Zmiany Rezonansu Schumanna mogą wywierać duży wpływ na ziemskie organizmy

Kategorie: 

disclose.tv

Rezonans Schumanna to zjawisko powstawania stałych fal elektromagnetycznych między Ziemią i jonosferą przy niskich i ultra niskich częstotliwościach. Ludzie odkryli istnienie tego mechanizmu dopiero w połowie XX wieku. Rezonans długo był na stałym poziomie, od kilkunastu lat zaczyna ulegać zmianie.

 

Jonosfera i Ziemia wchodzą w interakcje, co przypomina trochę efekt tuby rezonansowej. Nauka ustaliła, że czynnikiem powodującym powstanie tego naturalnego fenomenu są głównie wyładowania atmosferyczne.

 

Rezonans Schumanna bywa też nazywany pulsem Ziemi. Każdy żywy organizm wchodzi w reakcję z tym pulsem czy też tonem ciągle obecnym w tle. Brak tego elementu powoduje szereg problemów fizjologicznych i psychicznych. Doświadczali tego astronauci i NASA uważa to za poważny problem i przeszkodę w długotrwałej eksploracji kosmosu. Dlatego właśnie prowadzi się rozmaite eksperymenty ze sztucznymi generatorami fal imitujących ten naturalny mechanizm Ziemi.

 

Podczas badań naukowych ustalono, że to specyficzne promieniowanie elektromagnetyczne wykazuje wiele podobieństw do spektrum częstotliwości emitowanych przez ludzki mózg. Najlepiej widać to w przypadku badania EEG(elektroencefalografu). Człowiek jest wrażliwy na wszelkie emisje fal niskich częstotliwości. Ewolucja ludzkości mogłaby przebiegać inaczej gdyby nie było tej siły przyrody.

 

Nauka zauważyła, że ten "puls Ziemi" ulega ostatnio zmianom. Aż do początku lat osiemdziesiątych rezonans miał częstotliwość 7,8 Hz. Naukowcy spekulują, że ta wartość była na stałym poziomie przynajmniej przez kilka tysięcy lat. Według aktualnych pomiarów częstotliwość osiąga już wartość 12 Hz.

 

Zmiany rezonansu Schumanna stanowią zagadkę dla nowoczesnej nauki. Aby to było możliwe, albo średnica Ziemi zmalała o kilkaset kilometrów, lub dolna granica jonosfery wzrosła ze zwykłej odległości 60-70 km do 300-400 km. Co więcej, częstotliwość Schumanna zależy od pory dnia, ale także od pory roku. Działanie Słońca może być kluczowym elementem wpływającym na te zmiany.

 

Nie ulega wątpliwości, że zmiany tej swoistej wibracji nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie organizmów żywych. Możliwe symptomy tych zmian odczuwalne przez ludzi to migreny, bóle mięśni, skurcze. Niektórzy wręcz twierdzą, że te zmiany mogą w pewnym okresie czasu wpłynąć na ludzkie DNA.

 

Nie brakuje tez opinii, że gdy rezonans osiągnie pewną wartość krytyczną nastąpią jakieś wielkie zmiany w świadomości człowieka. Stała stymulacja fal mózgowych inną niż zwykle częstotliwością może powodować zmiany, których nauka nie potrafi teraz nawet przewidzieć.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika h

A możę by tak, iż tak jak to

A możę by tak, iż tak jak to Bóg określił, że mamy być albo zimni, albo gorący - nigdy  letni.
Uważam, że zmiana do 12-15Hz tego rezonansu może wyostrzyć te nas. Tzn - ktoś kto był gorący będzie jeszcze bardziej gorący, a ktoś kto był zimny stanie się zimny jeszcze bardziej co musi doprowadzić do ostatecznego konfliktu między bardziej "zimnymi" i bardziej "gorącymi".
Zauważyłem podobną rzecz w muzyce - tempo muzyki znacząco przyspieszylo, a to co odstaje od 160-200BPM (tempo) po prostu nie nadaje się do puszczania Smile W supermarketach, galeriach etc od dawien dawna są włączane utwory w rytmie konsumpcyjnym, które jest znacznie szybsze od naszego naturalnego rytmu. Oczywiście jest to tempo znacznie wolniejsze niż 200BPM, ale i tak znacząco przyspieszylo.
 
