Złoto staje się pieniądzem, trwa skup tego metalu na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Świat stopniowo powraca do standardu złota. Dla tych, którzy nie wiedzą, krótkie wyjaśnienie, kiedyś pieniądze a zwłaszcza dolar miały pokrycie w złocie, ale potem przyszli socjaliści i zaczęli drukować dolary. Nadchodzący kryzys jednak wszystko zmienił i trwa bezprecedensowa wywózka złota do krajów macierzystych.

 

Według badania niezależnego konsultanta na rynku metali szlachetnych, GFMS (Gold Fields Mineral Services), w 2012 banki centralne na całym świecie kupiły więcej sztabek złota niż kiedykolwiek w ostatnich 50 latach.

 

Ani euro ani dolar nie mogą już zapewnić pewności, choć z różnych powodów.  Europejska Unia Gospodarcza i Walutowa jest dysfunkcjonalną strukturą łączącą gospodarki powodując niepowodzenie, i ma tendencję do czołgania się od kryzysu do kryzysu, bez wspólnego skarbca na wsparcie w konkretnych miejscach. Dolar obsługuje piramidę zadłużenia.  Wszyscy wiemy, że w czasie, dług będzie powodował inflację.  Kwestią jest tylko prędkość tego procesu. Zresztą Amerykanom zależy na tracącym na wartości dolarze a Chińczykom wręcz przeciwnie, więc psucie dolara ma też wydźwięk polityczny.

 

Nie jest tajemnicą, że Chiny poprzez zakupy chcą zwiększyć udział złota w swoich rezerwach do ponad dwóch procent.  Rosja w swoich rezerwach ma 10 procent w złocie. A teraz Bundesbank postanowił wrócić do kraju z częścią swojego złota z Nowego Jorku i Paryża.

 

Niemiecki Bank Centralny zapowiedział częściowe zlikwidowanie depozytu złota w New York Federal Reserve Bank oraz całkowite zlikwidowanie depozytu we Francji. Na rynkach padają pytania o taki krok Bundesbanku. Niektórzy sugerują, że inspekcja ma związek ze skandalem ze sztabkami wolframu wtopionymi w złoto.

 

Poza tym są sugestie, że Niemcy mogą o czymś wiedzieć. Oni sami twierdza, że robią to ze względu na naciski opinii publicznej. Można powiedzieć, że to posunięcie jest ryzykowne. Gdyby polskie złoto w 1939 roku znajdowało się w Warszawie a nie w sejfie w Londynie to już by go nie było a tak nadal istnieje i nawet rząd na uchodźctwie mógł nim rozporządzać. W wypadku wojny złoto staje się pieniądzem a bilety narodowego banku będą tylko skrawkami papieru.

 

W złoto zaczynają inwestować inni gracze rynków finansowych, na przykład fundusz hedgingowy Pacific Group Ltd, który zarządza majątkiem o wartości 100 milionów dolarów i postanowił jedną trzecią aktywów zamienić na złoto i to fizyczne a nie papier wartościowy na złoto. Podobnie robi azerski fundusz State Oil, który wycofuje złoto z zapasów JP Morgan w Londynie i planuje przewieść fizyczne złoto do Azerbejdżanu. Będzie tego prawie tona.

 

Waluty papierowe nie mają wsparcia materialnego, takiego, jakie dawały standardy złota lub srebra. Wiara w rząd rzekomo utrzymujący kontrolę nad praca drukarni lub dodawania zer na kontach, może być całkowicie utracona z powodu hiperinflacji lub utraty wiary w pieniądze przez społeczeństwo.

 

Banki centralne jak dotąd są w stanie manipulować stopami procentowymi, co pozwala rządowi na obsługę swojego zadłużenia przy niskich kosztach.  Jednak nagły duży wzrost wartości metali szlachetnych może zwiastować, że w perspektywie 18-24 miesięcy, oczekiwana jest jakaś "katastrofa finansowa."

 

Posiadanie złota wyrażone w różnorodnych instrumentach finansowych, takich jak kontrakty futures, już teraz przewyższają sto razy ilość fizycznego złota na ziemi, i pod ziemią. Gdy ktoś powie sprawdzam, a widać, że mówi tak coraz więcej partnerów na rynkach, to tak zwani „banksterzy" będą mieli kłopoty.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sly

Z tego co mi wiadomo, to nie

Z tego co mi wiadomo, to nie socjaliści odeszli od oparcia dollara w złocie i rozpoczęli dodruk... ten chwyt pozwolił na rozkręcenie gospodarki, i zalanie dolarem  całego świata. Mylne jest też twierdzenie, że dodruk prowadzi do inflacji, takie działania mają złe skutki w zamkniętych gospodarkach pod rządami dyktatury, w normalnych warunkach zasada jest bardzo prosta, podaż pieniądza nie może być wyższa od podaży towarów, reszta to pseudo- ekonomiczne pierdzielenie.

Portret użytkownika Alefa

albo ukraść jak zrobili to

albo ukraść jak zrobili to anglicy Polsce i jak zrobili to zydzi  USAelscy niemcom okradajac ich z 1500 to zlota przechowywanych w skarbcu  Banku Federalnego- skarbiec jest  pusty i nie ma zadnych dowodow na to gdzie jest zloto.
Saudyjczycy zostali okradzeni ze złota ,ktore było  w skarbcu pod WTC, tuż  przed wyburzeniem tych budynkow {3-ci to własność Silvestrona ,zyda ,zlozył sie w 1h po wieżach} USAel kosztowalo to tylko 3500 tysiaca dusz  ludzkich.

