Zmiany klimatu w Arktyce są faktem. Szokujące nagranie wygłodzonego niedźwiedzia polarnego!

Kategorie: 

Źródło: Paul Nicklen/National Geographic

Na Ziemi Baffina, największej wyspie Archipelagu Arktycznego, zarejestrowano niedawno wyjątkowo smutną scenę. Na nagraniu widzimy wygłodzonego niedźwiedzia polarnego, który rozpaczliwie, ledwo idąc, poszukuje pożywienia.

Niedźwiedzie polarne szczególnie cierpią z powodu zmian klimatu w Arktyce. Topnienie lodowców znacznie utrudnia im polowania, przez co większość ginie z powodu śmierci głodowej. Obecnie gatunek znajduje się już na skraju wymarcia.

Głównym pożywieniem niedźwiedzi polarnych są foki, znacznie bardziej zwinne od nich zwierzęta. Dlatego jedyną taktyką łowiecką niedźwiedzi było czajenie się przy przeręblach, do momentu aż ich ofiara sama wyskoczy z wody. Dziś nie mają już takiej możliwości.

 

W 2016 roku naukowcy z Uniwersytetu Waszyngton wykazali, że lodowce na obszarach występowania niedźwiedzi polarnych, takich jak Ziemia Baffina, zmniejszają się średnio o 9 % na dekadę. Jaki wpływ ma to na gatunek tych zwierząt można zobaczyć na najnowszym nagraniu, wykonanym przez Paula Nicklena z National Geographic. Skrajnie wychudzony niedźwiedź polarny szuka pożywienia wśród resztek jedzenia, pozostawionych przez Inuitów.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika ziemianin.87E

Dlaczego niektórzy tutaj

Dlaczego niektórzy tutaj wypowiadający się tworzą inne fakty lub je przeinaczają  na swój sposób drwiąc z innych czy ignorując fakty . Pytam się tych głupców co piszą  własne teorie odbiegając od konkretów ,dlaczego nie przyjąć logicznej i sprawdzonej przyczyny co niżej jest napisane za prawdę a nie fałsz .Fałsz lub pomniejszając zagrożenie  niektórzy wolą wybrać ale są tacy co  widzą  zmiany klimatu  wokół siebie a są i tacy którzy tych zmian nie widzą lub z uporem maniaka twierdzą ,że nic złego nie dzieje się . Znam takie osoby które nie widzą przyczyn ,że nie ma zimy i cieszą się ,że jest ciepło i chcą aby było przez rok lato .Nie widzą churaganów ,powodzi ,zmian w roślinności  itp. Wracając do tematu -jak niedźwiedź ma dogonić fokę w wodzie na dużym obszarze a nie w oczku w lodzie  jak to robią  rutynowo i  ją złapać ? Przestańcie pisać własne bzdury i więcej powagi w sprawie poważnej  jak negatywne dla ludzi i fauny i flory  zmiany na ziemi .

"Głównym pożywieniem niedźwiedzi polarnych są foki, znacznie bardziej zwinne od nich zwierzęta. Dlatego jedyną taktyką łowiecką niedźwiedzi było czajenie się przy przeręblach, do momentu aż ich ofiara sama wyskoczy z wody. Dziś nie mają już takiej możliwości." 

 

Portret użytkownika ziemianin.87E

Jest tutaj klasyczny przykład

Jest tutaj klasyczny przykład abderyty tzn. człowieka przeinaczającego fakty na swój sposób lub upierdliwie negującego   wypowiedzi innych . Osoba która wypowida się na forum pod psudonimem Angelus Maximum Rex i inni też jemu podobni   to złośliwcy celowo wypowiadający się inaczej przecząc faktom , wydarzeniom i tworząc własne teorie antyfakty . 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

durniutka Ty durniutka.. Ten

durniutka Ty durniutka.. Ten niedźwiedź nie dlatego zdycha z głodu, że się warunki klimatyczne zmieniły, tylko dlatego, że wskutek militarnych testów na oceanach wymiera masowo ich pokarm...

 Przecież nie zdycha dlatego, że jest mu za ciepło.. A fauna oceaniczna, której część była jego pokarmem równiez nie zdechła z tego powodu... Mało Ci informacji o ławicach wielorybów, delfinów, ork i uszatek wyrzucanych na brzegi  oceanów??

Portret użytkownika Kimbur

Może Miś tak wygląda, gdyż

Może Miś tak wygląda, gdyż misiów jest zbyt wielu i nie ma dla nich dość pokarmu? Ale to jest pikuś i tak; dlaczego rozsiewane są chemtraile, dlaczego produkowane są wielkie samochody, w których podróżują pojedyncze osoby, dlaczego milionerzy zużywają tak dużo energii, kto pozwala produkować tony plastikowych opakowań itp. - to są pytania, na które warto odpowiedzieć, a jeśli znajdziemy odpowiedzi to i znajdziemy winnych tego, że niektóre misie umierają.

Strony

Skomentuj