Znaleziono ropuchę, która odstraszając udaje jadowitego węża

Kategorie: 

Źródło: Uniwersytet w Teksasie

Zupełnie nieszkodliwa gigantyczna ropucha z gatunku Sclerophrys channingi, zamieszkuje w Demokratycznej Republice Kongo. Ten niezwykły płaz, w procesie ewolucji nauczył się oszukiwać drapieżniki idealnie imitując swoim ciałem jadowitą żmiję gabońską.

 

Przez 10 lat, biolodzy z Uniwersytetu w Teksasie obserwowali tą niezwykłą ropuchę w jej naturalnym środowisku, przy okazji badając zachowanie innych płazów. Stwierdzono, że w obliczu niebezpieczeństwa ropuchy  niczym transformers wyginają swoje ciało tak, aby upodobnić je do wyjątkowo jadowitej żmiji gabońskiej. 

Tak się składa, że zarówno udający węża płaz jak i sam niebezpieczny gad, mają ten sam  kolor skóry i układ plam i pasków na ciele. Poza tym, oprócz zewnętrznego podobieństwa, ropucha nauczył się dodatkowo symulować dźwięk, który emituje przed atakiem żmija gabońska. Wąż ten w razie niebezpieczeństwa, przechyla głowę i syczy. To niezwykłe, że kongijska gigantyczna ropucha zreplikowała inne zwierze włącznie z odgłosami.

To pierwszy raz kiedy naukowcy byli w stanie znaleźć płaza, który wytworzył tak niezwykły system samoobrony oparty na naśladowaniu jadowitego węża. Odstraszający charakter tej maskarady nie dziwi, ponieważ żmija gabońska, po ukąszeniu może zabić człowieka w zaledwie 15 minut i jest uważana za jeden z najbardziej jadowitych węży świata.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Zgodnie z teorią ewolucji to

Zgodnie z teorią ewolucji to wszystko przypadkowe mutacje genów. Ch...j, że zgodnie z rachunkiem prawdpodobieństwa potrzeba by na to pierdyliarda lat więcej niż istnieje wszechświat i gigantycznej populacji ropuch upodabniających się do wszystkiego co popadnie, tylko po to żeby większość na skutek obrania ślepego zaułka ewolucji została bezlitośnie ukatrupiona. Np. jedna ropucha upodobniła się do kotleta schabowego i została zjedzona przez lwa, a druga ropucha upodobniła się do kamienia i utonęła, bo przecież geny nie wiedzą co robią... Generalnie ciemnota, która panuje we współczesnym świecie jest utrzymywana celowo. Dlaczego? A czy przypadkiem wśród nas nie żyją istoty imitujące ludzi?

Portret użytkownika baca

o nielegalności "polskich"

o nielegalności "polskich" organów, czyli żmijowych okupantach Polaków, trybunałach narodowych wydających jedyna możliwą pod okupacją karę - karę śmierci i innych kapitalnego znaczenia sprawach wspaniały materiał z Panem Cichockim - to sa naprawdę istotne sprawy mające pierwszorzędne znaczenie dla każdego patrioty a nie jakieś pieprzone żaby - każdy Polak powinien uważnie ten materiał obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=ugBfyamUXCU

i podać dalej gdzie tylko się da, bo inaczej nas wymordują te skurwysny...

 

Portret użytkownika JackBB

Panu Cichockiemu życzę duuuzo

Panu Cichockiemu życzę duuuzo zdrowia i jak najdłuższego życia, póki mała grupa ludzi o nim wiedziała to miał spokój, można było po cichu coś działać, wjebal się w to "Marcin" o którym nie wiem do końca co mam myslec, no i Pan Cichocki wlacial na YouTube i na dzień dzisiejszy jest 22k wyświetleń, Ato już jest dużo... Takie kanały są kontrolowane i nie ma możliwości żeby go nie zaczęli uciszać. Marcinek zacznie dalej klepac o rodach, klanach itp. I temat jeszcze bardziej wyciszyć. 

SŁOWA I DOKUMENTY PANA CICHOCKIEGO PROPONUJĘ ZAPISYWAĆ W BEZPIECZNYM MIEJSCU ORAZ UDOSTĘPNIAĆ! 

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

Skomentuj