Zmiany klimatu mogą doprowadzić do wyginięcia trzmieli

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zmiany klimatu mogą poważnie zagrażać trzmielom. W połączeniu z innymi istniejącymi zagrożeniami, ponad 250 gatunków trzmieli może doświadczyć ogromnych strat w populacji. Owady te nie są w stanie przystosować się do stale rosnących temperatur.

Nowe badanie, opublikowane w czasopiśmie Science wykazało, że prawdopodobieństwo przeżycia trzmieli w dowolnym miejscu w Europie i Ameryce Północnej spadło o 30% od lat siedemdziesiątych. Zdaniem naukowców obecny wskaźnik strat jest niepokojący.

„Nasze ustalenia wskazują, że śmiertelność trzmieli będzie coraz większa, jeśli zmiany klimatu będą postępować.” – powiedział współautor badania dr Tim Newbold z UCL Centre for Biodiversity & Environment Research.

Naukowcy wzięli pod uwagę dane dotyczące 66 gatunków trzmieli w Ameryce Północnej i Europie w latach 1900–2015. Dane zostały następnie połączone z informacjami na temat zmian temperatury i tolerancji różnych gatunków na zmiany temperatur. Statystyki ujawniły jeden wyraźny trend: populacje zanikają znacznie szybciej w obszarach, w których temperatury wzrosły.

 

Zmiana klimatu nie jest jednak jedynym zagrożeniem dla trzmieli. Wykazano, że spadki populacji owadów są powiązane z szeregiem czynników, a mianowicie nierozważnym stosowaniem pestycydów, chorobami, czy niszczeniem siedlisk.

Ponad jedna trzecia światowych upraw spożywczych jest uzależniona od zapylania roślin. Utrata populacji zapylaczy, takich jak motyle, ptaki, nietoperze, chrząszcze, czy pszczoły może być katastrofalna dla rolnictwa na całym świecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

zmiany klimatu chemtrails i

zmiany klimatu chemtrails i GMO oraz koronawirusa bioinżynierii mogą doprowadzić też do wyginięcia dużej części ludzkości co jest przepowiedziane w Biblii ! Biblia uczy też, że aniołowie zostali stworzeni wcześniej niż ziemia. Jak zareagowali, kiedy zobaczyli ziemię? Z Księgi Hioba dowiadujemy się, że bardzo się cieszyli. Wszyscy aniołowie tworzyli rodzinę, która zgodnie służyła Jehowie. Bóg nadal się nimi posługuje, żeby pomagać swoim sługom. W Biblii czytamy: „Anioł Jehowy obozuje wokół tych, którzy boją się Boga, i ich ratuje” Psalm 34, Dlaczego potrzebujemy ochrony? Dlatego, że mamy potężnych wrogów, którzy chcą nam zrobić krzywdę. Kim oni są? Skąd się wzięli? tego dowiecie się na tym filmie

Istoty przybywające z "Wyżyn Niebieskich" do królestwa ludzkiego ?

https://youtu.be/nqWH77zd9-s

Tajemnicza brama w świecie równoległym - UFOnauci którzy do niej doprowadzaja - Hoggard

https://youtu.be/y925iSWoeT8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Illuminat13

YHWH JESTEM TYM KIM JESTEM

YHWH JESTEM TYM KIM JESTEM nie jakis jehowa Określenie „Jehowa” jest błędną wersją imienia Jahwe. Ten błąd wykazują filologowie. Mówią oni, że pod tetragram hebrajski JHWH żydowscy masoreci dopisali znaki samogłoskowe wzięte z imienia Bożego Adonaj tzn. Pan lub Elohim tzn. Bóg. Przez szacunek (ze strachu przed niegodnym wymawianiem) dla imienia Bożego Żydzi zastępczo stosowali w miejscach występowania w Biblii JHWH imiona Adonaj i Elohim. Inni nie zrozumieli intencji masoretów i zaczęli nieprawidłowo odczytywać tetragram (patrz broszura ŚJ „Imię Boże...” s. 8). Strażnica Rok CI [1980] Nr 21 s. 5 to przyznaje: „Imię Boże w postaci ‘Jahwe’ (czasami ‘Jahue’) stanowi po prostu próbę wyrażenia go w sposób bliższy pierwotnej hebrajszczyźnie. (...) W ciągu wieków zatraciła się prawidłowa hebrajska wymowa imienia Bożego. Toteż nie ma pewności, jakich samogłosek należałoby użyć dla jego [JHWH] dopełnienia. Przez połączenie tetragramu ze znakami samogłoskowymi dwóch słów hebrajskich: Adonaj (Pan) oraz Elohim (Bóg), powstała wymowa Jehowah. (...) Niemniej wielu znawców języka hebrajskiego twierdzi, że bardziej poprawna jest forma ‘Jahwe’.”.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Skomentuj