Zmarła kobieta, która w czasach Holokaustu uratowała życie George'a Sorosa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rusterin Elza Brandeisz, która uratowała życie kilku Żydom w czasach nazistowskich, zmarła w Sopron w wieku 110 lat. Kobiet ocaliła także życie przyszłego amerykańskiego miliardera George'a Sorosa z Holokaustu.

 

Brandeisz została odznaczona przez izraelski Instytut Yad Vashem w 1995 roku medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". W czasach narodowego socjalizmu ukrywała trzynastoletniego George'a Sorosa i jego matkę w letnim domku nad Balatonem.

 

Urodzona w austriackim Rust Brandeisz pracowała jako tancerka i nauczycielka tańca. Ponadto angażowała się w życie Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego na Węgrzech. Ostatnio mieszkała w odosobnieniu w swoim mieszkaniu w Sopron. Po swoich 110 urodzinach we wrześniu zeszłego roku zaczęła tracić siły. Informowały o tym węgierskie media.

Urodzony w Budapeszcie George Soros jest postacią niezwykle kontrowersyjną. Jego fundacje wspierają społeczeństwo obywatelskie krytyczne wobec rządów m. in. w Polsce i na Węgrzech. Zwolennicy Sorosa „nagonkę” na miliardera traktują, jako antysemickie ataki na „filantropa”, obrońcę demokracji i zwolennika sprowadzania imigrantów do Europy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika mijo

Wdzięczny zid, a to dobry

Wdzięczny zid, a to dobry dowcip. Goj ma obowiązek ratować życie zida, zid ma obowiązek ratować swoje życie. Tu nie ma miejsca na wdzięczność. Konrad Mazowiecki sprowadzając Krzyżaków narobił kaszany, krórej skutki odczuwano, aż do 20 lecia międzywojennego (czasy Piłsudskiego). Skutki jurności Kazimierza Wielkiego odczuwamy po dziś dzień (weksle) i po dziś dzień Polska płaci alimenty zidom.

Portret użytkownika inzynier magister

Wszyscy udamy się w zaświaty,

Wszyscy udamy się w zaświaty, soros też, tylko że soros może nie wierzyć w życie na tamtym świecie bo jak sam mówi jest bogiem ! w tym filmie o tym jest gdzieś kołó 4 minuty

https://www.youtube.com/watch?v=qlh4pFbvg1s&t=9s

wogóle ci technokraci od szatana to wierzą w jakieś duchy ale czy wierzą że udadzą się di innego wymiaru to jest wątpliwe bo chcą zbudować sobie niesmiertelne ciała jakieś co w nie ma wejść ich świadomość ! bo normalni ludzie chrześcijanie nie muszą chcieć być wcielonym w straszne cyborgi bo wiemy że idziemy do Nieba do Jezusa ! Musimy jednak się modlić i żyć zgodnie z Biblią a nie mordować nienarodzone dzieci, wprowadzać GMO które zabija ludzi i nie można popierać też lichwy bandyckiej która też zabija !

http://popotopie.blogspot.com/2015/11/porwane-czy-asymilowane.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj