Znaleziono najcięższą rybę kostną na świecie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Rekordowa ryba kostna została znaleziona martwa w pobliżu archipelagu Azorów w Portugalii. 

 

José Nuno Gómez-Pereira z Atlantyckiego Stowarzyszenia Przyrodników Portugalii odkrył zwłoki samogłowca (Mola Alexandrini), który pływał u wybrzeży wyspy Faial. Byli w stanie wyciągnąć szczątki ryb na brzeg, aby je zważyć i zmierzyć, a także pobrali od ryb próbkę DNA.

 

Waga ryby wynosiła 2744 kilogramy, co przekroczyło poprzedni rekord o ponad 400 kilogramów. Długość - 325 centymetrów. Ta ryba pobiła rekord świata jako najcięższa ryba kostna, jaką kiedykolwiek znaleziono. Zauważono, że ryby bez kości mogą ważyć więcej.

 

Dokładna przyczyna śmierci ryb nie została ustalona. W pobliżu jej głowy eksperci znaleźli wgniecenie ze śladami czerwonej farby, podobne do tej, którą malowano kile łodzi. Nie wiadomo jednak, czy znak ten pojawił się przed śmiercią ryby, czy po.

 

Ryby chrzęstne, takie jak rekin wielorybi, mogą ważyć ponad 20 ton. Poprzednim posiadaczem tytułu "najcięższej ryby kostnej" był również samogłowiec południowy. Ważył 2300 kilogramów i miał 272 centymetry długości. Odkryto go w 1996 roku w japońskim mieście Kamogawa.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Trolu - przestaniesz w końcu

Trolu - przestaniesz w końcu trolować ? Powiem Ci co ja myślę... szkoda że to nie ciebie ta łódka pizdła. Ciebie ewolucja niestety nie obejmuje... pozostaniesz nieukiem aż do śmierci. 

Jak można naśmiewać się z czegoś o czym nie ma się pojęcia i czego się nijak nie rozumie ???

Skomentuj