Znaleziono jeden z największych diamentów w historii

Kategorie: 

WIelka Gwiazda Afryki - Źródło: wikipedia.org

W Botswanie znaleziono gigantyczny diament o wadze 998 karatów. Kamień zajął zaszczytne piąte miejsce na liście największych odkrytych diamentów w historii świata.

Znalezisko zostało dokonane w kopalni Karowe przez małą kanadyjską firmę górniczą Lucara Diamond. To nie pierwszy super duży kamień w historii tej kopalni i firmy jako całości. W 2019 roku Lucara wydobyła w Botswanie 1758-karatowy diament Rare Find, który później kupił producent dóbr luksusowych Louis Vuitton. Ten diament jest drugim co do wielkości kamieniem w historii.

Diament Rare Find

W 2015 roku w kopalni Karowe znaleziono 1109-karatowy diament o nazwie „Nasze Światło”. Później został sprzedany za 53 miliony dolarów. W tym samym roku w kopalni znaleziono diament Sozvezdie o masie 813 karatów, który został sprzedany za 63 miliony.

 

Największym odkrytym diamentem do tej pory jest „Gwiazda Afryki” ważąca 3106 karatów. Został on znaleziony w 1905 roku w RPA w kopalni „Premier”, a następnie został podzielony na kilka części. Największa z nich „Wielka Gwiazda Afryki” i „Druga Gwiazda Afryki”, stały się częścią brytyjskich klejnotów koronnych.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

W afryce wiele dobrych rzeczy

W afryce wiele dobrych rzeczy znaleziono ,tyle że murzyni prawie nic z tego nie mają .. Przyjedzie jeden z drugim , wykopie z ziemi co znajdzie , da w łapę garść mamony lokalnemu watażce by biedote trzymał w ryzach i majątek rośnie - a miliarderów przybywa.

Portret użytkownika baca

my też mamy diamenta "nasze

my też mamy diamenta "nasze światło"... odnaleziono go na żoliborzu na głębokości dwóch metrów w pokładach osadów z kociej kuwety...
jego waga to tylko siedem karatów ale jak go pogłaskać to blask ma taki że ja pierdolę...
na wiosnę po oczyszczeniu bedzie się piękną ozdobą naszyjnika dla wisielców

 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

 Bacusiu drogi, ale to z

 Bacusiu drogi, ale to z Żołiboża toż to jest cyrkonia
Taki fejk, czyli oszukany talmudycznie, "diament" dla posłusznie zamasoneczkowanych pińćset-plusowców, których głównym życiowym i niedotlenionym argumentem jest agresywnie szczeknięte:

"A za PO to co miałeś?!"

Skomentuj