Portret użytkownika K - e - m

ZLOTO  ( przypuszczalnie ) 

ZLOTO  ( przypuszczalnie )  po raz pierwszy na Ziemi
zostalo uzyte do ochrony przed rodioaktywnosci
( nie przez Zieniam  oczywiscie )
Od tej pory powstalo nasladownictwo noszenia zlota
nie majac zielonego pojecia o pierwotnej ku temu przyczynie i roli zlota.
Zlota chroni przed radioaktywnoscia....
Pragne takze dodac tu ciekawostke,
iz w XX wieku zatopiono
ogromne ilosci zlota ( w kontenerach ) na dnie
Rowu Marianskiego, zdaje sie ze  motywacja byla tu chec
kontroli nad rynkiem komersjalnym swiata.
K-e-m
PS. Prosze mi wybaczyc, iz nie napisala czyje to zloto i kto je zatopil.
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ojoj az sie wystraszylem

ojoj az sie wystraszylem powiedz w jaki sposob chroni przed radioaktywnoscia?? buuu sciema po drugie no sie je ze wzgledu na to ze sie nie utlenia nie reaguje z prawie zadnym zwiazkiem chemicznym jest wieczne no i powstaje podczas wybuchow supernowych gwiazd(tylko) , a to z tym zlotem to zatopionym w rowie Mariana to prawdana demotach widzialem jak Zdichu i Marian mieli zloto w dup... Biggrin
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika chemiczek

Oj podjuszka,

Oj podjuszka, podjuszka.
Złoto "chroni" ze względu na swoją gęstość - w ten sam sposób co ołów.
 
Złoto reaguje z:
cezem
chlorem
bromem
jodem
kwasem chlorowodorowym plus ozon
wodą królewska
gorącym kwasem selenowym
cyjankiem potasu
cyjankiem sodu
tworzy amalgamat z rtęcią
 
Znane jest kilkadziesiąt związków złota więc nie jest takie wiczne jak Ci się wydaję.

Portret użytkownika pako1205

Nie przy wybuchach

Nie przy wybuchach Supernovych.Pierwiastki cięższe od żelaza powstawały przy kolizjach ciał wielkości gwiazd,a co za tym idzie,kolizjach galaktyk.Aby do tych przemian doszło,temperatura musiała teoretycznie osiągać wartość około 300-400 milionów stopni C.

Portret użytkownika syriues

No i co z tym zlotem?Przeciez

No i co z tym zlotem?Przeciez ani sie nie da zjesc go ani wypic.
Jezus w swojej Apokalipsie dokladnie powiedzial,ze zloto jest rodem z piekla
-Chodz dam Ci zlota ogniem wyprobowanego.
kogo tu chca oszukac Ci ludzie?Samych siebie?Przeciez rownie dobrze nalezy w jakims ulamku do mnie.Jestem mieszkancem tej Ziemi ,mojego domu i nie kradne z niego,nie wynosze.Tylko czlowiek o zlym sercu okrada swoj wlasny dom i daje innym umrzec.A takich ludzi jest mnostwo,w telewizji ,na dworze, w klasie lub w domu nawet.Oszukujemy sie i myslimy ze zloto da nam niesmiertelnosc.To jest chore.Czlowiek ucieka z jednego oszustwa w drugie,byleby nie pomoc innym a wykpic sie pieniedzmi lub zlotem.
Dajcie sobie spokoj z tym zlotem ,bo jest gowno warte

Portret użytkownika colleeman

Trochę czytałem na ten temat

Trochę czytałem na ten temat i myślę, ze senk jest gdzie indziej. Zarówno Chiny jak i Merkel otrzymali złoto zdeponowane w USA w Forcie Knox, ( jeżeli pomyliłem pisownię to przepraszam). Okazało się, że sztabki nie były ze złota a jedynie pokryte nim. Był to w rzeczywistości wolfram. Angela zarządziła sprawdzenie pod tym kontem wszystkich rezerw w Bundesbanku. Amerykanie wydymali i Niemców i Chinoli - jak na razie. Angela i Chinole zarządali inwentaryzacji dwóch fortów w USA pod kątem pokrycia długów USA w złocie. Obama i Kongres nie zgodzili się na inwentaryzację ani na wpuszczenie tam komisarzy. Od tej afery mija pół roku i jest cisza. Znawcy są pewni, że złoto USA nie istnieje a sam kraj jest zadłużony nie do oszacowania. Dlatego teraz ci co mogą skupują złoto na potęgę. Za kilka lat będzie to towar deficytowy, niewyobrażalnie drogi. A bardzo potrzebny do technologi ( elektroniki).  Ten co będzie miał go najwięcej będzie rozdawał karty. Na dzień dzisiejszy USA nie może upaść i wszystkie Państwa o tym wiedzą. Byłby to koniec porządku na Ziemi. A haos tak naprawdę nie jest nikomu na rękę. Szukają rozwiązania aby podnieść supermocarstwo z kolan. Obama wie, że Usa leży i już nawet robi pod siebie.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Juszka1980OGL

no to polska ma

no to polska ma zmagazynowanego złota w cholere Biggrin według historyków, poszukiwaczy skarbów a także z zapisków Niemcow-nazistow na opolszczyżnie, dolnym ślasku i gdzies na pomorzu poukrywali złoto warte od 450 do 500 mld dolarów nie mowiac o iinych kosztownosciach
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika MONSTER

Masz rację dawno temu,ktoś

Masz rację dawno temu,ktoś nam wmówił że złoto jest takie dobre, ładne i tak nas do dzisiaj trzyma. Przecież ludy starożytne nie mogły same z siebie tego sobie wymyślić- ani toporka z niego nie da się zrobić ani noża. Jako kobieta wiesz sama że są ładniejsze i tańsze materiały na birzuterię. Mi bardziej od srebra pasował by nikiel, możnz by było wylożystywać też brąz, tytan, chrom.

Strony

Skomentuj