Zmasowany atak rakietowy na Izrael. Rośnie ryzyko wojny na Bliskim Wschodzie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Między Izraelem a islamistami ze Strefy Gazy doszło do niebezpiecznej wymiany ognia. Palestyńska organizacja zbrojna Hamas dokonała potężnego uderzenia, które może zapoczątkować kolejną wojnę w tej części świata.

 

Wszystko zaczęło się w niedzielę. Izraelskie siły specjalne dokonały nocnej infiltracji Strefy Gazy. Podczas tej operacji zabito dowódcę ruchu zbrojnego Hamas i kilku jego bojowników. Izrael, który stracił w tej akcji jednego żołnierza, zaczął bombardować Strefę Gazy.

 

W poniedziałek w godzinach południowych, islamiści z Hamasu zemścili się, dokonując zmasowanego ataku rakietami i pociskami moździerzowymi na Izrael. W ciągu jednej godziny, ze Stefy Gazy odpalono od 80 do 200 pocisków. Część została przechwycona, ale pozostałe uderzyły w południową część kraju. Jedna rakieta uderzyła w autobus wojskowy, ale obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Źródło: IDF

Władze Izraela poleciły, aby wszyscy mieszkańcy, żyjący na południu, pozostali w schronach. Następnie IDF odpowiedział intensywnymi bombardowaniami na Strefę Gazy - zaatakowano ponad 70 celów i zabito co najmniej trzy osoby.

 

Niebezpieczna wymiana ognia może doprowadzić do kolejnej wojny. Wcześniej, Izrael zwiększył swoją obecność wojskową wokół Strefy Gazy i symulował inwazję lądową, a władze zaczęły otwarcie grozić interwencją zbrojną. Niewykluczone, że izraelscy żołnierze już wkrótce rozpoczną ofensywę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika MiterrMan

zawsze w odwecie nigdy

zawsze w odwecie nigdy pierwsi..... izra   elllllll nie atakuje..... to jak dac zasrane gacie  komus mowiac ze to kaptur....palestyna nie podbija a jest podbijana... i arsenal posiada ze wali prezenty z nieba..... czysta fikcja pisanie tekstow ze juda ziewal jak atakowali.... wypad na darkneta !  a nie interpretacja medialna z 5% internetu

Portret użytkownika kuba8131

Nienawiść z obu stron nie

Nienawiść z obu stron nie prowadzi do niczego dobrego. Żydzi i Arabowie powinny żyć obok siebie w jednym państwie, lub w dwóch oddzielnych: palestyńskich (na terenach Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy) oraz żydowskiego (cała reszta terytorium)

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Portret użytkownika Zenek ;)

"Albert 13/11/2018 at 08:33

"Albert 13/11/2018 at 08:33

Czyli historia wyglada wg nczas następująco:
1) Izraelici skrytobójczo zabijają przywódców Hamasu
2) Hamas w odwecie wystrzeliwuje rakiety
3) Izrael bombarduje palestynski parlament, telewizje i okolo 148 innych celow
zabijajac niewotpliwie znaczna liczbę cywilów.

Ale kto zaczął tworzac cudaczny twor zwany Izraelem w samym sercu Palestyny?

Bo mam niejakie obawy, o to ze byc moze potomkowie Wiślan, Pomorzan czy Ślazkow moga chciec odzyskac swoje kraje, zabrane im przez samozwanczego ksiecia satrape zwanego Mieszkim #1. Oczywiscie pod pretekstem zjednoczenia slowian i zaprowadzenia pokoju podobnie do tego ktory wprowadzaja samozwanczy „zydzi” na bliskim wschodzie. Mnie przeraza fakt ze do „zydow” mozna sie najzwyczajniej w swiecie „zapisac”, a potem juz spokojnie pluc na Polske i mordowac bezkarnie Palestyńczyków.

Większość zolniezy Izraelskich mowi lepiej po rosyjsku niz Hebrajsku. Mowi wam to coś? "

Czyż nie stary dobry WUJEK ADOLF to "ZACZĄŁ" spełniając tak PLANY WIELKIEJ BRYTANII co do tych terenów i zarazem też ŻĄDANIA JEJ BANKIERÓW ?

(patrz XIX wieczne żądania środowisk rabinicznych iż "JUŻ NADESZŁA PORA NA ZGŁADZENIE 6 milionów żydków". "JUŻ" czyli OD momentu SPISANIA i opublikowania PROTOKOŁÓW MĘDRCÓW SYJONU jak i Planu Podboju Świata autorstwa żyda Pike)

Dlaczego Hitler kazał "ZGŁADZAĆ ŻYDÓW" mimo posiadania ich JAKO LOJALNYCH OFICERÓW w ilości ponad 250 TYSIĘCY w SWOJEJ ARMII ?

Czyż nie dlatego iż SYJONIŚCI WYMÓWILI mu w 41 BRATERSKĄ WSPÓŁPRACĘ we WSPÓLNEJ EKSTERMINACJI SŁOWIAŃSKICH PODLUDZI ?

bo się Hitler PRZERAZIŁ KONSEKWENCJI swojego SZMUGLOWANIA (tzw "spopielonych w holokauście") żydów U-Bootami do Palestyny i KAZAŁ PRZESTAĆ ich tam WIĘCEJ szmuglować

a co czynił na WYRAŹNY ROZKAZ Wielkiej Brytanii... w POZOROWANEJ z nią WOJNIE

(to premier GB był ŻYWOTNIO ZAINTERESOWANY DOPROWADZENIEM DO ZAGŁADY biedoty żydowskiej i jak tylko mógł ROZOGNIAŁ tę sprawę bo w zamian "ZA DOPROWADZENIE DO żądanego rzesz sahendryn "SPOPIELENIA 6 milionów żydków w ofierze dla maschiacha"żydki mu obiecały nie zabierać jego ukochanej willi za pijackie długi)

GŁÓWNEGO (wraz z USA) SPONSORA HITLEROWSKIEJ MACHINY WOJENNEJ...

i też GŁÓWNEGO BENEFICJENTA jej "MEDYCZNYCH ODKRYĆ" na więźniach OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH z jakich DO DZIŚ (patenty) CZERPIE KORZYŚCI.....

Portret użytkownika biedulka

Zenek tak dla uzupełnienia

Zenek tak dla uzupełnienia Twojej wiedzy. Na obecne żydowstwo skłądają się dwie ich nacje. Pierwsza to żydzi semici którzy są już na wymarciu ponieważ to oni  przede wszystkim byli zabijani i sa zabijani przez druga nację żydów. Resztki semitów znajdziesz wśród palestyńczyków i żyjących gdzies w ukryciu w różnych zakątkach świata. To na ogół bardzo dobrzy ludzie. Natamiast zakałą świata jest druga nacja żydowska ta  wywodząca się z plemienia Aszkenaza zwana aszkenazyjczykami którzy w pewnym okresie dziejów utworzyli królestwo chazarii  na obecnych ziemiach ukrainskich i gruzińskich z Krymem włącznie. Kiedy książę Rusi Kijowskiej zniszczył królestwo hazarii jej mieszkańcy rozpierzchli się po całej Europie a po otwarciu szlaków do Ameryki jako pierwsi utworzyli tam kantory i banki stając się obecnie posiadaczami około  93 % całej gotówki świata. To ta grupa żydów pomagała Hitlerowi dojść do władzy i wybijać żydów semitów oraz słowian którzy zlikwidowali Królestwo Chazarii. To chazarzy utworzyli Izrael na ziemiach nalezących do żydów semitów i w tej chwili zamieszkuje tam 95 % chazarów spośród całej ludności żydowskiej. Izrael to tymczasowe państwo chazarskie ponieważ ich zamiarem jest powrót na dawne ziemie królestwa chazarii.  Było to możliwe już kilka lat temu kiedy chazarzy amerykańscy zasponsorowali Majdan. Jednak kolejny raz Słowianie (rosjanie) przeszkodzili temu zamiarowi przez aneksję Krymu i pomoc wschodniej Ukrainie gdzie mieszka większość  rosyjska. Te wszystkie sankcje i  cała medialna nagonka na Rosję to już tylko kwik uderzonego obuchem chazarskiego świniaka. 

Portret użytkownika Lommo

Wydaje się że coś pomieszałeś

Wydaje się że coś pomieszałeś. Semici to Semici i semicki wygląd, to własnie Chazarzy. A znam osoby z rodzin które w czasie wojny ukrywały sie na południowej Ukrainie  ( gdzie była przec wiekami ta Chazaria) po wojnie znalazły się w Polsce . Wygląd ich ścisle odpowiada opisowi z Wikipedii, tj. ludy o pochodzeniu mongolsko - tureckim. Czarne włosy, i twarz ni to Turek, ni Mongolczyk, z każdego po trochu. Nie powiem żeby to byli jacyś wredni ludzie, raczej wprost przeciwnie. Aszkenazi natomiast to grupa która w sredniowieczu przez dluższy czas mieszkała w Europie Zachodniej i zdążyła się dośc wizualnie zmienić. W czasie epidemii dżumy  gdy jedzący z zacięciem czosnek i cebulę Żydzi w nikłym stopniu się zarażali , to zostali przez zrozpaczonych i wzburzonych chrześcijan pomówieni o roznoszenie zarazy. Poniekąd tak było ale nieświadomie, Żydzi po prostu handlowali odzieżą po umarlakach. No i nastąpiły pogromy i wypędzenie na wschód najwięcej znalazło się w Rzeczpospolitej , przy czym największe skupiska były na Litwie. Była też emigracja dobrowolna z zachodu na wyludnione przez najazd tatarski ziemie południowej Polski, przy czym Żydzi stawiali na małe miasteczka ze wzgledu na opanowanie wiekszych miast przez Niemców. Stąd taki duży procent Żydów w mniejszych miastach w płd. - wsch . Polsce do czasów wojny oczywiście. Aszkenazi w znacznym stopniu opanowali bankierstwo i przemysł. W czasach póżniejszych gdy nastapiła emigracja z Europy do USA to dużo Aszkenazi wyemigrowało z Europy za ocean.

Portret użytkownika Lommo

No tak  oczywiście, Semici to

No tak  oczywiście, Semici to Bliski Wschód ( zresztą 80% obecnych Palestyńczyków to genetycznie są Semici). No i zapomniałem napisac że Semici masowo emigrowali do europejskiej czesci Imperium Rzymskiego i w ten sposób się znalezli w europie Zachodniej . Natomiast są pewne przesłanki wynikające z ornamentyki , iż w Chazari znalazło się zaginione plemie Izraela pod nazwą Dana. Póżniej jednak nastapił tam zalew genetyczny ludów tureckich .

Strony

Skomentuj