Zlokalizowano najwyższe znane drzewo w Amazonii

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W nowym badaniu dżungli amazońskiej udało się zlokalizować najwyższe znane drzewo w Amazonii. Według strony internetowej Uniwersytetu w Cambridge wznosi się ono na wysokość 88,5 metrów.

 

Grupa ogromnych drzew została odkryta przez profesora Erica Gorgensoma przy użyciu urządzenia zwanego LIDARem. Jest to zdalna technika detekcji przy użyciu skanera laserowego operującego na danej płaszczyźnie. 

 

Odkryte superdrzewa rosną w odległym regionie północnej Brazylii, daleko od działalności człowieka. Drzewa te mogą mieć wiek przekraczający 400 lat. Co ciekawe wszystkie one należą do tego samego gatunku - Dinizia Excelsa. 


Badacz z Instytutu Ochrony Przyrody Uniwersytetu Cambridge, zorganizowali wyprawę do tych gigantów. Zespół zmierzył wysokość najwyższego drzewa z tego miejsca. Zebrano również próbki, aby spróbować zrozumieć, co sprawia, że ​​drzewo to jest tak wyjątkowe. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj