Złożona anomalia w chińskiej wsi, trwająca od wielu lat

Kategorie: 

Źródło: http://thepolitics.info/news/550837

W jednej z chińskich wsi w rejonie Jiangjin, w której mieszka 367 rodzin, żyje 39 par bliźniąt, podaje Tjournal w odniesieniu do South China Morning Post.

 

 

Anomalia utrzymuje się od wielu lat. Najstarsza para bliźniąt osiągnęła wiek 89 lat, a najmłodsza dziewięć miesięcy. Statystycznie bliźnięta rodzą się na poziomie około 1,1% przypadków, ale można je tam znaleźć w co dziesiątym domu.

 

Lekarze nie byli w stanie ustalić jednoznacznie przyczyn zjawiska, ale podejrzewają, że chodzi o szeroką dostępność leku na płodność, który jest często używany przez Chinki.

 

W Chinach narodziny bliźniąt uważane są za dobry znak. Ponadto chińskie kobiety są przekonane, że narodziny dwójki dzieci to lepszy start życiowy dla nich.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj