Zmiana klimatu może doprowadzić do wyginięcia niedźwiedzi polarnych w Arktyce

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Globalne ocieplenie może doprowadzić do wyginięcia populacji niedźwiedzi polarnych w Arktyce z powodu braku pożywienia.

 

 

Niedźwiedź polarny jest największym drapieżnikiem lądowym na Ziemi. Większość życia spędza na morzu wśród dryfującego lodu. Według World Wildlife Fund powierzchnia pokrywy lodowej Arktyki zmniejszyła się w ostatnich latach o ponad 30%, co w niedalekiej przyszłości może doprowadzić do zmniejszenia populacji niedźwiedzi polarnych o 2/3.

Globalne ocieplenie, brak dostępu do żywności powoduje, że niedźwiedzie polarne umierają z głodu, tracąc dwa kilogramy dziennie – powiedział w czwartek Geoff York, rzecznik Polar Bears International. Według niego taka sytuacja mogłaby doprowadzić do „prawie całkowitego wyginięcia” tego gatunku zwierząt.

 

Jak wyjaśniono, w wyniku globalnego ocieplenia następuje „szybkie topnienie lodowców arktycznych”, naturalnego siedliska tych drapieżników. To tam polują na foki, ich główne źródło pożywienia. Wraz ze spadkiem liczby i powierzchni lodowców niedźwiedzie muszą migrować na kontynent, gdzie nie mogą zapewnić sobie niezbędnej ilości pożywienia, co negatywnie wpływa na reprodukcję populacji.

Sytuacja niedźwiedzia polarnego, który jest na skraju wyginięcia, powinna zaalarmować wszystkich. Rozwój sytuacji z bioróżnorodnością w Arktyce może obiektywnie ocenić stan planety w obliczu zmian klimatycznych i odpowiedzieć na pytanie czy trwa właśnie szóste wielkie wymieranie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Nie ma żadnego poważnego

Nie ma żadnego poważnego powodu by ubolewać nad zmniejszeniem się populacji niedźwiedzi polarnych. One są tylko drapieżnikami w niewielkim stopniu ograniczającymi liczebność fok w arktyce. A same foki nie rozmnożą się nadmiernie choćby dlatego, że ludzkość przetrzebiła oceany z ryb którymi także te foki się żywią. Oczywiście szkoda trochę głodujących zwierzaków ale co zrobić ? Może niech znajdzie się jakiś filantrop który zacznie je dokarmiać.. ? W końcu to człowiek uczynił sobie ziemię poddaną to niech się teraz martwi.. 

Portret użytkownika BG-OG

ZDECYDUJCIE SIE !!!!. Z 6

ZDECYDUJCIE SIE !!!!. Z 6 MIESIĘCY TEMU , BYŁ ARTYKÓŁ ,ŻE POPULACJA POLARNYCH NIEDZWIEDZI SIE POWIEKSZYŁA I MAJĄ SIĘ ŚWIETNIE. TAKIM "SIANIEM NIEWIEDZY" , ROBICIE LUDZIOM WODĘ Z MÓŻGU, "NAUKOFCY" !!!!

W CIĄGU OSTSTNIEGO MILIONA LAT TEN LÓD ARKTYCZNY, ROZPUSCIŁ SIE CO NAJMNIEJ KILKANAŚCIE RAZY ( ZLODOWACENA ) , A MISIE JAKOS SĄ I BĘDĄ. CHYBA ŻE GŁODNI I ZMARZNIĘCI "EUROPEJCZYCY", POD WODZĄ KOMISARZY LUDOWYCH I ICH UTOPII "FIT 55", CZYLI ZIELONEGO KOMUNIZMU, JE UPOLUJĄ I ZEŻRĄ !!!!.

Portret użytkownika Zn

,,Zmiana klimatu może

,,Zmiana klimatu może doprowadzić do wyginięcia niedźwiedzi polarnych w Arktyce". Natrafiam na artykuły o tym ,,zagrożeniu" od około dekady.  Poprzednim razem okazało się, że globalnie populacja białych dźwiedzi jednak rośnie ale zacięta płyta ekoterroru ciągle powiela tą samą sekwencję narracyjną o ,,zagładzie".

Portret użytkownika spokoluz

A czy nie czasami te ponad

A czy nie czasami te ponad 2000 próbnych wybuchów atomowych nie jest przyczyną , którą teraz się przykrywa "działalnościa człowieka" paliwami kopalnymi ? A kto wyj..ał najwięcej atomów próbnych ? ANGLOSASI I RUSCY !!! Dziękujemy ch..je. A teraz Fukushima , któa wali promieniowanie codziennie od 11 lat w atmosferę i wodę. Ale winni jesteśmy my bo jeździmy samochodem ale statek czy samolot może walić do oporu bo to biznes tych samych co atomową elektrownę min. fukushima w akcjach mają i ciągną z tego grube miliony dulców czy ojrasów.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika gnago

Jednym zdaniem "pseudonaukowe

Jednym zdaniem "pseudonaukowe" brednie jak ta o ocipeniu klimatu wyłącznie przez ditlenek węgla. najpierw niech ci idyoci z poglądó objaśnia gdzie niedźwiedzie polarne schowały się w czasie ostatnienie ocieplenia w wczesnym średniowieciu tj 1000 lat temu. Zoo ktos prowadził w chłodni?

Skomentuj