Zmodyfikowane genetycznie "super banany" będą w przyszłości hodowane w krajach Afryki

Kategorie: 

Źródło: pl.wikipedia.org
Choć sprzeciw wobec żywności modyfikowanej genetycznie (GMO) stale rośnie na całym świecie, nie przeszkadza to firmom biotechnologicznym w kolejnych modyfikacjach. Zaznacza się cały czas, że żywność GMO jest zdrowa. Najnowszym tworem genetycznym, jaki został opracowany przez naukowców, jest "super banan".

 

"Super banany" zostały opracowane w Queensland University of Technology w Australii a projekt jest wspierany przez Fundację Billa i Melindy Gates. Różnią się one od zwykłych bananów tym, że zawierają znacznie większe ilości witaminy A. W najbliższej przyszłości odbędą się pierwsze testy w Stanach Zjednoczonych, gdzie badania będą prowadzone na ludziach aby sprawdzić, czy modyfikowane genetycznie "super banany" rzeczywiście przyczynią się do wzrostu witaminy A w organiźmie człowieka.

 

Długoterminowym celem, jaki wyznaczyli sobie naukowcy, jest możliwość hodowania tych genetycznych tworów w krajach Afryki. W Ugandzie będzie to możliwe do 2020 roku a gdy biotechnologia zostanie tam dobrze przyjęta, hodowla "super bananów" będzie możliwa również w Rwandzie, w Demokratycznej Republice Kongo, w Kenii i Tanzanii.

 

 

Źródło: http://news.discovery.com/human/genetics/super-banana-would-provide-vitamin-boost-140616.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jmm

Poprawka, DZIKI banan jst

Poprawka, DZIKI banan jst wypełniony pestkami. A ludzie hodują odmiany bez pestek od dobrych paru tysięcy lat. Chociaż faktem jest że wyhodowanie odmian bez pestek też było genetyczną modyfikacją, tyle że bez laboratoriów. 

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Już niedługo wszystkie

Już niedługo wszystkie jadalne rośliny będą genetycznymi wybrykami człowieka.Genetyka w rękach człowieka to jak małpa z pistoletem  w rękach.
I tak już dzisiaj połowa kukurydzy i pochodne jej produkty, są praktycznie na całym świecie genetycznie zmodyfikowane. Wszyscy wpieprzamy jakieś mutanty, którego jedynymi zaletami jest to że szybciej rośnie i odporne jest na "szkodniki" które naturalnie takimi roślinami się żywią. Oprócz tego że to niezdrowe, bo jakie pojęcie o krecji i modyfikowaniu życia, może mieć ród, który modyfikuje genom dopiero od pół stulecia. To jakaś kpina, ten syf nie powinien być sprzedawany, chyba że w grę wchodzi trucie ludzi od podstaw, to wtedy to ma sens.
 
Nie da się naprawić dzieła idealnego, można je tylko zepsuć, i to właśnie robią

Skomentuj