Zmarł prezydent George Bush senior - prezydent czasu globalnych zmian

Kategorie: 

George Bush z Ronaldem Reaganem i Michaiłem Gorbaczowem - Źródło: Internet

W wieku 94 lat zmarł były prezydent Stanów Zjednoczonych, George H. W. Bush. Pełnił on urząd jako 41 prezydent w historii tego kraju. 

 

 

Następca prezydenta Ronalda Reagana urzędował w ciekawych czasach przełomu i końca tak zwanej zimnej wojny z ZSRR. Jego prezydentura przypadła akurat wtedy gdy upadał Związek Radziecki, co doprowadziło do zmian w układzie sił na świecie. 

 

Za jego rządów doszło do wyjścia krajów Europy Wschodniej spod kurateli rosyjskiej i przeorientowanie ich w kierunku państw zachodnich. Bush senior zostanie też zapamiętany jako prezydent, który rozpoczął pierwszą wojnę w Iraku. 

 

George H. W. Bush urzędował w latach 1989 - 1993, ale nie udało mu się uzyskać reelekcji i po jednej kadencji musiał opuścić Biały Dom pozostawiając rządy w kraju Billowi Clintonowi. Od tego czasu usunął się w cień i nie uczestniczył aktywnie w polityce i to nawet wtedy, gdy kolejnym po Clintonie prezydentem został jego syn, George W. Bush.

 

George Bush senior od wielu lat cierpiał na chorobę Parkinsona i to własnie to schorzenie jest uważane za przyczynę jego śmierci.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Illuminat13

A nie chcesz zmian chcesz

A nie chcesz zmian chcesz dalej ten teatrzyk w polityce religi finansach?? Nie czujesz sie oszukiwany przez system matrix To nie ja chce ludzie beda chcieli zmian Wszystko przyspieszylo czas to co nie mogla rozwinac sie przez tysiaclecia rozwija sie przez okres 40 lat wyzsza swiadomosc Dlatego oglupiaja w, mediach szczepionkach itp  chcautrzymac stary status quo

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Medium

Takiego oszustwa, przekrętów

Takiego oszustwa, przekrętów międzynarodowych, medialnych kłamstw, ludobójstwa jak za dominacji USA od połowy lat 90-tych, zagarniania niepodległych krajów, przekupstwa, bandyterki, kradzieży i niszczenia zabytków nie było. Świat podległ degradacji. Dlaczego zatem mam wierzyć w jakąkolwiek ideę stworzoną przez ten chory na agresję, nieumiarkowanie i pożądliwość kraj?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Strony

Skomentuj