Znak krzyża prezydenta Putina wywołał sensację w Rosji. Czy jest on ukrytym katolikiem?

Kategorie: 

Źródło: sputnik/kremlin

Dwa dni temu w nocy, zgodnie z greckim wydaniem Enikosa, rosyjski prezydent Władimir Putin dał kolejny powód do sfotografowania się półnago. Tym razem pogrążył się w lodowej dziurze na Seligerze, konsekrowanej przez mnichów z pustelni Nilo-Stolobenskaja. Kąpanie się w otwartym akwenie w święto chrztu jest pobożną tradycją prawosławną, ale gestykulacja Putina sprawiła, że blogerzy podejrzewali go o tajną przynależność do wiary katolickiej.

Putin przy śpiewie mnichów wyszedł na lód w kożuchu, butach i szortach. Przed pierwszym nurkowaniem przeżegnał się, a przed kolejnymi zanurzeniem wolał zatkać nos zamiast uczynić znak krzyża.

 

Udział Władimira Putina w obrządkach prawosławnych przez długi czas nikogo nie zaskakiwał. Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, zauważył w swoim komentarzu, że rosyjski prezydent od wielu lat bierze udział w kąpieli chrzcielnej. Jednak tym razem zachowanie głowy państwa zaniepokoiło niektórych Rosjan. Jest to kwestia nieudanej próby Putina przy wykonywaniu znaku krzyża, co może sugerować jego przynależność do katolicyzmu.

 

Wielu analizuje gest Putina w otworze i zastanawia się, czy przeżegnał się on jak prawosławny, czy jako katolik. Inni uważają, że prezydent Rosji był po prostu niechlujny w wykonywaniu gestów lub starał się sobie poradzić ze skurczem w lodowatej wodzie przy sześciostopniowym mrozie. Należy zauważyć, że Putin nie pierwszy raz oskarżany jest o zaniedbania przy wykonywaniu znaku krzyża. Jego ręka nigdy nie osiąga czoła, zatrzymując się na czubku nosa, ale to na pewno nie oznacza, że jest on katolikiem.

W filmie pn. Patriarcha z 2016 roku ujawniono, że Władimir Putin został ochrzczony potajemnie w 1952 r. w Katedrze Przemienienia Pańskiego w Leningradzie. Prezydent Rosji dwukrotnie spotykał się z Papieżem Franciszkiem.

 

W 2015 r. Franciszek wręczył  rosyjskiemu przywódcy medal z wizerunkiem pokoju, zauważając, że anioł „przynosi pokój, sprawiedliwość, solidarność i ochronę". To spotkanie wywołało wiele spekulacji w zachodnich mediach, a politycy europejscy i amerykańscy uważali nawet, że prezydent Federacji Rosyjskiej zamierza zaangażować papieża Franciszka w swoje plany polityczne w Ameryce Łacińskiej. Obecnie w publikacjach zachodniej prasy o „nocnej kąpieli” Putina w jeziorze mówi się o „sztucznej propagandzie w celu dbania o swój wizerunek” i pokazaniu „prawdziwej odwagi i silnego ciała”. Z kolei ukraińska publikacja UNIAN sarkastycznie sugeruje, że Władimir Putin szukał „nowego dna" w lodowej dziurze.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Pędnik-NieŁągiewki

Wszyscy fascynują się komedią

Wszyscy fascynują się komedią gestów odgrywaną przez Faryzeusza RasPutina a nikt nie wybucha śmiechem kiedy przywódca atomowego mocarstwa latającego w Kosmos w towarzystwie niesłusznie odrodzonych niedobitków słusznie niestety nie do końca wytępionej prawosławnej szamanerii bierze udział w tym, co u nas na Bałtyku corocznie robi setki "morsów" w przeciwieństwie do oportunisty RasPutina bez religijnej otoczki swego corocznie "odprawianego" wygłupu... Tym śmieszniej to wygląda kiedy nawet podmoskowskim pridurkom wiadomo i widomo, że zimą przy minus 6 gradusow muchi nie latają a ten jak jakiś debilny imbecyl ogania nos przed muchami i o zgrozjo-rozumu korozjo! ponoć nie robi tego tak, jak oganiają się przed muchami prawosławni ale tak, jak oganiają się katoholicy...

Nigdy jeszcze tak niewielu nie zniszczyło tak wiele u tak licznych. 1051 lat wiary w cud - dziki kraj, ciemny lud...

Portret użytkownika Medium

Swoim artykułem tallinn

Swoim artykułem tallinn uderzył w stół i cała masa nożyc się odezwała. A tak naprawdę wiadomość zupełnie nic nie wnosi, no może poza przypomnieniem, że co odważniejsi Rosjanie na kreszczenije zażywają kąpieli w lodowatej wodzie.
 

