Złowiono największą znaną rybę słodkowodna na świecie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jak donosi CNN, mieszkańcy kambodżańskiej wioski nad rzeką Mekong złowili, zdaniem naukowców, największą na świecie słodkowodną rybę, jaką kiedykolwiek zarejestrowano, płaszczkę, która ważyła około 300 kilogramów, a wyciągnięcie jej na brzeg wymagało pracy kilkunastu osób.

Płaszczka zwana przez lokalsów Borami, co w języku khmerskim oznacza „księżyc w pełni”, ze względu na jej wypukły kształt, to czterometrowa samica, która została wypuszczona z powrotem do rzeki po elektronicznym oznakowaniu, aby naukowcy mogli monitorować jej ruchy i zachowanie.

 

Wszystko na to wskazuje, że jest to największa znana ryba słodkowodna na świecie. Borami została złapana w zeszłym tygodniu na Koh Preah, wyspie w północnej części rzeki w Kambodży. Wcześniej za największą rybę uważano suma ważącego 293 kg, który został złowiony w północnej Tajlandii w 2005 roku.

 

Według kambodżańskiej Komisji Rzeki Mekong ma trzecią co do wielkości populację ryb na świecie, chociaż przełowienie, zanieczyszczenie i wtargnięcie słonej wody doprowadziły do ​​drastycznego spadku liczebności gatunków. Naukowcy twierdzą, że szczególnie podatne na te zmiany są płaszczki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Agata Skorupa

Biedna rybka, chwytanie ryb

Biedna rybka, chwytanie ryb jest extremalnie rasistowskie, antyukraińskie i proputinowskie, to jest antysemityzm w najgorszej formie. Nasi wspaniali politycy powinni stanowczo zakazać łowienia ryb. Tęgie kary przyfasolić wędkarzom i rybakom a także górnikom i mechanikom. Więcej pieniążków dla euro eko posłanek i dla grety tunberg os dzordza sorosza.

Portret użytkownika Hannto

Fajnie. Biolodzy pewnie

Fajnie. Biolodzy pewnie zachwyceni, a ekolodzy wnerwieni. To teraz tylko zrobić szybką sekcje a potem do akwarium i zalać formaliną lub ewentualnie zakonserwować na sucho i wystawić jako eksponat..

Portret użytkownika inzynier magister

przed potopem były diesięc

przed potopem były diesięc ray większe !!! szok co się działo przed potopem Noego kiedy było dużo więcej tlenu ! 

Nad ziemią przedpotopową była woda i nie przenikały przez nią szkodliwe promienie słoneczne ?! Więcej tlenu i ciśnienia ?! W bursztynach znajduje się do 50% więcej tlenu niż w obecnej atmosferze ! Powietrze przedpotopowej Ziemi było chronione przed szkodliwym promieniowaniem dzięki warstwie ochronnej nad ziemską atmosferą, posiadało 32% tlenu (dziś mamy 21% tlenu w powietrzu). Przy takim tlenie człowiek się prawie nie męczy, może przebiec bardzo długie dystanse i nie czuć zmęczenia. Samopoczucie jest o wiele lepsze. Jeżeli było więcej tlenu, to i procesy myślowe umysłu były inne ! Czy ludzie tamtego świata mieli lepsze umysły, jasniejsze ? Ich świat wyobrazni, postrzegania rzeczywistości był inny ? 

Według Biblii pierwotna Ziemia znacznie różniła się od dzisiejszej. Jedną z tych różnic była obecność otaczającej ją powłoki wodnej. W Księdze Rodzaju 1,6–7 czytamy:

 

"A potem Bóg rzekł: „Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich! Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem." Ks. Rodzaju

 

Pismo Święte przekazuje, że pierwotna Ziemia była otoczona warstwą wody. Rysunek powyżej pokazuje, jak mogło to wyglądać z perspektywy kosmosu 

Jeśli szczegółowo zbadamy te dwa wersety, lepiej zrozumiemy, jak wyglądała pierwotna Ziemia. Jest powiedziane, że sklepienie oddzielało warstwę wody nad sklepieniem od warstwy wody pod sklepieniem Słowo sklepienie odnosi się do atmosfery otaczającej Ziemię. Wyjaśnia to werset dwudziesty:

 

"Potem Bóg rzekł: „Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba”.

 

Opis zawarty w wersetach 6–7 można przedstawić jako powłokę wodną otaczającą Ziemię. Dzięki tej niezwykłej powłoce powstał efekt cieplarniany. Obecność warstwy wody otaczającej pierwotną Ziemię wpływała na środowisko, które radykalnie różniło się od obecnego. Aby lepiej zrozumieć cel istnienia powłoki wodnej, zbadajmy sposób, w jaki oddziaływała na Ziemię. Światło słoneczne, czyli promieniowanie długofalowe, przenikało przez warstwę wody w górnych partiach atmosfery i rozpraszało się w wielu różnych kierunkach. W związku z tym docierało do wszystkich szerokości geograficznych z jednakową intensywnością.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika hrthrth

Zniszczenie warszawy przez

Zniszczenie warszawy przez niemcy w 2 wojnie swiatowej było karą za masowe aborcje, tak mowią przekazy maryjne. Więc Polki cały czas to robia, być może dojdzie do kolejnego zniszczenia siedliska wszelakiego lewactwa i kultu  śmierci

Portret użytkownika Adam Wyskrobek

Od globalisty bila gejca

Od globalisty bila gejca który uważa że ziemia jest przeludniona dostała by dwie pizze w gratisie z sosem.

Ja uciekłem spod skalpela doktorka od wycinania dzieci, oto jestem i hejtuje się, hejtuje.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Łukasz 

Łukasz 

Jego ludowi dasz poznać zbawienie [co się dokona] przez odpuszczenie mu grzechów, 78 dzięki litości serdecznej Boga naszego. Przez nią z wysoka Wschodzące Słońce nas nawiedzi, 79 by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki zwrócić na drogę pokoju.

Piosenka o zbawicielu jak o słońcu, który naprowadzi lud swój na dobrą ścieżkę. Oczywiście akcja nad żywą wodą

https://youtu.be/IXwVSUexFyMTekst

Tu masz tekst pioesnki. Bardzo dobry tekst bo wszyscy błądzimy w grzechu! Wszyscy bez wyjątku. 

https://www.groove.pl/lorde/the-path/piosenka/1012427

 

Skomentuj