Znaleziono nowy sposób aby zwiększyć długość życia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Amerykańscy naukowcy z Massachusetts General Hospital (MGH) znaleźli nowy kierunek na zwiększenie średniej długości życia. Badanie opublikowane w czasopiśmie Cell pokazuje, że usuwanie starych komórek poprzez wpływanie na odpowiedzi immunologiczne wyzwalane przez wirusa cytomegalii przywraca zdrowe funkcje tkanek i sprzyja długowieczności.

 

 

W toku prac autorzy przeanalizowali próbki skóry osób młodych i starszych, aby zbadać mechanizmy usuwania starzejących się komórek z tkanek ludzkich. Analiza wykazała, że ​​starsi pacjenci mieli więcej starzejących się komórek niż młodsze próbki skóry. Jednocześnie u takich osób liczba starzejących się komórek nie wzrastała wraz z wiekiem, co sugeruje obecność pewnego rodzaju mechanizmu kontrolnego.

 

Dalsze eksperymenty ujawniły, że za regulację odpowiedzialne są pewne komórki odpornościowe, komórki CD4+ T-killer. Wynika to z ekspresji białka wytwarzanego przez ludzkiego wirusa cytomegalii, powszechnie występującego wirusa opryszczki, który u większości ludzi powoduje trwającą całe życie utajoną infekcję bez żadnych objawów. Oznacza to, że w procesie ewolucji odpowiedzi immunologiczne na ludzki wirus cytomegalii zaczęły pomagać w utrzymaniu równowagi starzejących się narządów.

 

Odkrycie ilustruje użyteczną funkcję wirusów żyjących w organizmie człowieka. Wiedzę tę można również wykorzystać do opracowania nowych podejść terapeutycznych w celu wyeliminowania starzejących się komórek (w raku, zwłóknieniu i chorobach zwyrodnieniowych) poprzez wzmocnienie przeciwwirusowej odpowiedzi immunologicznej. Ponadto wyniki prac mogą znaleźć zastosowanie w dermatologii kosmetycznej, np. do tworzenia zabiegów, które pozwolą skórze wyglądać młodziej.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Czy statystyczna długość

Czy statystyczna długość życia człowieka jest za mała ? A komu potrzebna jest większa ? Tylko tym którzy boją się śmierci bo czują że zmarnowali życie na bzdury, czyli np. miliarderom którzy nagromadzili tyle pieniędzy że nie wiedzą jak i kiedy je wydać. Czemu ktoś pragnie bogactw i je gromadzi ? Bo myli krótkotrwałą przyjemność z osiągniecia celu ze szczęściem - którego wszyscy pragną.

Portret użytkownika Kwazar

"Znaleziono nowy sposób aby

"Znaleziono nowy sposób aby zwiększyć długość życia" ?  Ale po co to komu ??? Dlaczego jeszcze nikt nie znalazł sposobu na POLEPSZENIE normalnej długości życia ?!!! W dostateku, pokóju, pewności i sytości jutra. Wygody, oraz 100 lat życia ? No, bo po co komu nie ? Jak to jest takie trudne ?    

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Ależ jest na to sposób i

Ależ jest na to sposób i nazywa się on zdrowy styl życia - który dotyczy nie tylko ciała ale i umysłu. Im prostrze życie codzienne, skromniejsze jedzenie i mniej zmartwień tym lepsze życie do późnej starości. 

Skomentuj