Zmiany klimatu mogą spowodować katastrofę humanitarną w Indiach

Kategorie: 

Źróło: freeimages.com

Indie są obecnie drugim krajem na świecie pod względem gęstości zaludnienia. Zajmują tylko 2% ziemi, ale kraj ten jest zamieszkały przez 17% wszystkich Ziemian. Trudno się zatem dziwić, że wszelkie katastrofy naturalne jakie mogą tam występować grożą znacznie poważniejszymi konsekwencjami.

 

Nie ulega wątpliwości, że uszczuplenie zbiorów, jakie może nastąpić na skutek zjawisk pogodowych na skutek zmian klimatycznych może się zamienić w katastrofę humanitarną na wielką skalę.

 

W tym kontekście szczególnie alarmująco brzmi ostatnie oświadczenie Ministra Środowiska Indii Dzhavadekara Prakasha, który poinformował, że około jedna czwarta pól uprawnych Indii jest zagrożona pustynnieniem i degradacją. To zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu.

 

Przyczyną tych niebezpiecznych zmian jest przede wszystkim zbyt intensywna eksploatacja gruntów i miejscowe zmniejszenie opadów spowodowanych przez zmiany klimatu. Ekolodzy szacują, że spadek ilości opadów doprowadził do ​​tego, że 69% ziemi w Indiach stała się bardziej suche niż dotychczas. To sprawia, że jest ona podatna na erozję wietrzną i pustynnienie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Krogulec

I wcale to nie wynika z

I wcale to nie wynika z przeludnienia obszarów , kiepskiej infrastruktury i złej eksploatacji terenów. Nie czaryjmy się bogacze których jest mało w stosunku do liczebności spoleczenstwa a ktorzy maja gigantyczne majątki nie kwapią się do rozwoju calego społeczeństwa. Z tego wynika niesamowite zageszczenie populacji i to w miejscach ktore nie sa do tego przystosowane. 

Portret użytkownika eva11

dobrze im sie powodzilo

dobrze im sie powodzilo dopóki nie przyjechał im zachód z pomocą...
dziwne - zmiany klimatu powodują ,ze kraje trzeciego świata wysychają ,a Europa gnije...
a co do przeludnienia w tym kraju to chyba dane są troche przestarzałę ,już tam gates robi swoja dobrą robote 
ze szczepieniami,a inni jemu podobni dają kobietą nagrody za wykastrowanie się ....
pare dziesiecioleci i dotarły tam choroby o ktorych nie styszeli wcześniej-czyli cywilizowanych ludzi jak rak i tym podobne...
największy ich błąd to wpuszczenie białego naukowca lub kogoś z pomocy tzw ,,humanitarnej,,do swojego kraju

Portret użytkownika Medium

"Przyczyną tych

"Przyczyną tych niebezpiecznych zmian jest przede wszystkim zbyt intensywna eksploatacja gruntów i miejscowe zmniejszenie opadów spowodowanych przez zmiany klimatu. "

Oni zdaje się kupowali nasiona GMO z Monsanto. Niejeden rolnik wpuszczony w taką praktykę się powiesił, bo nie miał obiecanych plonów. Jak to świństwo made in Monsanto wiąże się klimatem, ciekawe?
 
 
 

Skomentuj