Zmarł polski dyktator komunistyczny Wojciech Jaruzelski

Kategorie: 

Wojciech Jaruzelski wprowadzający stan wojenny - foto: kadr z YouTube

Wczoraj, 25 maja 2014 roku, w wieku 90 lat zmarł komunistyczny dyktator generał Wojciech Jaruzelski. Człowiek, który był odpowiedzialny za kilka krwawych masakr Polaków dożył swych dni w spokoju pobierając sowite wynagrodzenie wypłacane z naszych pieniędzy. Nigdy nie odpowiedział za żadną ze swoich zbrodni.

 

Generał Jaruzelski zostanie zapamiętany jako winny rozlewu krwi Polaków na przykład w grudniu 1970 roku, kiedy był ministrem obrony narodowej. Potem uczyniono go pierwszym sekretarzem PZPR, którą to funkcję pełnił aż do przepoczwarzenia się PRL w III RP. Mało kto pamięta, że Jaruzelski był nawet przez chwilę prezydentem Polski i to już po rzekomym odzyskaniu niepodległości w 1989 roku.

 

Zapewne zostanie on zapamiętany jako ten, który niemal podpalił Polskę wprowadzając 13 grudnia 1981 roku stan wojenny, który potrwał do 22 lipca 1983r. Był to zupełnie bezprawny zamach stanu, za który nigdy nie odpowiedział przed sądem, ponieważ był chroniony przez sądownictwo III RP, czyli jedyną grupę nierozliczoną po PRL, która do dzisiaj jak rak niszczy Polskę.

 

Jedno z najsłynniejszych kłamstw jakie opowiada się publicznie na temat generała Jaruzelskiego to jego rzekomy patriotyzm, podczas gdy był człowiekiem dyspozycyjnym względem Moskwy i dzielnie wypełniał zadania powierzone mu przez kierownictwo partii komunistycznej ZSRR. Tak samo nie prawdą jest, że w 1981 roku Jaruzelski obronił Polskę przed interwencją rosyjską, było wręcz odwrotnie, poprosił o interwencję gdyby Ludowe Wojsko Polskie nie poradziło sobie z powszechnym protestem społecznym skanalizowanym w postaci tak zwanej NSZZ Solidarność.

 

Ze względu na śmierć generała w najbliższych dniach ze zdwojoną siłą zaobserwujemy wysyp laurek dla generała ze strony dzisiejszych rządzących. Mówi się o pogrzebie państwowym a nawet o żałobie narodowej. Trudno o bardziej namacalny dowód na to, że PRL wcale nie upadł.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika szofer

nie popieram ale uwazam ze

nie popieram ale uwazam ze bylo to jedno z lepszych wyjsc.
jesli podejrzewal ze zsrr zrobi to zdecydowanie huczniej to dobrze zrobil.
jak dla mnie podobne do wychowania dzieci
wolimy sami jak wtraca sie np wychowawca

Portret użytkownika riposta

Bycie polakiem, to hanba i

Bycie polakiem, to hanba i obelga.  Narod ktory zbrodniarzy chroni prawem ,jak np chronil jaruzelskiego , az do naturalnego zdechniecia, placi im emerytury, pozwala zbrodniarzom patrzec w oczy swoim ofiarom, to narod niegodny spluniecia. Brzydze sie ze urodzilem sie w polsce., irozumiem jezyk polski,

Portret użytkownika Pulsar

Admin, skoro według Ciebie

Admin, skoro według Ciebie generał Wojciech Jaruzelski, to komunistyczny dyktator PRL, - to co powiedzieć o dzisiejszych chciwych i pazernych na kasę politykach ?
Zobacz ile osób zginęło w tych demonstracjach za PRL, a ile osób ginie dziś w samobójstwach, z powodów ekonomicznych ! Tych kilkaset zabitych za PRL, jest jak kropla przy dziesiątkach tysięcy samobójców po transformacji ustrojowej po 1989 r. !!!
To dzisiejsi politycy zasługują po wielkokroć, na miano dyktatorów, a nie gen. Jaruzelski.
Admin - jak zwykle piszesz wierutne bzdury,...

