Zmiany warunków klimatycznych wpłynęły na migrację rekinów tygrysich

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Miami odkryli, że rosnące temperatury spowodowane globalnym ociepleniem doprowadziły do zmian w dynamice migracji żarłaczy tygrysich w północno - zachodnim Oceanie Atlantyckim. Wpływa to na ich bezpieczeństwo.

Do niedawna rekiny tygrysie nie były skłonne do życia w północno - wschodnich regionach Oceanu Atlantyckiego, ponieważ były dla nich za zimne. Jednak w ostatnich latach temperatura wody w tych regionach wzrosła, dzięki czemu nadają się one do zamieszkania dla podwodnych drapieżników.

 

„Sezonowe wzorce migracji żarłaczy tygrysich zmieniły się w wyniku wzrostu temperatury wody. Wpłynie to na strategie ochrony tych rekinów, ponieważ migrują one obecnie poza obszary chronione, czyniąc je podatnymi na połowy komercyjne” – zauważa naukowiec Neil Hammerschlang.

 

Hammerschlang i jego zespół badawczy zauważyli zmiany we wzorcach migracji rekinów, patrząc na dane z amerykańskiej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej z ostatnich czterdziestu lat. W ostatniej dekadzie rekiny tygrysie coraz częściej przenosiły się na północno - wschodni Ocean Atlantycki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj