Zmiany klimatu mogą pozbawić życia nawet 100 milionów ludzi

Kategorie: 

źródło: guerrillero.cu

Ponad 100 milionów ludzi umrze do 2030 r. z powodu globalnego ocieplenia, a światowy PKB skurczy się o 3,2%. Tak alarmistyczne dane zostały przedstawione w raporcie na temat wpływu zmian klimatycznych na ludzkość, jaki został opracowany przez organizację humanitarną DARA.

Eksperci ostrzegają, że wzrost średniej temperatury następujący według nich z powodu emisji gazów cieplarnianych doprowadzi do topnienia lodowców, klęsk żywiołowych i suszy. Podniesienie się poziomu wszechoceanu pozbawia miliony ludzi miejsca do egzystencji.

 

Każdego roku z powodu zanieczyszczenia powietrza, głodu, chorób, oraz w wyniku zmian klimatycznych według DARA śmierć ponosi do pięciu milionów ludzi. Jeśli obecne tendencje się utrzymają, w 2030 liczba ta wzrośnie do sześciu milionów, stwierdza raport.

 

Ponad 90% zgonów związanych ze zmianami klimatu, będzie w krajach rozwijających się. Najbiedniejsze narody świata zmierzą się ze zwiększonym ryzykiem susz, brakiem wody, nieurodzajem, ubóstwem i chorobami. Kryzys klimatyczny i węglowodorowy, prawdopodobnie, do końca następnej dekady pozbawi życia ponad 100 mln osób.

 

Skutkami zmian klimatu będzie też dotknięta gospodarka światowa. Produkcja przemysłowa spadnie o 1,6% rocznie, czyli aż o 1,2 biliona dolarów rocznie. W 2030 roku, strata zostanie podwojona, a w 2100 przekroczy 10%. W tym przypadku odrzucenia węglowodorów będzie nas to kosztować 0,5% światowego PKB do końca tej dekady, twierdzą eksperci DARA.

 

Strat nie da się uniknąć i nawet najsilniejsze gospodarki świata odczują ten negatywny wpływ aury. PKB w Stanach Zjednoczonych i Chinach, w wyniku globalnego ocieplenia może skurczyć się w 2030 r. o 2,1%, a gospodarka Indii nawet o 5%, ostrzegają naukowcy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika acid

Oto dlaczego kraje

Oto dlaczego kraje "rozwijające się" płacą najwyższą cenę za całe zło naszego świata http://youtu.be/DMNkhWPWdO4http://youtu.be/cYjxGL-E7Ychttp://youtu.be/VQl-pDmmeKA Fakty są takie, że kosztem naszego dobrobytu jest ich bieda. I niech mi tu nikt nie wyjeżdża z tekstami w stylu "mi też jest ciężko" albo "to nie moja wina". W odróżnieniu od nich w pracy nie ryzykujemy życiem za kilka dolarów, nie włazimy na kilka godzin do beczki w której jest butelka toksycznej rtęci i nie pijemy wody przemysłowej. My dekorujemy nasze kobiety złotem i tankujemy tanie paliwo (gdyby było pozyskiwane bez wyzysku, to stałoby się towarem luksusowym).

Portret użytkownika kukulabaj

Sami EKSPERCI wszyscy

Sami EKSPERCI wszyscy przepowiadają.Ile juz miało być konców SWIATA i co i gówno.A swiat coraz bardziej się dzieli na BARDZO BOGATYCH I BARDZO BIEDNYCH.Pogody nie potrafią przewidziec na 2 dni do przodu.BŁAZENADA!!!!!!!!!!!!!

kukulabaj

Portret użytkownika Zenek

Najwyższa pora by sobie ktoś

Najwyższa pora by sobie ktoś uprzytomnił iż
 
PRODUKCJA NIE JEST NA ZYSK
PRODUKCJA JEST DO ZASPOKAJANIA POTRZEB.
 
Wystarczy sobie to uprzytomnić a potem zadbać by produkowano towar a nie szmelc o jak najkrótszej trwałosci by i globalne odmuxdzenie znikło i depopulacja przestała byc potrzebna i kleski szczepionkowej grypy przestały nawiedzać ludzi. Słowem zapanował RAJ na świecie. Ale kto odwazy sie przekroczyc Rubikon jak kazdy siedzi po uszy w judaszowo-korporacyjnym gównie, no kto?
 

Portret użytkownika hal471

Człowiek jest zbyt małą

Człowiek jest zbyt małą jednostką aby znacząco wpływać na klimat za pośrednictwem przemysłu, ziemia zawsze się ocieplała i ochładzała, jeden małej wielkości wulkan oddaje do atmosfery więcej dwutlenku węgla, siarkowodoru oraz innych gazów niż ludzie na całej ziemi nawet w dekadę. Lecz od zawsze się mówiło, że jak wybucha wulkan ogromnych rozmiarów następuje coś na styl zimy nuklearnej, pył wtedy uniemożliwia promieniom słonecznym dotrzeć do ziemi bla bla bla "who knows"(naukowcy). Ci sami mówią że dwutlenek węgla to droga do ocieplenia klimatu, a teraz prosta analiza ..... Klimat się ocieplił co przez OSTATNIE 2 do 3 lat było bardzo aktywne??? (napewno nie huty czy elektrownie cieplne itp..) wulkany !, każdy widzi co się dzieje na świecie non stop erupcje klimat się ociepla erupcje ustąpią klimat ostygnie. Z mojego doświadczenia wiem że to co gadają media w 80% to bulls..... t, ale zostaje wam wasza ciekawość, wiadomości lokalne z wniezależnych redakcji oraz smykałka do łączenia faktów. Plus nasze słoneczko troszke się cieplejsze zrobiło... pokopcie na ten temat Przepraszam za długi post i dziękuje wytrwałym. Pozdrawiamps. podobno owce w Nowej Zelandii wytwarzają więcej gazów cieplarnianych niż nie jeden kraj

Portret użytkownika Kasnov

To nie winna zmian

To nie winna zmian klimatycznych one są symtomem, problemem jest nasza światowa gospodarka która nastawiona jest na produkcję niskiej jakości "śmieci" w dużej ilości. I jak największy zarobek na tych śmieciach kosztem środowiska, bo potem trzeba gdzieś je składować jak już są zużyte. Dlatego lepiej jest wyżucić całe marnujące się jedzenia niż naprzykład dać je głodującym w afrycę. Najlepszym rozwiazaniem było by prześć z obecnej gospodarki na gospodarkę surowcową, w teori żyło by się nam znacznie lepiej. Są pewne szczegóły które jednak trzeba dopracować no i oczywiście sami musimu zmienić swoje nastawienie co samo w sobie jest trudne bo jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do obecnego systemu.

Strony

Skomentuj