Znaleziono kości nieznanych mięsożernych dinozaurów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na terenie brytyjskiej wyspy Wight paleontolodzy podczas wykopalisk natrafili na kości, które, jak się okazało, należały do dwóch nowych gatunków mięsożernych dinozaurów.

                                                 

Kości zostały zebrane w latach 2013 - 2017, a następnie przebadane. Analiza wykazała, że szczątki należały do Ceratosuchops inferodios i Riparovenator milnerae, dinozaurów należących do rodziny spinozaurów. Zdaniem naukowców oba dinozaury polowały głównie na stworzenia wodne, a pierwszy był podobny w stylu polowania do współczesnych czapli.

 

Szczątki szkieletowe obu gatunków były fragmentaryczne, ale paleontolodzy nadal byli w stanie wyciągnąć wnioski na temat wielkości i budowy stworzeń. Mogły osiągnąć 9 metrów długości i anatomicznie przypominały inne spinozaury, w szczególności barionyks. Miały czaszki przypominające krokodyle, które pomogły im polować zarówno na lądzie, jak i w wodzie.

 

Brytyjscy paleontolodzy zauważyli, że odkrycie szczątków Ceratosuchops inferodios i Riparovenator milnerae sugeruje, że spinozaury były bardziej zróżnicowane niż wcześniej sądzono. Odkrycie potwierdza również hipotezę, że spinozaury najpierw pojawiły się w Europie, a następnie częściowo migrowały do Afryki.

 

Kości nowych spinozaurów zostaną udostępnione publiczności w Muzeum Dinozaurów Sandown na wyspie Wight.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pangolin

ale ja je znam to feluś i

ale ja je znam to feluś i sabinka. to było ponad milion moich wcieleń temu nawet się kolegowaliśmy do czasu jak mi odgryźli kawałek ogona i pół przedniej łapy. z perspektywy czasu rozumiem że byli głodni, wybaczam i proszę o wybaczenie.  

Skomentuj