Zmiany klimatu przyspieszą rozprzestrzenianie się ludzkich patogenów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Amerykańscy klimatolodzy i biolodzy odkryli, że zmiany klimatyczne i związane z nimi zmiany w funkcjonowaniu ekosystemów doprowadzą do przyspieszonego rozprzestrzeniania się 58% ludzkich chorób i pasożytów. Odkrycia opublikowano w czasopiśmie Nature Climate Change.

 

Rosnące temperatury i zmiany wzorców opadów już zmieniły liczebność pszczół, motyli i wielu innych owadów, a także zmieniły rozmieszczenie pasożytów wśród ryb morskich. Niektóre zmiany już mają negatywny wpływ na ludzkie życie. W szczególności zmiany charakteru ruchu prądów na Pacyfiku w ciągu ostatnich dziesięciu lat kilkakrotnie doprowadziły do ​​masowej śmierci ryb, ptaków i ssaków u wybrzeży Kalifornii w wyniku ich zatrucia toksynami z alg. Takie owoce morza czasami trafiają na rynek i powodują wybuchy zatruć wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

 

Grupa klimatologów i biologów postanowiła dowiedzieć się, jak zmiany klimatu wpłyną na rozprzestrzenianie się ludzkich patogenów i częstotliwość infekcji. W tym celu naukowcy przeanalizowali i połączyli wyniki ponad 800 badań dotyczących wpływu globalnego ocieplenia na choroby zakaźne i pasożytnicze. Naukowcom udało się zidentyfikować 3,2 tys. przypadków i dokładnie zbadać, w jaki sposób były z tym związane.

 

Ich obliczenia pokazują, że 218 z 375 najczęstszych chorób zakaźnych i pasożytniczych dotykających dzisiaj ludzi zostanie zaostrzonych przez różne przejawy globalnego ocieplenia. Jedynym skutecznym sposobem zapobiegania temu scenariuszowi jest kontrolowanie emisji gazów cieplarnianych.

 

Tylko 18% z nich stanie się rzadsze. Szczególnie silnie globalne ocieplenie wpłynie na rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych przez owady i rozprzestrzeniających się wraz z zanieczyszczoną wodą. Należą do nich cholera, zatrucie jadem kiełbasianym, infekcje arbowirusowe i wiele innych. Jak podsumowują naukowcy, charakter wpływu zmian klimatycznych na rozprzestrzenianie się tych infekcji skomplikuje opracowanie środków mających na celu zwalczanie tych patogenów.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Ludzkie patogeny już się

Ludzkie patogeny już się dawno rozprzestrzeniły i to za sprawą samego człowieka, który w swej głupocie zszedł poniżej poziomu zwierząt które podlegając prawu naturalnemu same się selekcjonują niedopuszczając by osobniki zdegenerowane mogły się rozmnażać gdyż to zagroziłoby istnieniu stada i gatunku. Powszechne nadużywanie antybiotyków doprowadziło do wyewoluowania odpornych na nie szczepów bakterii przed którymi dziś już nie ma żadnej obrony a to prosta droga do prawdziwej pandemii która naprawdę nas zdziesiątkuje jeśli nie wybije całkiem. Pod tym względem na pierwszym miejscu jest Grecja - to w tym kraju "konsumpcja" antybiotyków jest najwyższa w europie a tamtejsi lekarze zapisują te leki niemal na każdą chorobę czy katar. Co więcej w Grecji antybiotyki można nabyć także bez recepty w każdej aptece - bo aptekarz to przedsiębiorca a nasz klient = nasz pan i nikt tam się nie przejmuje jakimiś "przepisami" reglamentacji antybiotyków.
A co do zwierząt morskich to jeśli już to należałoby używać zwrotu dary morza - a nie "owoce" bo morze to nie drzewo a ryba to nie owoc. Niestety ale bakterie i wrusy mają znacznie ułatwione zadanie w momencie gdy układ odpornościowy człowieka jest przeciążony np. usuwaniem zanieczyszczeń wdychanych wraz z powietrzem a tych jakoś nie ubywa. Ostatnio widuję na drogach coraz więcej diesli kopcących, smrodzących i dymiących (nawet spalanym olejem silnikowym) nie tyle podczas przyspieszania co w czasie normalnej jazdy. Jeden z drugim ciołek tego nie czuje i nie wdycha ale wszyscy poza nim muszą się w tym smrodzie męczyć a oddechu na zbyt długo wstrzymać się nie da. Policję interesuje wyłącznie "prędkość" bo teraz mandaty są wyższe to i zarobić na "frajerach" jest łatwiej a komendant domaga się wyników w pracy, więc...  Zaś stacje kontroli pojazdów mają "gdzieś" czy diesel kopci czy nie.. bo przepisy nie regulują kwestii zadymienia.. (!) ale za to "benzyniak" musi już spełnić dość wąskie ramy emisji zanieczyszczeń.. ale jakby co to mamy "równość". Podsumowując największe patogeny siedzą w ludzkich łbach.