Portret użytkownika sceptyyk

Putin odgrywa cyrki udając

Putin odgrywa cyrki udając pobożnego, a przed mundialem zezwala swojej  adminstracji, na bestialskie mordowanie bazpańskich psów i kotów! Za każde zabite zwierze, płacone jest 500 rubli. Docelowo, ma być wybite miliony bezpańskich psów i kotów... To bestialstwo jest finansowane ze środków rządowych!                                                              f82e21fd79dfeb7cd486f84f8e12b8ea.jpg                                                                  Drastyczne +18                                                                                                           https://youtu.be/ExfT550ZAtA                                                                                                          http://ursa-tm.ru/forum/index.php?/topic/264664-v-rossii-v-preddverii-chm-po-futbolu-nachali-ubiva/

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Drastyczne i okrutne to jest,

Drastyczne i okrutne to jest, ale nie egzaltuj sie tym tak emocjonalnie... Popatrz sobie na te pieski i pomyśl, czy nie stwarzają zagrożenia, dla ludzi a zwałszcza dla dzieci. Przecież te psy to wielkie psy... Nie rozumiem dlaczego akurat ten przykład wystawiłeś na okrucieństwo Rosjan czy jego rządu.

Portret użytkownika babka

To okropne ,ale niestety

To okropne ,ale niestety barbarzyństwo wobec zwierząt jest nagminne na całym świecie.Chiny Japonia itd .Nasz kraj niestety też nie jest od tego wolny .Dzieje się to samo tylko na mniejszą skalę.Mordowanie zwierząt w schroniskach,porzucanie w lasach ,wiązanie na łańcuchach,uboje rytualne dla narodu wybranego.Ludzie po prostu traktują zwierzęta źle bo przyzwala na to prawo i wiara.Zmienia się to ale baradzo powoli.Oczywiście wiele osób ma w sobie wrażliwość i miłość której wystarcza również dla zwierząt i oby takich było coraz więcej,ale jak się widzi w necie do czego zdolni są ludzie to traci się wiarę w człowieka.

Portret użytkownika sceptyyk

Nasz kraj niestety też nie

Nasz kraj niestety też nie jest od tego wolny

O czym Ty do mnie pie@@lisz?  Kiedy i gdzie w naszym kraju wydano plecenie wymordowania milionów bezpańskich psów i kotów, w imię poprawy estetyki miast i wsi? czy w naszym kraju płacą za zabijanie bezpańskich psów i kotów?... Q@wa ręce opadają...  Zanim coś spłodzisz pod swoim saganem, to najpierw pomyśl...

Portret użytkownika babka

Sam byś mógł pomyśleć zanim

Sam byś mógł pomyśleć zanim coś,, spłodzisz,,.,,Naród rosyjski kocha zwierzęta,, to skąd się wziął ten milion bezdomnych zwierząt,kto je wyłapał i zabił ...kosmici czy jeden barbarzyńca?To co się tam stało jest godne potępienia ale hipokryzją jest udawanie że tylko tam dzieją się takie rzeczy.Możesz mi uwłaczać ile chcesz ale i tak nie zmienię zdania ,codziennie ludzie mordują miliony zwierząt w mniej lub bardziej bestialski sposób.Gotują żywcem,obdzierają żywcem ze sóry dokonują rytualnych mordów żeby sobie dogodzić.Raki homary trzoda ,bydlo ,zwierzęta futerkowe cierpią mniej i nie zasługują na współczucie? Czego nie ma w naszym kraju patologicznych schronisk w których morduje się zwierzta ,pseudoogrodów zoologicznych ,pseudohodowli ?Zorientuj się w temacie a potem dopiero sie wypowiadaj.To się dzieje na mniejszą skalę ale się dzieje a dla mnie krzywda to krzywda nieważne mniejsza czy większa.

Portret użytkownika Eva11

Powinni zbojkotowac ten ruski

Powinni zbojkotowac ten ruski wychodek,

Masakra jak człowiek może być ulomny ...

Bagno zrobili z kraju gdzie pies nawet nie ma swojego miejsca,teraz sprzątają kacapy aby ,,goście,, czuli się dobrze w tym upadajacym bagnie...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Prawda boli

Faktem jest, że tak

Faktem jest, że tak niechlujnie obrządków religijnych jak katolicy to nikt inny nie wykonuje. W dodatku robią to publicznie!

Znak krzyża robimy od czoła (rozum) do pępka (żywot). Od pępka (nie piersi!) do lewego ramienia (duch). Od lewgo ramienia do prawego ramienia (ciało / siła). Dłonie składamy otwarte i łączymy całą powierzchnią palce kierując pod kątem w górę.

PS. Amen to "niech się stanie", a nie "koniec".

Strony

Skomentuj