Znaczne wzmożenie aktywności sejsmicznej i wulkanicznej w obrębie Pacyfiku

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011qlgf

Jak informuje serwis The Extinction Protocol do dużego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,0 doszło u wybrzeży Sumatry. Miało ono miejsce na głębokości 31,3 km. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 176 km na południowy zachód od T.-Telukbetung na Sumatrze w Indonezja i 315 km na zachód od Dżakarty na Javie w Indonezji.

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni nastąpił wyraźny wzrost zarówno aktywności wulkanicznej jak i trzęsień ziemi w Indonezji. Dwa tygodnie temu, geologowie umieścić czujniki na aż 18 wulkanach w archipelagu będących w pogotowiu ze względu na stan zwiększonej aktywności.

 

Brak jest ostrzeżeń o tsunami lub doniesień o uszkodzeniach. To już szóste trzęsienie ziemi powyżej 6,0+ do jakiego doszło na świecie w obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia w ciągu 5 dni.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sybilla

Wystarczy spojrzeć na warunki

Wystarczy spojrzeć na warunki geomagnetyczne. Dziś pole ziemskie niespokojne:
http://orion.pta.edu.pl/sun/aktualne.html
SunteliaAion dzięki za link. Faktycznie ciekawe.
Wybacz, że powtórzę znów te 2 zdania i w dodatku po polsku (dla tych, co odrobinę słabiej władają językiem Szekspira), ale bardzo minie to rozbawiło. Michael Crushing mówi, że to ekscytujące, że mamy tam (w przestrzeni kosmicznej) sąsiadów czekających na odkrycie. "Możemy nawet znaleźć brązowego karła bliżej nas niż najbliższa znana nam gwiazda."
Naukowiec z NASA otwarcie przyznaje, że nie znamy wszystkich obiektów poruszających się w najbliższej przestrzeni wokół nas. Twierdzi, że to ekscytujące. No to chyba pozostaje nam tylko pogratulować dobrego samopoczucia. Wink
 

Portret użytkownika SunteliaAion

@ Devoratus: ja tez sie

@ Devoratus: ja tez sie zastanawiam, ktora gwiazde ma ten pan na mysli. Miejmy nadzieje, ze nie chodzi mu o nasze Slonce i ze nie jest to jakies ostrzezenie pomiedzy wierszami. Ciekawe jest to, ze tekst ukazal sie z dzisiejsza data, ze stwierdzeniem, ze byc prawdopodobnie brazowy karzel czai sie w poblizu (naszej najblizszej gwiazdy). Takie stwierdzenia jeszcze bardziej podkrecaja teorie o Elenin lub czyms co za nia podaza.@ Sybilla: dzieki za przetlumaczenie Smile

Portret użytkownika admin

Mi to przypomina taką scenę z

Mi to przypomina taką scenę z doskonałej komedii "Naga Broń". Terroryści podłożyli bombe w budynku pełnym ludzi, trwa bankiet, wychodzi policjant (notabene OJ Simpson) i mówi "Uwaga Uwaga spokojnie udajemy się do wyjścia, bez paniki to nic wam nie zrobi ta wielka bomba, która zaraz wybuchnie w piwnicy" Pan z NASA właśnie mi takiego policjanta przypomina :) 

Skomentuj