Portret użytkownika Jan Ksitoń

Admin ty to czasem piszesz

Admin ty to czasem piszesz jakbyś był opłacany przez globalistyczną sitwę. Albo oglądał dużo telewizji która na pewno jest sterowana przez tę cholerną "czarną szlachtę" wariatów, naukowcy też, to widac jak na dłoni. Nie zrobisz kariery naukowej jak twoje badania nie będą potwierdzały postulatów tej globalnej ekipy szaleńców którzy chcą zmieniać świat "na lepszy". Mało tego, bo nie zrobisz nawet studiów jak nie będziesz zgadzać się z ich teoriami naukowymi. Oto wświetle "nauki" nadeszły czasy kłamców, szaleńców, zboczeńców i wszelkiej maści zwyrodnialców oraz szalonych wizjonerów.

Portret użytkownika Adam Qowalsky

"W owych dniach zstąpią

"W owych dniach zstąpią aniołowie do ukrytych miejsc i zgromadzą na jednym miejscu tych wszystkich, którzy pomagali grzeszyć, i Najwyższy powstanie w owym dniu, aby dokonać wielkiego sądu nad wszystkimi grzesznikami.

Wszystkim sprawiedliwym i wszystkim świętym ustanowi straż ze świętych aniołów i będą
ich strzegli jak źrenicy oka, aż dokona się koniec wszelkiego zła i wszelkiego grzechu.
Odkąd sprawiedliwi śpią głębokim snem, nie mają się czego bać.

Mędrcy przejrzą, a synowie ziemi zrozumieją wszystkie słowa tej księgi i poznają, że bogactwa nie przy-
niosą im zbawienia, kiedy padnie nieprawość.

Biada wam, grzesznicy, wy, którzy uciskacie sprawiedliwych w dniu strasznego ucisku i palicie ich ogniem. Dostaniecie odpłatę zgodnie z waszymi czynami.

Biada wam przewrotnego serca, którzy nieustannie knujecie zło. Spadnie na was strach i nikogo nie będzie, kto wam pomoże.

Biada wam, grzesznicy, bo z powodu słów ust waszych i z powodu czynów rąk waszych, które nie-
godziwie popełniliście, zostaniecie spaleni w płonących płomieniach ognia.

A teraz wiedzcie, że zapyta On aniołów w niebie o wasze czyny, a słońce i księżyc i gwiazdy
o wasze grzechy, albowiem na ziemi dokonujecie sądu nad sprawiedliwymi.

Wszystkie obłoki, mgła i rosa i deszcz świadczyć będą przeciw wam. Będą one trzymane od
was z dala i nie spadną na was, z powodu waszych grzechów.

A teraz złóżcie dary deszczowi, żeby nie przestał padać na was, i rosie, żeby mogła padać. Może przyjmą od was złoto i srebro.

Kiedy w owych dniach szron i śnieg ze swoim zimnem i wszystkimi śnieżnymi wiatrami i z wszystkimi udrękami spadną na was, nie ostoicie się."

 

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oswiecony77

CO NIE WIDZICIE ZE Z TYM

CO NIE WIDZICIE ZE Z TYM SWIATEM JEST COS NIE TAK niby piekny przyroda lasy oceany ALE W NICH CIAGLE TRWA WALKA O PRZETRWANIE smierc krew rywalizacja choroby wirusy Jeden zjada drugiego Dlaczego tak jest ???przeklęta3 niech będzie ziemia z twego powodu:
w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie
po wszystkie dni twego życia.
18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła,
a przecież pokarmem twym są płody roli.
19 W pocie więc oblicza twego
będziesz musiał zdobywać pożywienie,
póki nie wrócisz do ziemi,
z której zostałeś wzięty;
bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz!»4
20 Mężczyzna dał swej żonie imię Ewa5, bo ona stała się matką wszystkich żyjących.
21 Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich. 22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»6

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika chazarska logika

typowa chazarska ogika czyli

typowa chazarska ogika czyli zaprzeczenie pytania w zdaniu gdzie nie da sie potwirdzic ani zaprzeczyc. Olow jest perwiastkiem chemicznym a ten chazarski poyeb utozsamia go z odlewem stosowanym do kuli np. armaty czy pistoletu.

cha cha chazaria

Strony

Skomentuj