Portret użytkownika roman45

Co za uwstecznienie

Co za uwstecznienie intelektualne Admin!!!!sug
erujesz ze czerwona banda zbrodniarza Jaruzelskiego powinna nadal rzadzic Polska? 1/3swiata System tej bandy sprowadzil na dno cywilizacji,  a np Korea Polnocna, Kuba, i inne niedobitki wierzace w ten System , skazuja miliony ludzi na powolna smierc. Zbrodniarz jaruzelski chcial ten System utrzymac dla kilkumilionowej bandy, jaka go popierala, i jaka po upadku tegoz systemu rozkradla majatek Polakow,  i to bezkarnie.system ten zdegenerowal Wszystkie narody bloku wschodniego do poziomu homosowietikusa, niezdolnego do zadnej  wlasnej koncepcji, poza przyklaskiwaniem temu kto mu za to zaplaci i zuci od czasu do czasu skorke od chleba.trzeba miec poziom Qui zero by tego nie wiedziec. 
 
 

Portret użytkownika Komsomolec

Szacunek dla Generała

Szacunek dla Generała Jaruzelskiego. Osoba o wielkiej kulturze osobistej, klasa sama w sobie. Rozważny polityk i wojskowy, dalekosiężnie myślący, odważny, roztropny. Ja nie wiem czy w przeciągu 100-200 lat się ktoś taki drugi narodzi w naszym narodzie. Wątpie.

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

Z taką propagandą proszę na

Z taką propagandą proszę na WP czy Onet panie Autorze! Jak chcemy być wiarygodni to przedstawiamy pełny obraz człowieka i materiały z różnych czasów np. spotkania z Papieżem czy Okrągłego Stołu!
Inna sprawa że sam miałem do niego wielki żal za to że dopucił do obecnej sytuacji.

Portret użytkownika koń który mówi

Jaruzelski miał jaja. To był

Jaruzelski miał jaja. To był prawdziwy generał i nie róbcie z niego pośmiertnie kozła ofiarnego. Skąd wiecie co byłoby gdyby ktoś inny był na jego miejscu w owym czasie? Wielu z was mogłoby się wcale nie urodzić. Jeśli on był "dyktatorem" to czy taki tusk nie jest takim samym albo i gorszym? Jeden na usługach Moskwy, a drugi na kolanach przed niemcami i brukselą wypisujący teksty typu "polskość to nienormalność". Wtedy był inny układ geopolityczny i teraz jest inny. Lepszy? Wątpie.
Co do stanu wojennego to jak sobie inaczej wyobrażacie zapanowanie nad wzburzonymi tłumami? Wtedy ludzie umieli wyjść na ulicę jak im coś nie pasowało. Wydaje wam się, że jakby dziś wyszli to tusk nie wysłałby na nich wojska i policji? W dodatku prosząc niemców o pomoc? To już nawet zostało za waszymi plecami przegłosowane i niemiecka policja i wojsko może tu legalnie walczyć z tłumem w razie zamieszek. A o syrenach w Warszawie słyszeliście? Nie takich buczkach tylko zdalnie sterowanych syrenach typu crowd control, które rozerwą wam bębenki w ciągu 10s. To jest dopiero totalitaryzm i dyktatura.
Normalnym ludziom nic się nie działo w stanie wojennym. Jak się ktoś szlajał po zmroku na dworze to owszem mógł zarobić pałą lub spędzić nockę w areszcie. Rygor i porządek wojskowy.
Coś jeszcze. W tamtych czasach każde dziecko znało słowa polskiego hymnu narodowego. A teraz?

Portret użytkownika Generałowa

Wielu ludzi w moim wieku (mam

Wielu ludzi w moim wieku (mam 18 lat) do dziś nie wie, czy to jest "póki", czy "kiedy". Mnie uczono w gimnazjum że jest "póki" i ogromnym zaskoczeniem w liceum było dla mnie, że ŹLE nauczono mnie hymnu państwowego. Co prawda znałam go już odkąd wgl do szkoły poszłam, ale już sam fakt wprowadzania w tak poważny błąd mlodych ludzi dowodzi tego, jak bardzo nasz naród upadł.

Portret użytkownika renik

Żeby nie Jaruzelski to byśmy

Żeby nie Jaruzelski to byśmy gadali po rusku. Wojska wówczas byłe w pełnej gotowości do wkroczenia na Polskę .Cieszmy się że tylko tak się skończyło. Woja była by gotowa. Jaruzelski tylko nas obronił by był między młotem a kowadłem Ruski dyktowali co mają polacy robić. Uszanujcie jego bo zmarł.

Strony

Skomentuj