Znaczny wzrost poziomu promieniowania w okolicy Fukushimy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Poziom promieniowania w wodzie morskiej zarejestrowany w okolicy uszkodzonej elektrowni Fukushima Daiichi wzrósł do rekordowego poziomu. Tak dużego skażenia nie zanotowano od 2011 roku.

 

Jak podaje agencja Interfax poziom promieniowania wzrósł aż trzynastokrotnie. Rzecznik operatora, filmy TEPCO potwierdził te wskazania, ale zastrzegł, że wzrost można wyjaśnić prowadzonymi pracami budowlanymi, które są prowadzone o okolicy reaktora numer 2.

 

Informacje takie jak ta dają do zrozumienia skalę problemu Fukushimy, który trwa nieprzerwanie od marca 2011 roku. Konsekwencje katastrofy w tamtejszej elektrowni atomowej może ponieść nie tylko cała Japonia, ale cały świat. Emisje radionuklidów trwają cały czas i propagują się po świecie z różną dynamiką.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Opat

W Fukushimie już dawno nie

W Fukushimie już dawno nie panują nad sytuacją. Wyciek jest nie do opanowania i teraz, gdy wszystko wpada do Oceanu można już mówić o początku końca. Uważam że bynajmniej to nie był przypadek (jak i katastrofa w Zat. Meksykańskiej, czy nawet Czarnobyl). W wielkim świecie przypadków nie ma. Są tylko odpowiednie decyzje i dyrektywy. A ludzikom sprzedaje się po raz n-ty bajkę o przeznaczeniu i "ślepym losie".

Portret użytkownika wierzący

CRUSADERS "odkrywa Amerykę",

CRUSADERS "odkrywa Amerykę", a o tym pisano już kilka tysięcy lat wcześniej. Jest pewna księga, którą warto przeczytać. CRUSADERS pomału uświadamia sobie, że coś tu jest nie "halo" a życie to nie serial w TVN.

Portret użytkownika Jaron

W Czarnobylu po wybuchu

W Czarnobylu po wybuchu wydostało sie dużo promieniowania naraz, lecz dzieki nadludzkiemu wysilkowi ludzi zostało to dosć szybko zakryte. \Zginęło wielu, ale uratowano miliony. Obecnie od 2 lat trwa nieprzerwany wyciek promieniowania z Fukushimy. Na dobrą sprawę nikt z tym nic nie robi. Tym razem dla ocalenia grupy (ekip remontowych) naraża sie na śmierć miliony. Gdzie tu logika??

Portret użytkownika Adńor

CRUSADERS napisał:Czy nie

CRUSADERS wrote:
Czy nie macie czasem wrażenia,że ten cały świat,to jedynie fikcja?Że ktoś już napisał nam scenariusz a my mamy tylko odegrać swoje role?

Możliwości jest wiele. A jaka jest prawda każdy dowie się po śmierci.

Skomentuj