Pytanie więc jest takie - czy obserwator tego zjawiska ma powiedzieć, że ludzie więcej kupują i słuchają szybszej muzyki? Nie, to akurat było działanie celowe korporacji. Domniemam, że te i inne rzeczy bezpośrednio wpłynęły na stan rezonansu Schumanna i wraz z naszymi myślami odpowiadają za to.
 
Różnice między ludźmi są coraz większe tak więć medytacja może te skrajne poglądy (zimne/gorące) załagodzić Smile
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika kbk

Jeżeli fale Schumanna

Jeżeli fale Schumanna wpływają na ludzkie myślenie, to prawdopodobnie jest też odwrotnie.
Myślenie wpływa na fale Schumanna.
Coraz więcej ludzi, w różnych dotychczas kulturach, jest poddanych masowej pop-kulturze i konsumpcjonizmowi. Być może to tak właśnie działa? Każdy atom we wszechświecie jest połączony.

Portret użytkownika Max

Jeśli potraktujemy ZIEMIĘ

Jeśli potraktujemy ZIEMIĘ jako świadomość, na pewno inną niż nasza ludzka. To biorąc pod uwagę że niskie częstotliwości ok 8 Hz. to: sen, spokój, regeneracja a wyższe 13+ to świadome działanie to może po prostu nasza ziemia się budzi że snu i zacznie aktywniej działać bo coś ją zaczęło swędzieć w nos Smile To pesymistyczne widzenie sprawy. Możliwe jest także że jako świadomość kochająca matka ziemia podejmuje ostatnie próby "dogadania" się z większą liczbą ludzi aby uświadomić im prawa jakie żądzą w jej królestwie.Jeśli do niedawna zjednoczenie z naturą odczuwało się tylko po dostrojeniu do częstotliwości ziemi a ta częstotliwość jest dla wielu umysłów nie osiągalna,pomijając krótkie chwile przebłysku geniuszu Biggrin to Ziemia po prostu stara się ułatwić nam odczucie jej na takich długościach fal jakie średni homo(Nie wiadomo) odbiera. obyśmy doświadczyli tej jedności umysłów choć na chwilę bo jeśli nie odwzajemnimy miłości matce to może potraktować nas jak zdradzona kobieta a przed tym panie Boże uchowaj.        

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika ananasxxx

No właśnie i mamy

No właśnie i mamy przykład...........wspólne harmonijne działanie aury podnosi częstotliwość (DNA staje się dużo bardziej elastyczne) ............bierzmy przykład z Jezusa........MIAŁ OGROMNĄ ŚWIADOMOŚĆ  w dyspozycji............UZDRAWIAŁ w oka mgieniu.Wyższą częstotliwością świadomości organizujemy NOWĄ nieznaną do tąd niszę dla nieznanych NOWYCH GATUNKÓW.Szkoda że niszczymy ekosystem planety bo jest bardzo zróżnicowany gatunkowo............a my RAZEM Z NIM.Liczy się wiara........... bez wiary nic nie zrobimy..............bez wiary jesteśmy z boku i niemamy na nic szansy............ pzdr Smile

 
Wybralliśmy drogę życia dla sposobu w jaki poznamy Boga.

Pozdrawiam serdecznie

Portret użytkownika Capsel

Text* The resonance of Earth

Text* The resonance of Earth (Schumann Resonance) has been 7.8Hz for thousands of years. Since 1980 it has risen to over 12Hz. This means that 16 hours now equate to a 24 hour day. Time is speeding up! * The physical body has already begun to change. A new light body is being created.  Od 1980 r Rezonans Shumana wzrósł do 12 hz. A wy tu piszecie w takim stylu, jakby to się teraz stało w ostatnim roku. Czyli oznacza to, że teraz 16h jest równoznaczne 24h. Czas przyśpiesza, jednak nie rozumiem z czym się to wiąże - szybciej umrzemy czy co?Ciało psychiczne się zmienia. Ja bym raczej powiedział, że ciało duchowe się zmienia.

Strony

Skomentuj