Zmiany w komunikacji miejskiej w Paryżu z powodu potężnego smogu

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Laurent Ribot/CC BY-NC-ND 2.0

Paryż przeżywa obecnie wyjątkowo poważny kryzys, którym jest najsilniejszy od co najmniej dziesięciu lat smog. Miasto ogłosiło, że wszystkie środki transportu publicznego są tymczasowo darmowe, oferowano też darmowe przejazdy rowerami miejskimi oraz samochodami elektrycznymi.

 

To jednak nie wszystko, wdrożono w życie także system, w którym tylko połowa samochodów może wjeżdżać do centrum miasta. We wtorek mogą wjechać do miasta tylko samochody z parzystym numerem rejestracji, natomiast w środę będą to samochody z rejestracją nieparzystą. Niezastosowanie się do zasad ma być karane grzywną 35 euro.

Władze miasta planują także do 2025 roku zakazać używania wszystkich samochodów z silnikiem diesla w celu dodatkowego ograniczenia zanieczyszczeń w stolicy Francji. Planuje się promowanie alternatywnych środków transportu, przede wszystkim ruchu pieszego i rowerowego.

 

Uważa się, że zanieczyszczenia powietrza zabijają co najmniej 3 miliony ludzi na świecie w ciągu każdego roku, przy czym większość stanowią osoby mieszkające w dużych miastach. Świadomość konsekwencji dla zdrowia publicznego coraz silniej zmusza władze miast do podjęcia odpowiednich działań.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

...jeśli ocean spokojny

...jeśli ocean spokojny pacyfik staję się cały martwy przez Fukushimę tzn. że nie dostarcza już tych 70% tlenu dla planety ziemia. Puszcza amazońska nie podoła w oczyszczaniu i wytwarzaniu tlenu dla całej planety. Będzie niestety z jakością powietrza coraz gorzej - proces jest powolny nie do zauważenia z dnia na dzień - czas pokaże całą prawdę jak zawsze...

Portret użytkownika Angelussimus

Rewelacyjny twój bilans tlenu

Rewelacyjny twój bilans tlenu na planecie Ziemia... owszem tlen i atmosfera ulatuje a raczej podlega zjawisku ułatwionej osmozy w kosmos dzieki przeponie chemitralowej. Dzieli ona atmosferę na tę "pod" i tę "n" ową przeponą... Zgodnie z zasadami dyfuzji gazów w tą "nad" dyfunduje łatwiej nasza atmosfera.. ( Dyfuzja gazów - dążenie układu  do wyrównania stężenia)

 Oceany i lasy nadal wytwarzają tyle tlenu co od czasu Poptopu wydzielały.

P.S. nie wiem czy wiesz, ale więcej tlenu wydziela "przerzedzony" las niż zbity w sobie... Smile

Portret użytkownika witek

na zdjęciu wyraźnie widać że

na zdjęciu wyraźnie widać że to chemtrails a nie smog, zwłaszcza że po ulicach jeżdżą nowoczesne samochody z normami emisji, a ten mityczny niby smog jest przecież większy niż kiedyś w latach 80 i 90. Ta cała gadka o smogu to tylko nacisk na społeczeństwo żeby najpierw je wydoić z kasy i kontrolować pod pretekstem smogu

Skomentuj