Znaleziono wysoki poziom promieniowania z Fukushimy w sprzedawanych owocach morza

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Rządy USA i Kanady mogą próbować ukryć informacje o skażeniu promieniotwórczym jakie dociera do pacyficznego wybrzeża Ameryki Północnej. Dotyczy to szczególnie owoców morza kupowanych w sklepach. Jednak okazało się, że wystarczy licznik Geigera i prawda wychodzi na jaw, nawet w ramach szkolnego eksperymentu.

 

Kanadyjska dziewczyna, Bronwyn Delakruz jest zwykłą uczennicą liceum. Nigdy nie wyobrażała sobie, że jej szkolny projekt naukowy znajdzie się na pierwszych stronach gazet na całym świecie. Ale dokładnie tak się stało.

 

Za pomocą licznika Geigera, o wartości 600 dolarów, zakupionego przez jej ojca, Delakruz mierzyła poziom skażenia radioaktywnego owoców morza zakupionych w lokalnych sklepach spożywczych. To co odnalazła było oszałamiające. Większość owoców morza, zwłaszcza produktów, które zostały wyprodukowane w Chinach, miało bardzo wysoki poziom promieniowania. Oczywista konkluzja jest taka, że musiało to zostać spowodowane przez promieniowanie pochodzące z Fukushimy.

 

Okazuje się, że kanadyjska Canadian Food Inspection Agency (CFIA), przestała badać importowane owoce morza w 2012 roku. W testach Delacruz wyszło, że niektóre badane próbki mają 1700 do 1800 zliczeń w czasie 10 minutowego okresu pomiarowego. Oficjalnie od 1450 mówi się o skażeniu. Jeśli jako źródło traktujemy Fukushimę jest to z pewnością cez-137 o półrozpadzie prawie 30 lat. Po spożyciu takiej ryby odkłada się to w naszych kościach i powoduje raka.

 

To szokujące, że przy okazji zwykłego szkolnego projektu naukowego wyszło na jaw, że ani rząd amerykański, ani kanadyjski nie bada poziomu napromieniowania sprzedawanych owoców morza, a przynajmniej o tym nie informują. Jest to zresztą jedyny powód dla którego to ćwiczenie naukowe młodej dziewczyny stało się znane na całym świecie.

Propagacja skażenia cezem-137 - źródło: University of New South Wales

Chyba tylko względy gospodarcze powodują, że USA i Kanada nawet nie sprawdza importowanych owoców morza. Może jednak nie robi się tego publicznie, bo i tak wiadomo, co się tam znajduje i jak bardzo jest skażone. Pamiętamy co stało się z polską branżą hodowców wieprzowiny po podrzuceniu dwóch martwych dzików chorych na pomór świń. Nikomu nie zależy na załamaniu przetwórstwa i sprzedaży ryb czy krewetek, a nieuchronnie do tego doprowadziłoby podanie do wiadomości, że nie wiadomo, które ryby wolno jeść. To byłby wyrok dla branży.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

Co jest? Redaktorzy z Onetu

Co jest? Redaktorzy z Onetu czy WP zastepują Admina?
"Znaleziono"? Chyba zmierzony albo wykryto. Znaleźć to można ślady albo resztki promieniowania ponieważ jest ich niewiele i wymagają szukania.
Wysoki poziom promienowania "stoi na wieży i krzyczy" więc wcale się go nie szuka.

Portret użytkownika saturas13

wiele rzeczy nie powinno mieć

wiele rzeczy nie powinno mieć miejsca Cały ten system zbudowany na chciwości jest skierowany przeciwko nam Z tym ze mamy los na jaki się godzimy Jestem ciekawy czy któree z was zrobiło coś by zmienić to co się dzieje Nie mówię że macie wziąć broń i iść walczyć Wystarczyło by by każdy polak niezadowolony z tego jak traktuje go rząd nagrał filmik i wrzucił go na YT  Były by nas miliony Z takiej iskry mógłby narodzić się ogień  ale nikt nic nie robi więc powiem żē macie los taki jaki pozwalacie sobie kreować  Ktoś tu rzucił tekst o rosyjskiej agenturze A kim on jest że tak broni euro kołchosu Zarabiamy trzy razy miej niż niemcy ,pracujemy w ich marketach i po pracy kupujemy w nich jedzenie czyli to co zarobiliśmy oddajemy kapitał wyjerzdza za granicę Budujemy samochody i ciągniki w ich fabrykach  kupujemy je potem a zarobek wyjerzdza za granicë Unia narzuca cenę paliwa a dlaczego nie narzuca wysokości średniej europejskiejpensji  Nie mamy już nic narodowego  za parę groszy dotacji zniszczyliśmy nasz przemysł i utraciliśmy samodzielnosć Czolgi kupujemy od niemców i znõw kasa idzie za granicę A czy nasi inżynierowie nie potrafią zaprojektować takiej maszyny i produkowamc jej tutaj Nic nie mamy i jesteśmy zależni od pijawki która nas w końcu zabije  , jakiś mędrek pisze o ruskiej agenturze tylko mądra głowo jaki dług był za tamtego okupanta a jaki jest teraz  Ile fabryk było w rękach narodu i ile rodzimych produktów kupowaliśmy Unia zniszczyła konkuręcje zwaną polskgah i wyprała mózgi takim jak ty  Nie upatruję szansy w rosji i putinie na lepsze jutro ale wyzysk jaki zgotowała cała ta unia jest o wiele większy od zsrr Bronvcie tego tworu ile chcecie ale fakty  mówią same za siebie
 

Portret użytkownika CRUSADERS

O proroku dni naszych, o

O proroku dni naszych, o jasnowidzu ludu wybranego, o pomazańcu chrystusowy, o drzewie mądrości, o medrco wiekuisty, o pocieszycielu dusz naszych, o odkupicielu krzywd naszych prosimy - powiedz nam więcej Nawracaj ten lud zagubiony, wskazuj mu świetlistą swą drogę, napełniaj serca nasze twą mądrością i prowadź do wiecznego zbawienia nas niegodnych dostąpić twych łask i wysłuchiwać twych nauk oraz zaznać twego miłośierdzia, pozwól nam choć dotknąć szwów twego błogosławionego sukna i ogrzać się w płomieniu twej fanatycznej wiary gorejącej jak na niebie słońce teraz i na wieki - wieków - JAMENT

Portret użytkownika staryzenek20

Dwa kamyki miną Ziemię w dość

Dwa kamyki miną Ziemię w dość małej odległości:
Świeżo odkryta asteroida 2014 FT37 o wielkości 7,8 m - 17 m przeleci dzisiaj w odległości 1 LD a więc około 384 tys km od Ziemi. Natomiast za dwa dni asteroida 2014 FK38 o wielkości 24 m - 53 m minie Ziemie w odległości 3 LD.
 
 
Edycja:
53 minuty temu asteroida 2014 FT37 o wielkości 13 m, poruszająca się z prędkością 7,51 km/s, minęła Ziemię w odległości 1 LD.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika marcin

co wy w takim

co wy w takim szoku??
przecież oficjalnie mówili że woda z elektrowni była spuszczana do oceanu,b.mocno skażona radioaktywnie więc nic dziwnego ,szkoda że u nas liczniki są tak słabo dostępne bo by wyszło szydło z worka co sprzedają w supermarketach

Strony

Skomentuj