Złoto z gry komputerowej World of Warcraft jest warte więcej niż waluta Wenezueli

Kategorie: 

Źródło: Blizzard

Najnowsze obliczenia pokazują, że wirtualna waluta z gry komputerowej ma większą wartość, niż słabnąca waluta Wenezueli – boliwar.

World of Warcraft jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się gier online na świecie. Świat gry jest tak rozbudowany, że ma on swoją własną walutę o zmiennym kursie. Wirtualna waluta może być wymieniona na przedmioty z gry, tokeny pozwalające na opłacenie abonamentu, a nawet na rzeczywiste pieniądze.

 

Waluta gry jest często porównywana z walutami rzeczywistymi, ponieważ można używać prawdziwych pieniędzy do jej kupowania w World of Warcraft. Co ciekawe, w zeszłym roku w sierpniu wartość wirtualnego złota była niemal równa wenezuelskiemu boliwarowi. W tym roku okazało się, że wirtualna waluta jest warta nawet 7 razy więcej niż boliwar!

Jeśli wziąć pod uwagę kurs wymiany, 1 dolar amerykański to 68915 wenezuelskich boliwarów. Cena jednego tokena to 20 dolarów lub około 203 tys. sztuk złota w grze. Na podstawie tych obliczeń wiadomo, że 1 dolar amerykański kosztuje około 10 tys. sztuk złota w grze. Wynika z tego, że wirtualne złoto w grze jest warte 6,8 razy więcej niż boliwar. Jeśli wykonamy takie same obliczenia z ceną  czarnorynkową, która wynosi obecnie 636771,03 boliwara za jednego dolara amerykańskiego, złoto w grze jest aż 62 razy bardziej wartościowe niż wenezuelska waluta.

 

Boliwar już niedługo może zostać zastąpiony przez kryptowalutę Petro, jednak wciąż nie jest jasne, jaka będzie jej wartość. Powyższy przykład pokazuje jaki wpływ na światową gospodarkę mają gry komputerowe oraz do jakiej rangi urosły we współczesnej kulturze.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj