Zmiany klimatu są niebezpieczne dla elektrowni jądrowych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowiec z Uniwersytetu Harvarda, Ali Ahmad, powiązał wzrost liczby wypadków w elektrowniach jądrowych ze zmianami klimatu. Badacz, podzielił się swoimi odkryciami w artykule naukowym, który pojawił się na łamach czasopisma Nature Energy.

 

Badacz przeanalizował, czy zmiany klimatyczne w ciągu ostatnich trzech dekad, są jedną z przyczyn zwiększonej częstotliwości wypadków w elektrowniach jądrowych. Według obliczeń Ahmada, częstotliwość awarii w eksploatacji takich obiektów, wzrosła z 0,2 awarii na reaktor rocznie do 1,5 w ostatniej dekadzie. Ahmad wziął pod uwagę tylko wypadki spowodowane ociepleniem klimatu, a nie uwzględnił zakłóceń spowodowanych klęskami żywiołowymi, w tym trzęsieniami ziemi czy tsunami.

Według szacunków naukowca średnia strata energii elektrycznej wytwarzanej przez wszystkie elektrownie jądrowe na świecie z powodu ocieplenia klimatu wyniesie 0,8-1,4% w okresie 2046-2065 i 1,4-2,4% w przedziale 2081-2100.

 

Niektórzy uważają rozwój energii jądrowej za jeden ze sposobów walki z globalnym ociepleniem. Jednak w przeciwieństwie do innych typów elektrowni, elektrownie jądrowe wymagają znacznie poważniejszych wymogów bezpieczeństwa. Wznawianie pracy po wypadkach, trwa tam zwykle znacznie dłużej, ze względu na konieczność testów i kontroli. Wszelkie zagrożenia dla ich funkcjonowania, muszą więc być skrupulatnie analizowane.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika MARCHEWKA

Dokładnie. A wiesz, że w

Dokładnie. A wiesz, że w Niemczech nastawiali przydomowych (przy gospodarstawch rolnych) biogazowni. I teraz maja problem, bo okazało się, że gówno od kur po antybiotykach nie daje metanu.... Brak bakterii - nie ma rozkładu. I teraz hodowcy kur przechodzą na bardziej sprzyjające środowisku środki czyszczące, przestają stosować antybiotyki, kury mniej chorują (z naturalną florą bakteryjną), nie ma salmonelli....  - a to wszystko bo gówna im brakuje.... Czasami zmiany idą od gówna....

Portret użytkownika ​euklides

No to czekamy na wybuch

No to czekamy na wybuch superwulkanu, który zmieni klimat tak, że zatka mordy tym wszystkim przemądrzałym koszałkom opałkom i to zarówno tym od CO2, jak i tym od antropogenicznego ocieplenia jak i tym od energii jądrowej. Narazie jedyny skutek ocieplenia klimatu o 0.13 stopnia C jest taki, że wartość nauki stopniała do zera, bo zgwałciły ją Ahmedy, Sutkowskie, Spurki i inna chołota, która powinna ciosać paliki z drewna. Wszyscy wiedzą, że te ekscelencje-profesury wysiadłyby przy równaniu z jedną niewiadomą, ale nikt o tym nie mówi.

Skomentuj