Znaleziono jeszcze jeden fragment meteorytu z Czelabińska

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Zdarzenie, które poruszyło cały świat i wiąże się z wieloma zniszczeniami w Czelabińsku, nadal interesuje naukowców i ufologów. Kontynuowane są poszukiwania szczątków meteorytu i zaskakująco przynoszą one kolejne owoce.

 

 

 

Piętnastogramowy fragment obiektu o rozmiarach około dwóch i pół centymetra znaleziono w obszarach, przylegających do osiedli Czelabińska, zwanych Baturinskii. Odkryty odłamek ma kształt zbliżony do kuli.

 

Wyprawę poszukiwawczą zorganizowali pracownicy Państwowego Uniwersytetu Górniczego na Uralu. Zakończyła się ona pełnym sukcesem. Teraz specjaliści chcą penetrować kolejne wioski w promieniu rzekomej eksplozji meteorytu.

 

W Rosji pielęgnowany jest zwyczaj wiosennego wypalania traw i choć proceder ten jest raczej niekorzystny dla polnej fauny i flory, to ułatwia on prace poszukiwawcze, zwiększając szanse na wykrycie kolejnych fragmentów. Wszystkie odłamki eksperci przekazują do muzeum w Czelabińsku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj