego końca, a pospólstwo, które ogłupiają na każdym kroku i na wszystkie możliwe sposoby, częstują takimi właśnie bredniami, żeby nadal tkwiło po uszy w swojej błogiej niewiedzy. Ale jak to zawsze bywa, to wszystko do czasu...

Portret użytkownika Posłaniec

O wy prymitywy ziemskiego

O wy prymitywy ziemskiego systemu życia, nie zdajecie sobie sprawy, że każda wysokorozwinięta cywilizacja pozaziemska nie używa fal radiowych? Zeskanowaliśmy wasz układ słoneczny w sposób wam nieznany, bo wielowymiarowy. Zaskakujące było to jak daliście się uwikłać i oszukać innym cywilizacją kosmicznym oraz jak bardzo prymitywni jeszcze jesteście i jak daleka jest wasza droga do dołączenia do społeczności wysokorozwiniętych cywilizacji wszechświata.

Portret użytkownika lipka

Biedne dziecię, wysoko

Biedne dziecię, wysoko rozwinięta cywilizacja posługuje się wszystkimi dostępnymi rodzajami fal, wszystko zależy od tego z kim ma do czynienia. Jeśli "mniej rozwinięta" cywilizacja używa fal radiowych to takimi będzie posługiwać się ta zaawansowana. Najważniejszy jest powód kontaktu.

Portret użytkownika jvk_2012

Masz rację, ale najwidoczniej

Masz rację, ale najwidoczniej taki jest zamysł Oczyszczania Ziemi. Kiedy ono zacznie przybierać na sile, wszystko zacznie zmieniać się na lepsze i zmierzać ku dobremu. Wierzę, że ostatecznie ludzkość, ta tak przyziemna i prymitywna teraz, jak to powiedziałeś, ostatecznie dołączy do Was i będziemy w zaszczytnym gronie razem z Wami. Kwestia Czasu. Odejdą ci, co nas zniewalają i zaczniemy urządzać sobie lepsze życie na Ziemmi, może i z Waszą pomocą. Pozdrawiam Cię.

PS. Najważniejsze są czyny nie słowa.

Portret użytkownika Esende

My szukamy tylko takimi

My szukamy tylko takimi metodami jakimi byśmy chcieli coś znaleźć. Wszechświat jest nam dalej do końca nie znany a może w nim panują inne prawa fizyki i inne kalkulacje niż my tu mamy na ziemi. Takie coś też trzeba brać pod uwagę.

Portret użytkownika burer

Do rozwiązania tej zagadki

Do rozwiązania tej zagadki trzeba dopuścić często tutaj komentującego Angelus Maximus Rex. On i jego teorie wyssane z męskich genitaliów , uświadomią nam, że to napewno kosmici którzy szukają innych inteligentnych cywilizacji, tyle, że wykryli na ziemi angelusa maximusa więc niestety błąd 404, inteligentnych form nie odnaleziono - i udali się spowrotem .

Portret użytkownika XaX

Mnie najbardziej bawi, że

Mnie najbardziej bawi, że obcy zdolni do podróży międzygwiezdnych nadal używali by przestażałej technologii radiowej, z której i my przestajemy powoli  korzystać.  Takim podejściem nigdy nie znajdziemy obcych form  życia zakładając że rozwijali się tak jak my. 

Strony

Skomentuj