Zmiany klimatu wpływają na zdrowie psychiczne ludzi 

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najnowsze wyniki badań naukowych wykonanych przez specjalistów z Sydney Institute of Climate, wskazują na to, że nagłe zmiany klimatu mogą wpływać na pojawianie się większej ilości chorób psychicznych. Tym samym dowiedziono, że pogoda i klimat jest w stanie wpłynąć na ludzką psychikę. 

 

 

Stan zdrowia psychicznego zależy od wielu aspektów. Wśród nich szczególnie ważny jest stres towarzyszący pracy, relacjom rodzinnym i pogodzie. Jej niedomaganie jest szczególnie odczuwalne w czasie gdy zwykle panuje mniejsze nasłonecznienie. Czynnik ten jest kluczowy dls zachowania dobrego samopoczucia. 

Z drugiej strony w krajach takich jak Australia problemem może być nadmiar Słońca. Tamtejszy klimat jest trudny sam w sobie, a zmiany klimatu tylko pogarszają sytuację. Susze, powodzie, upały są intensywniejsze. Australijscy naukowcy odkryli, że gdy zmiany klimatu dosięgły tamtejsze rolnictwo, ilość samobójstw w niewielkich miejscowościach wzrosła o 8 procent. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Myśli lewaków ciągle się

Myśli lewaków ciągle się kręcą wokół odbytu i najgorsze, że im to po zakończonej młodości i burzy hormonalnej nie przechodzi tylko wtedy dopiero zaczynają fantazjować na serio, aby się samemu pobudzić. Świńskie to i plugawe towarzycho. To samo dotyczy picia alkoholi w młodości, ale normalnie młodość się w końcu tez kończy i przychodzą jakieś obowiązki, a te zboczone lewaki z Komsomołu, były wyrzucane dopiero po ukończeniu 65 lat.

Tomasz K, który w 2010 r. został zatrudniony w Instytucie Polskim w Bukareszcie, był równocześnie seksualnym dewiantem, chwalił się nawet, że nie ma problemu z dostępem do dzieci. I nagrywał pedofilskie filmy. Niedawno został zatrzymany przez policję w Rumunii. Tabloid ujawnia, że jego brat pełnił funkcję wiceministra w rządzie PO Donalda Tuska. O skandalu informuje niemiecki "Fakt", który twierdzi, że rumńscy policjanci nazwali Tomasza K., "królem pedofilów".

https://polakpotrafi.pl/profil/tomasz-kluz

Portret użytkownika Prawda boli

Znowu jakieś brednie:

Znowu jakieś brednie: "Australijscy naukowcy odkryli, że gdy zmiany klimatu dosięgły tamtejsze rolnictwo, ilość samobójstw w niewielkich miejscowościach wzrosła o 8 procent"

Ilość samobójstw się zwiększyła ponieważ z powodu nieurodzaju (po zmianach klimatu) rolnicy nie mieli z czego płacić haraczu dla władz feudalnych i ich sługusów oraz lichwiarzy.

Czy na świecie nie ma już prawdziwych naukowców którzy wiedzieli by jak prawidłowo przeprowadzać badania?

Skomentuj