Znaleziono asteroidy, które mogą dostarczać wodę na Ziemię

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Międzynarodowa grupa badawcza, w skład której weszli nie tylko astronomowie, ale także geolodzy, wykorzystując metodę spektroskopii w podczerwieni, odkryła nieznaną dotąd nauce klasę planetoid. Charakterystyczną cechą tych ciał kosmicznych jest ich nasycenie wodą.

 

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Nature Astronomy. Naukowcy zidentyfikowali nieznaną klasę ciał kosmicznych, które znajdują się w pasie asteroid między Marsem a Jowiszem. Badanie wykazało, że są to asteroidy, ale okazały się one, podobnie jak planeta karłowata Ceres, były bogate w wodę.

 

Symulacje komputerowe wykazały, że złożone procesy dynamiczne przeniosły te asteroidy z zewnętrznych regionów naszego Układu Słonecznego do dzisiejszego pasa asteroid. Ze średnicą równikową około 900 kilometrów, Ceres jest największym obiektem w tym pasie, ale krąży tam wiele innych mniejszych planetoid.

 

Zdaniem ekspertów to pozostałości materiałów budowlanych, z których cztery i pół miliarda lat temu powstały planety naszego Układu Słonecznego. W tych małych ciałach i ich fragmentach, meteorytów, znajdujemy liczne relikty, wskazujące bezpośrednio na powstawanie planet.

 

Jedna z popularnych teorii mówi, że woda mogła dostać się na Ziemię właśnie za pomocą małych ciał niebieskich, które przybyły z zewnętrznej części Układu Słonecznego. Oznacza to, że mogą to być również planetoidy nowo odkrytej klasy. 

 

Pomiary przeprowadzone w widmie podczerwonym wykazały, że średnica asteroid bogatych w wodę nie przekracza 100 kilometrów. Obecnie znajdują się w zamkniętej przestrzeni między Marsem a Jowiszem w pobliżu orbity Ceres.

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Debile, najpierw marnują

Debile, najpierw marnują ziemię, a potem za wodą będą w kosmos latać...

Bardzo ciekawą tezę postawił Andriej Tiuniajew poddając krytyce uwstecznienie astronomicznych odkryć za przyczynę wodnego kryzysu na ziemi. 

Idzie o degradację Plutona do roli planet karłowych, albowiem świat rządzących idei wciela się na ziemi.

Proszę sobie przetłumaczyć te dwa filmy:

Тайные знания. Похищение Плутона [Wiedza tajemna. Porwanie Plutona]

В нашем небе дожди с Плутона [Na naszym niebie deszcze są z Plutona]

Ideologicznie dostało się rządzonej kaście znanej nacji...

Po lewej drzewo sefirot kabalistyczne, po prawej wersja Tiuniajewa:

Tiuniajew delikatnie napomknął, że dziwny jest ten symbol ziemi w dole po lewej, ponieważ tradycyjnie symbolem ziemi jest koło z krzyżem wewnątrz, a nie jedno z królewskich insygniów Biggrin

To się nazywa prawdziwa detronizacja aspirujących do władzy nad ziemią, brawo Tiuniajew!

Portret użytkownika axell69

chyba brakuje nam wody ,

chyba brakuje nam wody , asteroidy nam dostarczą ,  cena będzie okrótna  , kto nie ma kasy lub dostępu  do studni  powinien  natychmiast  zaszczepić  się ale przedtem  zapytać prałata bądź naukofca farmacełtę . Powyższe uwagi   nie są  poradą buznesową  , to tylko  alegoriia  do słów użytych w  arcie  który traktuje nas  czytelników jak debili  lub  oświeconych katoli  , czyli tak jak zawsze i z doniosłością 

Admin - zmień chłopie płytę   lub nastawienia ,  nie umiesz zarobić na kłamstwach  , a  z prawdy  zyć niestety nie potrafisz 

Niech Ciebie    szydowska opowieść dostarcza wodę  i  szekle  na życie 

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac – pisarz, wolnomularz-mason.