Znaleziono prosty sposób na zsynchronizowanie wszystkich zegarów na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zegary i inne urządzenia elektroniczne w różnych częściach planety można precyzyjnie zsynchronizować w czasie za pomocą promieni kosmicznych. Pomysł ten przedstawił geofizyk Hiroyuki Tanaka z Uniwersytetu Tokijskiego w artykule opublikowanym w czasopiśmie Scientific Reports.

Uczony powiedział, że dziś zegary atomowe mogą być dokładne przez dziesięciolecia, ale są drogie i nie można synchronizować zegarów na odległych obszarach. Synchronizacja przez sygnały satelitarne ma również problemy w rejonach biegunów, pod wodą i w górach.

 

Tanaka zaproponował nową metodę – synchronizację czasoprzestrzenną (CTS), opartą na wykorzystaniu tzw. rozległych pęków powietrznych. Powstają one z promieni kosmicznych wnikających do atmosfery.

 

Wiązki te tworzą „deszcz” różnych cząstek, w tym mionów lecących w kierunku Ziemi z prędkością bliską światłu, a tym samym docierając do Ziemi w tym samym czasie. Dzięki ustaleniu ich przybycia, urządzenia CTS mogą synchronizować się ze sobą w czasie rzeczywistym. Zasada jest prosta, a technologia, czujniki i elektronika już istnieją. Możemy więc dość szybko wdrożyć ten pomysł.

 

Według Tanaki w ten sposób można zsynchronizować zegary na całej planecie, ponieważ deszcze cząstek występują często – nawet sto razy na kilometr kwadratowy powierzchni.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika qwefwqefd

rewelacja, mion zyje bardzo

rewelacja, mion zyje bardzo krótko ale dzieki temu ze porusza sie dla nas szybko to dla nas zyje dluzej

problem jest taki, ze bombel i mion zyja dluzej niż dokladnosc synchronizacji Wink

zatem to jest dobry sposob by poprawic synchronizacje na chwile ale nie jakos solidnie

juz na 30cm da sie zmierzyc roznice czasu zegarem atomowym wielkosci walizki

 

aby bylo ciekawiej juz takie detektory istnieja i ... na granicach sprawdzaja czy nie przewozimy materialoradioaktywnych. nawet na polskich granicach to instaluja. nie jest to radar aktywny tylko mierzacy wlasnie promieniowanie kosmiczne. Da sie tez stwierdzic czy jest jakas wieksza masa bez wazenia pojazdu

Portret użytkownika oswiecony77

kazdy z was zauwaza ze czas

kazdy z was zauwaza ze czas coraz szybciej pedzi Musi byc skrocony azeby wasze serca mogly wytrzymac to co nieuchronnie nadchodzi Oni nie beda sie mogli ukryc poniewaz ziemia jest juz dobre 20 lat w czwartym wymiarze Stad od nich taki rozwoj technologiczny Chca waszych dusz i dobrze im idzie tv smartfony falszywe informacje itp co jest a moralne

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Ted

Czegoś tu nie rozumiem.

Czegoś tu nie rozumiem.
Synchronizacja może nastąpić przy pojawieniu się deszczu cząstek, na całej planecie w tym samym czasie. Ok.
Ale
" ponieważ deszcze cząstek występują często – nawet sto razy na kilometr kwadratowy powierzchni "
- więc jak ma się powierzchnia całej planety, do tych sto razy na kilometr kwadratowy ???
Ktoś tu chyba namieszał.

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika Ted

A skąd wiesz, że nie jestem

A skąd wiesz, że nie jestem Bogiem ?

Szkodnikami na tej planecie są ludzie. Dawniej pisałem: " Zniszczę ten Świat i tą planetę ". Świat jaki był wtedy, już praktycznie nie istnieje, kolej na planetę.

A co do mojego postu, to sądzę, że chodzi o 100 cząstek  ( przypuszczalnie mionów ) w deszczu przelatujących przez planetę - przez powierzchnię kilometra kwadratowego - wystarczająco dla wykrycia ich wszędzie w obszarze planety i uzyskania synchronizacji.

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj