Zmiany klimatu pozbawiają snu ludzi na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według miliardów pomiarów snu zegarków typu smartwatch,dokonanych na całym świecie, wysokie temperatury spowodowane zmianą klimatu są już powiązane ze znacznym skróceniem czasu snu. Odpowiada to około 11 nocom skróconego snu rocznie.

Każdy, kto próbował spać w czasie upałów, wie, jakie spocone bóle może wywołać wzrost temperatury. A globalne ocieplenie nie ułatwi znalezienia chłodnego miejsca w łóżku. Rosnące temperatury w nocy tylko pogorszą sytuację. Naukowcy przewidują, że do 2099 r., jeśli nic nie zostanie zrobione w celu zmniejszenia emisji z paliw kopalnych, gorące noce mogą skrócić nawet 58 godzin snu na osobę rocznie.

 

Straty obserwowano we wszystkich porach roku, w różnych grupach społeczno-demograficznych iw różnych strefach klimatycznych, chociaż cieplejszy klimat pogłębiał problem. W krajach o niskich dochodach, w których nie ma dostępu do wentylatorów elektrycznych ani klimatyzatorów, autorzy stwierdzili większą utratę snu z powodu nocnych temperatur. Szczególnie narażone były również osoby starsze i kobiety.

 

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie One Earth. 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Świerzyna całkiem nowa:

Świerzyna całkiem nowa:

https://psnlin.pl/artykuly,tlenek-grafenu-pierwsze-doniesienia-o-antidotum,21,206.html

"Najnowsze doniesienia naukowe sugerują, że oczyszczony kwas huminowy może działać jak naturalne antidotum na grafen, wiążąc się z nim i ułatwiając w ten sposób jego wydalanie z organizmu. Liczne analizy dowiodły, że tlenek grafenu stanowi jeden z głównych składników preparatów szczepionkowych przeciw Covid-19, a badania potwierdzają jego szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Poniżej przedstawiamy najświeższe informacje na ten temat."

Coś tam się dzieje.

 

Portret użytkownika Drwal

Film "Matrix" był

Film "Matrix" był przepowiednią. Bracia Wachowscy mieli rację - ludzie zrozumieją ich produkcję za około 20 lat. I tak też się dzieje. Następuje rozwój sztucznej inteligencji, klimat się zmienia, powstaje metaverse, mamy wirtualną rzeczywistość, która jest coraz bardziej zaawansowana. Maszyny na pewnym etapie uznają ludzi za wirus, który niszczy ziemię, tak jak mówił agent Smith i zaczną nas hodować. Podłączą nas do wirtualnej rzeczywistości i będą pobierać z naszych ciał energię elektryczną. Życie na powierzchni Ziemi stanie się niemożliwe dla organizmów biologicznych z powodu wysokiej temperatury. Przetrwają tylko syntetyczne maszyny. Można powiedzieć, że tak działa ewolucja.

Portret użytkownika OjciecDyrektor

To było 24 lipca 2019 roku o

To było 24 lipca 2018 roku o godzinie 3:45. Wczoraj postanowiłem że spróbuję rzucić fajki. Budzę się, wyciągam fajeczkę, zapalniczkę, staję przy oknie i "skoro od dziś nie palę, to tego ostatniego wciągnę". Nie zrobiłem tego. To był pierwszy dzień bez papierosa po kilkunastu latach palenia (z przerwą 14 miesięcy). Paczka L&M'ów cienkich niebieskich nie wystarczała na dobę. Schodziło nawet do 30 papierosów. Po kilku tygodniach zauważyłem, że puchnę, przybieram na wadze i to dość szybko, więc starałem się jeść mniej. Broń Boże, nie podjadałem. W necie wyczytałem, że tycie po odrzuceniu palenia to nie zawsze efekt podjadania, lecz zmian w organizmie. Nie potrzebuje on już energii do walki z dostarczaną trucizną, stąd wszystko zaczyna magazynować. Więc trochę sportu, trochę biegania i bardzo ważne - PROBLEMY ZE SNEM, które trwają do dziś !!! Pierwsze pół roku zdarzało się nawet kilkanaście razy w miesiącu, że zasypiałem o 23:00, a 0 1:00 budziłem się wyspany. Po tylu latach już trochę to wszystko się unormowało, ale nada kilka razy w miesiącu budzę się o 3 nad ranem i liczę jebane owieczki czy inne takie. A latem, jak dobrze słońce przypali, to mam w sypialni (stara kamienica) nawet 31 stopni. Więc wtedy podłoga, wiatrak i jakoś się śpi. Więc potwierdzam że im cieplej, tym gorzej się wysypiam Lol

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Strony

Skomentuj